فرماندار ویژه لارستان در همایش تجلیل از خیرین مدرسه ساز این شهرستان:
توسعه در منطقه لارستان انسان محور و دانش محور است و نه منابع محور
زمان انتشار: 23 ارديبهشت 1397 ساعت 12:03:01
تعداد بازدید: 124
معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان اظهار داشت: خیرین برای سرزمین ما عزت و افتخار را به ارمغان آورده اند و این حس نوع دوستی و خدا محوری نه تنها در زمان حال، بلکه بایستی به نسل های آینده هم انتقال یابد و بعنوان ارزشی تأثیرگذار در جامعه نهادینه شود.
 به گزارش صحبت نیوز به نقل از روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری ویژه لارستان، جلیل حسنی در همایش تجلیل از خیرین مدرسه ساز این شهرستان که با حضور معاون وزیر آموزش و پرورش و رییس سازمان نوسازی مدارس کشور، رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس و جمعی از مسئولین و خیرین در محل سالن اجتماعات شهید امامی فرمانداری برگزار گردید؛ افزود: خیرین، نام نیک و حرکت ارزشمندشان محور توسعه، تحرک، پویایی، نشاط و علم اندوزی در شهرستان، استان و کشور شده است و این نام و آوازه خیر و برکتشان نه تنها در کشور، بلکه در خارج از کشور هم طنین انداز گردیده است.
 
وی با بیان اینکه بین علما و مردم شیعه و سنی در منطقه لارستان یک پیوند ناگسستنی و وحدت تحسین برانگیز وجود دارد، گفت: به خود می بالیم که خدمتگزار چنین مردم با فرهنگ و سخاوتمندی هستیم و بایستی خدمات این عزیزان را ارج نهیم.
 
فرماندار ویژه لارستان تصریح کرد: بسیاری از زیر ساخت های شهرستان در حوزه های مختلف بخصوص در حوزه تعلیم و تربیت و آموزش و پرورش و ایجاد فضاهای آموزشی ناشی از حرکت و اقدام ارزشمند خیراندیشان این منطقه بوده است که یاری دهنده و یاری رسان مجموعة نظام مقدس جمهوری اسلامی بوده اند.
 
وی تاکید کرد: علم محور و دانش بنیان بودن حرکت ها ، فعالیت ها و اقدامات اجرایی ما در جامعه، یکی از اساسی ترین موضوعاتی است که مورد تأکید مقام معظم رهبری است و یکی از ضروریات اساسی جامعه ماست. اما نوع نگاه خیرین مدرسه ساز و نیازسنجی که آنان ایجاد کرده اند، دست بر روی نقطه حساسی گذاشته اند که تأثیرات آن نه برای زمان حال، بلکه برای قرن های آینده می تواند بر تمامی ابعاد اجتماعی، سیاسی، فرهنگی، امنیتی و غیره تأثیر گذار باشد و یقین بدانیم که اگر علم و دانش در سطوح مختلف، بنیان و محور همه حرکت ها باشد و همچنین در حوزه سیاسی علم محور و در حوزه امنیتی دانش بنیان شود و در مراودات و معادلات اجتماعی بر اساس علم و دانش روز حرکت کنیم که منشأ و آغاز این علم محور بودن را خیرین عزیز شروع کننده بوده اند، یقیناً کشور ما در همه ابعاد مختلف جامعه توسعه یافته خواهد بود.
 
معاون استاندار فارس ادامه داد: علم و دانش در کنار اعتقادات دینی و ارزشهای اسلامی می تواند جامعه ی ما را به سر منزل مقصود برساند و می تواند نارسائیها، مشکلات و تنگناهایی را که امروزه ما با آن مواجه هستیم برطرف کند و یقین بدانیم که این اقدام خیرین منشاء این تحول خواهد بود.
 
حسنی با بیان این مطلب که خیرین بر اثر همت والایشان و بر اساس اعتقادات دینی خود کار خیر می کنند، گفت: دربسیاری از مناطق، توسعه مبتنی بر منابع انرژی بوده است، اما توسعه منطقه لارستان بزرگ مبتنی بر دانش، معرفت، توانمندی و اعتقادات راستین مردم نیکوکار، انسان محور و اعتقاد محور و همت والای نیروی های انسانی آن بوده است ، البته هنوز تا اینکه توسعه یافته ی واقعی را رقم بزنیم، فاصله داریم.
 
فرماندار ویژه لارستان در پایان سخنانش خاطر نشان کرد: اگر در شهرستان لارستان حدود 163 مؤسسه و بانک فعالیت می کنند، اما 3 برابر آن مسجد، حسینیه و اماکن مذهبی وجود دارد و این نشان دهنده ی این است که سرمایه و دارایی و پول بی جهت در این شهرستان هزینه نمی شود، بلکه مازاد اقتصادی مردم به دلیل همان اعتقادات ارزشی و دینی در مسیر کار خیرخواهانه و نگاه به زادگاه و ملت خودشان و در ابعاد اجتماعی جامعه هزینه می شود.
 
در ادامه این همایش نیز دکتر مهراله رخشانی مهر معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان نوسازی، تجهیز و توسعه مدارس کشور، جمشید جعفرپور رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس ، مهندس موصلی مدیرکل نوسازی مدارس فارس، جمشیدی معاون اداره کل آموزش و پرورش استان و مهدی اسماعیلی مدیر آموزش و پرورش لارستان نیز به ایراد سخن پرداختند.
 
در پایان نیز از خیرین مدرسه ساز لارستانی با لوح سپاس و هدایایی تجلیل شد.


روابط عمومي    فرمانداري وِيژه لارستان

 

کد امنیتی:   
 [0 نظر]

لوگوی دیجیتال
کانال تلگرام