کتابخانه ی حسینیه اعظم لار پاسداشت زبان فارسی و بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی را برگزار کرد
زمان انتشار: 26 ارديبهشت 1397 ساعت 00:55:44
تعداد بازدید: 183
به همت کتابخانه ی حسینیه ی اعظم لار و اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی وگردشگری،بیست وپنجم اردیبهشت ماه روز پاسداشت زبان فارسی و بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی،گرامی داشته شد.
به گزارش صحبت نیوز؛ دراین برنامه که در محل باغ نشاط برگزارگردید، جمعی از مادران و کودکان و علاقه مندان شرکت داشتند، بلندخوانی کتاب برای کودکان و شاهنامه خوانی برای مادران با نام "اردوی کتاب مادر و کودک "برگزار شد.
 
عبدالرضا میرزانیا، از فرهنگیان و هنرمندان با سابقه ی لار مادران را به شاهنامه خوانی میهمان کرد و مریم اندی، مسئول کتابخانه ی حسینیه اعظم لار، برای کودکان به بلندخوانی کتاب «شنگال» پرداخت. همچنین کودکان با استفاده از چنگال و قاشق و گواش به انجام نقاشی خلاق پرداختند.
 
 فاطمه اسدی لاری مسئول کتابخانه  ی حسینیه اعظم گفت: این کتابخانه از سال 1396 تاکنون برنامه های متعددی برای برگزاری حلقه های مطالعاتی مادران و کودکان در قالب جمع خوانی کتاب و یا نشست کتابخوان ترتیب داده شده است و در آینده نیز این برنامه ها تداوم خواهد یافت. 
 
انتخاب فضای دلنشین باغ نشاط برای اجرای این برنامه، با هدف آشنایی کودکان با معماری و فرهنگ اصیل بومی و تأثیرگذاری بیشتر بر مادران در راستای ترویج کتاب و کتابخوانی صورت گرفت. 
 
 وی افزود: بسیاری از کارشناسان اعتقاد دارند که نهادینه کردن فرهنگ کتاب خوانی باید از سنین پایه آغاز شود و برای تحقق این هدف به مشارکت مستقیم خانواده ها نیاز است به همین دلیل کتابخانه ی حسینیه اعظم جامعه هدف خود را مادر و کودک انتخاب کرده است. 
 
مسئول کتابخانه در پایان از علاقه مندان دعوت کرد در فعالیت های فرهنگی- ترویجی کتابخانه ی حسینیه اعظم شرکت کنند و نظرها و پیشنهادهای سازنده ی خود را به این کتابخانه دهند.
 
خبرنگار: عشرت جهاندیده

 

کد امنیتی:   
 [0 نظر]

لوگوی دیجیتال
کانال تلگرام