عملیات تولید نشاء گوجه فرنگی در گلخانه های لارستان آغاز شد
زمان انتشار: 17 مرداد 1397 ساعت 12:31:29
تعداد بازدید: 120
به گزارش روابط عمومی معاونت سازمان و مدیریت جهاد کشاورزی لارستان، عالیه سادات رفعت حقیقی کارشناس جهاد کشاورزی حومه لارستان، از آغاز به کار گلخانه های تولید نشاء گوجه فرنگی در این بخش خبر داد.
رفعت حقیقی بیان کرد این شهرستان با دارا بودن حدود 650 هکتار از این محصول، 27 هزار تن محصول گوجه فرنگی خارج از فصل تولید می کند.
 
وی افزود: کشاورزان گوجه کار لارستانی از 4 سال گذشته، در جهت تولید نشاهای عاری از ویروس و آفت وهمچنین کاهش هزینه های تولید اقدام به نشاهای مورد نیاز خود در گلخانه های احداث شده در سطح روستا نمودند.
 
رفعت حقیقی اظهار داشت: در حال حاضر 3 هکتار گلخانه با تولید بیش از 20 میلیون قطعه نشاء در حال فعالیت است که بیشترین حجم تولید نشاء مربوط به چها رقم SG12، SUN SEED 6189، اولا و متین است که علاوه بر گوجه فرنگی، نشاء محصولاتی از جمله بادمجان، فلفل و کلم نیز تولید می شود.
 
وی با بیان اینکه نشا کاری از اوایل مرداد ماه آغاز و تا اواخر شهریور ماه ادامه دارد افزود: نشاء تولیدی گوجه فرنگی گلخانه های این بخش ضمن تامین نیازمندی های مزارع گوجه فرنگی در سطح شهرستان به برخی از شهرستان ها و استان های همجوار نیز ارسال می شود‌.

 

کد امنیتی:   
 [0 نظر]

لوگوی دیجیتال
کانال تلگرام