توسعه کشت گیاه دارویی راهی برای توسعه سرمایه گذاری در لارستان
زمان انتشار: 20 تير 1397 ساعت 15:37:50
تعداد بازدید: 329
کارشناس گیاهان دارویی مرکز جهاد کشاورزی حومه لارستان از مرحله اول برداشت گیاه دارویی مریم گلی از اراضی کشاورزی این بخش خبر داد.
به گزارش صحبت نیوز به نقل از روابط عمومی معاونت سازمان و مدیریت جهاد کشاورزی لارستان، عالیه سادات رفعت حقیقی کارشناس گیاهان دارویی مرکز جهاد کشاورزی حومه با اشاره به این مطلب افزود: کاشت بهاره گیاه دارویی مریم گلی در اسفند ماه سال گذشته آغاز و اولین برداشت آن در تیر ماه سال جاری از سطح 2500 متر مربع در منطقه گودایوان بخش مرکزی لارستان انجام گرفت.
 
وی اظهار کرد: دستیابی به توسعه پایدار از اهداف مهم کشاورزی، به ویژه در مناطق خشک و نیمه خشک به حساب می آید که توسعه کشت گیاهان دارویی با توجه به ظرفیت های اقلیمی لارستان، یکی از راه های استفاده بهتر از مزیت های موجود در منطقه است.
 
رفعت حقیقی بیان داشت: توسعه سرمایه گذاری در زمینه صنایع گیاهان دارویی در وهله اول منوط به زمینه سازی و توسعه کاشت گیاهان دارویی و استفاده از فرآورده های آن است.
 
وی ادامه داد: انتخاب مریم گلی به عنوان یکی از گیاهان دارویی سازگار منطقه با توجه به تقاضای بازار صورت گرفته است و برداشت دوم و سوم آن در فصول باقیمانده از سال جاری صورت می گیرد.
 
رفعت حقیقی تصریح کرد: تشویق کشاورزان به کاشت گیاهان دارویی از برنامه های مرکز جهاد کشاورزی حومه لارستان در راستای اولویت های سازمان جهاد کشاورزی است.
 
وی در پایان یادآور شد: گیاه دارویی مریم گلی دارای خواص فراوانی نظیر: ضد درد، آرامبخش، مقوی اعصاب و ضد عفونی قوی بوده و جهت کاهش قند خون نیز مفید است.

 

کد امنیتی:   
 [0 نظر]

لوگوی دیجیتال
کانال تلگرام