فرماندار ویژه لارستان در جمع برترین های کنکور سال 97:
بایستی با تغییر نگرش، به سمت ایجاد کار و کار آفرینی برویم
زمان انتشار: 17 شهريور 1397 ساعت 15:01:46
تعداد بازدید: 131
معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان گفت: هر چه بیشتر از دانش و علم بهره بگیریم، به همان نسبت ابعاد مختلف اجتماعی بهتر خواهد شد.
 به گزارش صحبت نیوز به نقل از روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری ویژه لارستان؛ جلیل حسنی در جمع برترین های کنکور سال 97 این شهرستان با بیان اینکه یکی از مؤلفه های اساسی در کشور ما دانش بنیان شدن همه فعالیت های اجتماعی است؛ تصریح کرد: اگر مسیر تاریخی تحول در جامعه بشری را بررسی کنیم، می بینیم که به تدریج دانش بنیان شدن فعالیت ها، عملکرد ها و اقدامات، تمامی ابعاد جامعه بشری را تحت تأثیر خودش قرار داده است.
 
وی افزود: زمانی به دلیل ناآگاهی مردم، حتی مراودات اجتماعی هم با مشکل مواجه می شد و همه فعالیت های اقتصادی، سیاسی همراه، با درگیری و تنش بود و خدا را شکر در ادامه در کنار آن تعهد اجتماعی و انسانی و اخلاقی، دیدیم که هر چه دانش و شعور بشری رشد و پیشرفت کرد، زوایای مختلف زندگی بشری هم به سوی مطلوب شدن و بهتر شدن حرکت کرد.
 
فرماندار ویژه لارستان یادآور شد: هر چه فعالیت های ما در جامعه ، بیشتر از دانش و علم بهره بگیرد به همان نسبت اقتصاد ما بهتر و اوضاع سیاسی ما نیز با ثبات تر و پویاتر و حتی مراودات اجتماعی هم تأثیر پذیرتر خواهد شد و در حوزه های امنیتی هم هر چه این دانش تأثیر گذارتر بشود، آسیب ها، هزینه ها کمتر و امنیت پایدارتر و درون زا تر خواهد شد.
 
حسنی تاکید کرد: اگر جهت دهی اخلاقی، اعتقادی و بر مبنای آن بُعد معنوی انسانی نباشد، باز مشکل آفرین خواهد شد و خدا را شکر در کشور ما تعهد و تخصص، بعنوان دو بال پیشرفت و توسعه در جامعه مورد توجه است. فرماندار لارستان خاطر نشان کرد: آنچه مهم و تأثیرگذار است، بحث انگیزه است، چرا که هر گاه در کنار توانمندی انگیزه قرار گیرد، باعث نشاط، تحول و تغییر در جامعه خواهد شد.
 
وی افزود: در برخی مواقع همین شبکه های اجتماعی، ناهنجاریهایی را در جامعه وارد کرده است، که ابعاد مختلف اجتماعی را تحت تأثیر قرار داده است و بعضاً متاسفانه می بینیم که بعضی از نخبگان و مستعدان را به بیراهه می کشاند.
 
معاون استاندار فارس ادامه داد: نگرش فرهنگ کار در بین افراد فارغ التحصیل بایستی تغییر پیدا کند، یعنی نباید افراد فارغ التحصیل دانشگاه ها فقط و فقط به فکر اشتغال در سیستم دولتی باشند، بلکه باید از خود خلاقیت نشان دهند و خودشان با همت، تلاش و دانش، کارآفرین شوند.
 
حسنی گفت: اگر توان و تمایل در کنار هم قرار گرفتند، یقیناً خلاقیت، نوآوری و پیشرفت در بر خواهد شد، اما اگر هم توانمند، مستعد و بالقوه باشیم، ولی انگیزه شکوفا نشود و تمایل ایجاد نگردد، به تدریج این توانمندیها ممکن است در جا بزند و از بین برود.
 
وی اضافه کرد: امیدواریم با تغییر نگرش کار که در کشور ایجاد شده و تغییر سیاست هایی که در طی سالیان اخیر شاهد بوده ایم، بحث کارآفرین شدن دانش آموزان و دانشجویان فارغ التحصیل مورد توجه قرار گیرد و این مهم میسر شود. فرماندار ویژه لارستان افزود: اگر بین نخبگان جامعه رقابت ایجاد شود، کسانی موفق خواهند شد که بتوانند از استعدادهای خودشان به نحو مطلوب استفاده کنند.
 
حسنی خاطر نشان کرد: کسانی که وارد دانشگاه می شوند این تغییر فضا آنها را تحت تأثیر قرار ندهد و یقین داریم که همین مستعدین و رتبه های برتر کنکوری که وارد دانشگاه می شوند اگر این مسیر حضور خودشان را همانطور که در دبیرستان بودند، ادامه دهند و تحت تأثیر ناهنجاری هایی که گاهاً از فرهنگ های بیگانه بر دانشگاه وارد می شود، قرار نگیرند و آن رقابت علمی همراه با تعهد ایجاد شود، یقیناً این انگیزه ایجاد خواهد شد و برتری های کنکور موفق خواهند شد و می توانند بعنوان کارآفرینی برتر در جامعه نقش آفرین باشند.
 
حسنی در پایان سخنانش تاکید کرد: این پیوندی که بین نخبگان سالهای قبل و نخبگان امسال وجود دارد، باید با نسل های آینده و دانش آموزان قطع نشود و تجربه خودشان را به نسل های آینده و دانش آموزان سال آینده منتقل نمایند و با صمیمیت، هماهنگی، تعامل و تفاهم در برنامه راهبردی دراز مدت که در کشور وجود دارد، سهیم باشند و این کشور را به جلو ببرند.
 
پیش از این نیز جمشید جعفرپور نماینده مردم لارستان، خنج و گراش در مجلس شورای اسلامی، امیر جاهدی فرماندهی ناحیه مقاومت بسیج سپاه لارستان، مهدی اسماعیلی مدیر آموزش و پرورش لارستان و تعدادی از برترین های کنکور سراسری سال 97 از این شهرستان هم به ایراد سخن پرداختند.
 
در پایان نیز از برترین های کنکور 97 لارستان با لوح سپاس و هدایایی تجلیل شد.


روابط عمومي    فرمانداري وِيژه لارستان

 

کد امنیتی:   
 [0 نظر]

لوگوی دیجیتال
کانال تلگرام