محمد رضا سيفائي فرد
بیایید از کارگران ایرانی و لاری حمایت کنیم
زمان انتشار: 25 ارديبهشت 1397 ساعت 23:13:08
تعداد بازدید: 357
چندین سال است که با ورود نیروی کار خارجی از جمله نیروی کار افغانی درصد بسیار بالایی از توانمندی نیروی کار ایرانی ولاری تصاحب شده است.از ساختمانی که ده ها شاید صد ها رشته کار در خود دارد متاسفانه مردم شهرمان لار تمامی کار ساختمان سازی خود را به نیروهای افغانی واگذار می نمایند پروژه های عظیم که در اختیار کارگران بیگانه با هزینه های چند صد میلیونی ولی کارگران و پیمانکاران و استادکاران چیره دست و با تجارب بسیار بالای لاری امروزه بیکار هستند.
کار از زیر ساخت ساختمان تا نما و سفید کاری، لوله کشی، برق کشی همه و همه 90 درصد کارهای ساختمانی افغانی ها از ایرانی ها و لاری ها گرفته اند. بسیار دیده ام که در چندین کارگاه مکانیکی کارگران افغانی مشغول به کاراند. در باغهای اطراف لار به عنوان نگهبان آمار بالایی از این اتباع بدون مجوز هستند که از نظر امنینی باید کنترل و مدیریت شود جا دارد با همت مسئولان، وزارت کشور، استانداری فارس و فرمانداری ویژه لارستان و اداره کار لارستان راهکارهایی ارائه شود. در شهر همه کارگران از هر گوشه و کنار گله مند هستند و صحبت از بیکاری است. در دو دهه پیش این مشکل وجود نداشت.
 
 همه محله ها به خصوص شهر قدیم خانه هایشان یا رایگان یا به  اجاره ی  اتباع بیگانه داده اند که شب و روز مزاحمت های ناگوار برای شهروندان عزیزمان فراهم شده است حتی در محله ها بعضی موارد بوده که غیر مجاز در خانه ها به سر می بردند که به همت و اقتدار سپاه و بسیج  لار  پس از شناسایی دستگیر شده اند همان طور که در جاده ها از محور بندر عباس لارستان باتلاش و چشمان تیزبین نیروهای امنیتی و فرزندان انقلاب و امام خمینی(ره) پس از دستگیری از ورودشان به شهر ما جلوگیری می شود پس از خدا قوت به این نیروهای انقلابی  سپاه پاسداران چهل سال است که پرچم اقتدار و امنیت به دست گرفته همان طور به رهبر فرزانه انقلاب در جمع سربازان گمنام امام زمان(عج) فرمودند پرسنل وزارت اطلاعات صد در صد انقلابی هستند و انقلابی خواهند ماند.
 
 امسال که از سوی حضرت آقا سال حمایت از کالای ایرانی نام گذاری شده و با تعصب خاص که رهبری فرمودند مردم چطور به باشگاههای آبی و قرمز تعصب دارند در خرید و حمایت از کالای ایرانی هم تعصب داشته باشند. ما باید علی رغم فرامین امام خامنه ای: مسئولان باید از کارگران ایرانی و مسئولان شهرمان و خودمان از کارگران لاری حمایت کنیم تا با نقشه شوم دشمنان ایران فائق آییم. در چند سال قبل شهرک صنعتی لار تعداد قابل توجه ای کارخانه داشت اما امروز به دلائل رکود بازار و بهره بالای بانکی متاسفانه بسیاری از این کارخانه ها به تعطیلی کشیده شده است و تبدیل به معاملات وضایعات آهن از طرف افغان ها شده است و این خود یک وضع اسف بار است.
 
 حسنی فرماندار ویژه لارستان در اوایل انتصاب شان به عنوان فرماندار ویژه که در جلسه ای با حضور مسئولین  در سالن فرمانداری داشتیم قول مساعد دادند که مشکل اشتغال کارگران ساختمانی شهرمان را با مساعدت مسئولان ذی ربط حل نمایند.
 
 ولی متاسفانه تاکنون ترتیب اثر داده نشده و در هیچ شهرستان فارس مثل لارستان اتباع افغانی را در خود جای نداده اند. شهرستان جهرم چطور از اول مسئولان توانسته اند با کمک مردم از ورود به شهر جلوگیری کنند و فقط در اردوگاه ها جای دادند همان طور که آمار بیکاری کمتری از شهر ما دارد ان شاءالله با درایت همه مسئولان دلسوز انقلابی و باتقوا پایبند به ارزش ها شاهد ریشه کنی معضل بیکاری باشیم.
 
امروزه آمار بالای طلاق ناشی از مسائل اقتصادی است و جوانان که در زندگی مشترکشان عمر کوتاهی دارد اگرمعضل بیکاری حل شود به خودی خود پدیده شوم طلاق هم از بین خواهد رفت.
 
 
 


عادل    پورشمسی

 

کد امنیتی:   
 [0 نظر]

لوگوی دیجیتال
کانال تلگرام