محبوبه وحیدیان- کارشناس ارشد زبان و ادبیات فارسی
شبی با حامیان بنیاد کودک لارستان
زمان انتشار: 30 خرداد 1397 ساعت 21:46:49
تعداد بازدید: 826
غروب یکی از واپسین شب های خرداد ماه باز هم گرد هم می آییم بر سر قرار ی دیگر به رسم دیرین. جایی همین حوالی. همین نزدیکی ها در همین شهر. لحظه شماری می کردم برای دیدن مردی که قلبش چون دریاست و روحی دارد بلند به بلندای آسمان. به سالن وارد شدم. چهره ی محبوب و دوست داشتنی مردی را دیدم که با کمال تواضع به استقبال می آید. مردی شریف از تبار مهربانی. نامش خلیل است و نسبش به شریفان می رسد. او کسی نبود جز دکتر خلیل شریف زاده مؤسس بنیاد کودک لارستان. کسی که سال هاست دور از شهر و دیار بوده ولی قلبش همچنان برای زادگاهش می تپد و برای کودکان شهرش. چهره ی شاد و پر انرژی اش هر بیننده ای را به وجد می آورد. مردی صمیمی انگار که سال ها بود می شناختمش. لحظه ای با تمام وجود خدا را شکر می کنم به خاطر وجود تمام آدم های خوب که هنوز هم وجود دارند و عطر حضورشان هنوز هم استشمام می شود. مهمان ها یکی پس از دیگری از راه می رسند و به قول مولانای بزرگ: «اندک اندک جمع مستان می رسد» و تبدیل به دریای بی کران می گردد.
چهره ی خیلی از آنها آشنا بود و صمیمی از مسئولین گرفته تا نیک اندیشان, پزشکان, وکلا, کسبه, سرمایه گذاران, فرهنگیان و... . امشب از جای جای لارستان گرد هم آمده اند برای یاری رساندن به کودکان نیازمند لارستانی تا نگذارند کودکی به خاطر فقر و تهیدستی از تحصیل بازماند. برنامه با تلاوت قرآن و سرود ملی آغاز می گردد و طبق معمول مرد همیشه در صحنه ی لارستان بزرگ حاج محمد زارع مجری برنامه است. مردی که بودنش باعث آرامش خاطر است و خود نیز یکی از اعضای هیئت امنای بنیاد کودک لارستان می باشد. بعد از اجرای کلیپ, سخنرانی خانم دادخواه مدیر عامل بنیاد کودک در کشور است. بانویی بسیار مهربان و صمیمی که در مورد اهداف و چگونگی تأسیس این بنیاد از ابتدا تا کنون توضیح می دهد و توجه مخاطبان را به خوبی به خود جلب می کند و می شود فهمید که چه انسان های بزرگی از سرتاسر کشور به این بنیاد پیوسته اند و چه مهربانند و بی توقع. اجرای موسیقی سنتی توسط دو نوجوان از گروه موسیقی ماهور نیز به نوبه ی خود جالب و دیدنی است که واقعا باید آنها را تحسین کرد و تشویق. دانش آموزی به نام کوثر نیز از ابتدای مراسم نقاشی زیبایی می کشد به زیبایی چهره ی معصوم و دوست داشتنی خودش که در پایان مراسم آن را به خانم دادخواه تقدیم نمود.
 
نوبت به سخنرانی دکتر شریف زاده می رسد؛ مؤسس بنیاد کودک لارستان. مردی صاف و صادق و صمیمی با کوله باری از تجریبات از گوشه گوشه ی دنیا و با لبخندی مهربانانه بر لب. برق شادی را می شد در چشم هایش دید و خرسند از اینکه در کنار همشهریانش دستان نیازمندانی را به یاری می گیرد. درود بر سخاوت چنین انسان هایی که بی هیچ چشمداشتی مهربانند و سخاوتمند و بندگی یعنی همین. انسان ها خوشبخت نمی شوند مگر اینکه برای خوشبختی دیگران بکوشند. خانه ی دلتان آباد و همواره پرفروغ باد. مهربانی و مهربان بودن کار دشواری نیست. انسان هایی که با هر تپش قلبشان خدا را فریاد می زنند. آی جوانمردان کوچه باغ معرفت, این شمایید که غمناکی دل ها را با تبسمی عوض می کنید. این شمایید که نمی گذارید کودکانی چشمانشان بارانی باشد. انگار که دوباره نسیم مهربانی وزیده بر شهرم و بوی خدا در تمام شهر پیچیده است.
 
کودک محزون و دوست داشتنی شهرم. روزها را عاشقانه سپری کن. بخند و به جای مهتاب بر تاریکی شب ها بتاب. تو بهترین حس دنیایی. کودکانه قدم بزن در کوچه باغ آرزوهایت. همیشه آبی بمان. نازنینم تا بهار چیزی نمانده. بیا برای هم آرزو کنیم تو باشی و یک دنیا زیبایی و من باشم تا دنیای زیبایت را به نظاره بنشینم در کوچه پس کوچه های خوشبختی. دنیای زیبا حق طبیعی توست. هر کودک همچون گلدانی است که زیباترین گل های معطر کوچه ها را به نزدیک ترین بهارها گره زده است. می توان عاشقانه در قلب کودکان ماند و ماندگار شد تا ابد. کودکان نزدیک ترین راه رسیدن به عشق ایزد یکتایند. ای کاش برای همیشه خنده هایت ماندگار شود بر چهره ی معصومت. به امید آن روز
 
جهت آشنایی بیشتر همشهریان با بنیاد کودک لارستان به معرفی مختصر این بنیاد می پردازیم:
 
بنیانگذار: دکتر خلیل شریف زاده- متخصص بیماری های عفونی- متولد لار و ساکن بوستون آمریکا
 
رییس هیئت امنا: خانم مرضیه افتخار
 
مؤسس رسمی: جناب آقای غلامحسین اسماعیل زادگان
 
اعضای هیئت امنا: خانم دکتر شهلا کیانی- خانم ناظره بیغرض- حاج محمد زارع- حاج علی زمانی- حاج صمد کامجو و آقای مجید انصاری لاری
 
مسئول دفتر و مددکار: خانم ملیحه امینیان- کارشناس ارشد روان شناسی
 
حامیان: تمام سخاوتمندان لارستان به اندازه ی همت بلندشان
 
جامعه ی هدف: کودکان و دانش آموزان بااستعداد و نیازمند لارستان
 
سال تأسیس: 1396
 
آدرس: لارستان- بلوار سید عبدالحسین لاری- جنب مصلی- طبقه دوم- واحد 9- کد پستی: 7431987345
 
شماره تماس: 07152332550
 
دورنگار: 07152332560
 
رایانامه: Larestan@childf.org

 

کد امنیتی:   
 [0 نظر]

لوگوی دیجیتال