با حضور فرماندار ویژه لارستان، معاون وزیر، نماینده مردم و مدیر کل راه؛
آبنمای محور درزو سایبان لارستان افتتاح شد
زمان انتشار: 18 مرداد 1397 ساعت 20:10:38
تعداد بازدید: 136
با حضور فرماندار ویژه لارستان، معاون وزیر و رییس سازمان راهداری کشور، نماینده مردم لارستان، خنج و گراش و مدیر کل راه و شهرسازی لارستان، آبنمای محور درزو سایبان لارستان افتتاح شد. 
به گزارش صحبت نیوز به نقل از روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری ویژه لارستان؛ در مراسمی با حضور جلیل حسنی معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان، مهندس حسن نیا معاون وزیر و رییس سازمان راهداری کشور، جمشید جعفرپور نماینده مردم لارستان، خنج و گراش در مجلس شورای اسلامی، مهندس باقری فرد مدیر کل راه و شهرسازی لارستان، مهندس نوروزی مدیر کل ایمنی و ترافیک سازمان راهداری کشور، علی اصغر علی پور و احسان طاهری معاونین سیاسی و برنامه ریزی فرمانداری ویژه لارستان، معاون راه آهن استان هرمزگان، جمعی از مسئولین ادارات شهرستان و قشرهای مختلف مردم ، آبنمای محور درزو سایبان لارستان افتتاح گردید.
 
در این مراسم مدیر کل راه و شهرسازی لارستان در سخنانی اظهارداشت: محور لار – درز و سایبان - حاجی آباد و کرمان به لحاظ کاهش بیش از صد کیلومتری مسیر لارستان به استان کرمان ومشهد مقدس از اهمیت زیادی برخوردار بوده که با پیگیری های مستمر، عملیات آسفالت آبنمای درز و سایبان انجام و لارستان به شرق استان هرمزگان و استان کرمان متصل شد.
 
باقری فرد افزود: با بهره برداری از این آبنما دسترسی مردم لارستان و منطقه درز و سایبان به ایستگاه راه آهن زاهد محمود میسر و همچنین مردم لارستان با تردد از این محور در کوتاه ترین زمان ممکن می توانند به استان کرمان و مشهد مقدس برسند به طوری که فاصله لارستان تا ایستگاه راه آهن زاهد محمود 170 کیلومتر – لارستان تا حاجی آباد 200 کیلومتر – لارستان تا سیرجان 330 کیلومتر – لارستان تا کرمان 450 کیلومتر می شود.
 
وی ادامه داد: یکی دیگر از ویژگی های این مسیر دسترسی مردم غرب و شرق استان هرمزگان است بطوری که مردم حاجی آباد و بستک از این مسیر به عنوان کوتاهترین مسیر تردد کنند.
 
وی تصریح کرد: مردم استان کرمان و شرق استان هرمزگان برای دسترسی به منطقه انرژی بر پارس جنوبی و همچنین عسلویه می توانند از این مسیر به عنوان کوتاهترین مسیر استفاده نمایند.
 
مدیر کل راه وشهرسازی لارستان خاطرنشان کرد: طول این آبنما 300 متر است که در مواقع بارندگی تمامی عرض این رودخانه پر از آب می شود و بیش از 175 لوله با قطر دو متر در محل نصب و چهار دیواردستک پل در دو طرف این آبنما ساخته شده است.
 
باقری فرد ادامه داد: برای اجرای آبنمای محور درزو سایبان لارستان بالغ بر 32 میلیارد ریال هزینه شده است.
 
گفتنی است پیش از این نیز 5 کیلومتر از راه ارتباطی از ابتدای این آبنما تا ایستگاه راه آهن زاهد محمود نیز آسفالت وبه بهره برداری رسید.


روابط عمومي    فرمانداري وِيژه لارستان

 

کد امنیتی:   
 [0 نظر]

لوگوی دیجیتال