بهره برداری از آبنمای درز و سایبان و کاهش 300 کیلومتری مسیر لار به مشهد
زمان انتشار: 22 مرداد 1397 ساعت 23:18:55
تعداد بازدید: 533
با حضور مهندس حسن نیا معاون محترم وزیر و رییس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور لارستان به ایستگاه راه آهن زاهد محمود و استان کرمان متصل شد.
 به گزارش صحبت نیوز و به نقل از روابط عمومی اداره کل راه وشهرسازی لارستان ،مهندس حسن نیا معاون محترم وزیر راه وشهرسازی با حضور در لارستان یکی از پروژه های این اداره را در سال جاری افتتاح نمود. وی با پیمودن 170 کیلومتر و حضور در منطقه محروم درز و سایبان آبنمای 300 متری این محور راه افتتاح نمود و ضمن اینکه رهایی از بن بست برای این منطقه به ارمغان آورد ، لارستان را به شبکه ریلی کشور و استان کرمان متصل نمود . مهندس باقری فرد مدیر کل راه وشهرسازی لارستان در آیین بهره برداری از این مسیر اظهار داشت : این آبنما به طول 300 متر که بیش از 175 لوله با قطر دو متر بر روی رودخانه فصلی درز و سایبان نصب شده تا بزرگترین مشکل مردم این منطقه و لارستان در فصل بارندگی و مصدود شدن محور بر طرف شود و مردم لارستان ضمن اتصال به شبکه ریلی کشور به استان کرمان و شرق کشور نیز متصل شوند.
 
مدیر کل راه وشهرسازی لارستان ادامه داد: با تلاش راهداران این اداره کل در گرمای طاقت فرسای بالای 50 درجه توانستند این آبنما را احداث کنند و شایسته است از زحمات این عزیزان تشکر کنیم . وی افزود: با بهره‌برداری از این آبنما دسترسی مردم لارستان به ایستگاه راه آهن سراسری کشور میسر شد وفاصله لارستان تا ایستگاه راه آهن زاهد محمود ۱۷۰ کیلومتر – لار تا حاجی آباد هرمزگان ۲1۰ کیلومتر – لار تا سیرجان ۳۳۰ کیلومتر – لار تا کرمان ۴۵۰ کیلومتر می‌شود. باقری فرد ادامه داد : یکی دیگر از ویژگی های بارز این پروژه کاهش 300 کیلومتری لارستان به مشهد مقدس است که تا کنون مردم لارستان برای رفتن به مشهد مقدس سه گزینه پیش رو داشتند اولین مسیر راه ارتباطی لار- شیراز –یزد – مشهد به طول 1700 کیلومتر ، مسیر دوم لار – شیراز – تهران – سمنان - مشهد مقدس به طول 2168 کیلومتر و مسیر سوم لار – شیراز – تهران – ساری – مشهد که به راه شمال معروف است به طول 2826 کیلومتر و مسیر جدید لار – درز و سایبان – حاجی آباد بندر - سیرجان –کرمان – مشهد به طول 1400 کیلومتر است که کاهش 300 کیلومتری مسیر را به همراه دارد و تاثیر بسیار زیادی در کاهش مصرف سوخت و زمان خواهد داشت .
 
در ادامه محمدیان معاون فنی و زیربنایی اداره کل راه آهن هرمزگان در خصوص ایستگاه راه زاهد محمود لارستان اظهار داشت : با توجه به راه اندازی این محور و دسترسی مردم جنوب فارس بخصوص لارستان به این ایستگاه و تقاضای مردم برای برقراری توقف قطار مشهد ، از این پس کلیه قطارهای تهران اصفهان مشهد در این ایستگاه توقف دارند و مسافرین می توانند با مراجعه به این ایستگاه نیم ساعت قبل از رسیدن قطار از این ایستگاه برای تردد استفاده نمایند.
 
وی ابراز امیدواری کرد : در صورت استقبال مردم لارستان و جنوب فارس از این ایستگاه اداره کل راه آهن سهمیه ای برای مسافران منطقه در نظر خواهد گرفت که در این صورت کاهش چشمگیر قیمت بلیط را نیز به همراه خواهد داشت . محمدیان در پایان خاطرنشان کرد: در حال حاضر این ایستگاه امکانات اولیه شامل پارکینک خودرو -سالن انتظار – سرویس بهداشتی – نمازخانه را دارد و امیدواریم در آینده نزدیک بتوانیم نسبت به تجهیز بیشتر برای رفاه مسافران در این ایستگاه بسترهای لازم را فراهم کنیم .


مهدی    مصدق

 

کد امنیتی:   
 [0 نظر]

لوگوی دیجیتال