با حضور رئیس مجلس شورای اسلامی، استاندار فارس و فرماندارلارستان؛
از خیرین حسینی در شهرستان لارستان تجلیل شد
زمان انتشار: 20 شهريور 1397 ساعت 21:30:35
تعداد بازدید: 278
علی لاریجانی که صبح امروز 20 شهریور ماه 97 به لارستان سفر کرده است، در همایش تقدیر از خادمین و خیرین حسینی با بیان اینکه بایستی خدمات ارزنده خیرینی که برای احیای شعائر حسینی همت کرده‌اند، را ارج نهاد؛ گفت: قیام و سیره امام حسین (ع) مورد عجیبی است؛ اگر به اعمال روزهای خاص بنگرید زیارت امام حسین در همه آنها آمده است.
 به گزارش صحبت نیوز به نقل از روابط عمومی فرمانداری ویژه لارستان؛ رئیس قوه مقننه با اشاره به اینکه در ایام خاص که خداوند توجه ویژه به بندگان دارد، از آنها می‌خواهد که به امام حسین (ع) تمسک کنند، ادامه داد: ائمه اطهار واسطه فیض هستند و مانند زنجیره‌هایی به هم پیوسته واسطه فیض محسوب می‌شوند اما در مورد تمسک به امام حسین (ع) در روزهای خاص یک سرّ وجود دارد.
 
لاریجانی با تأکید بر اینکه شما خیرین بهترین و سریع‌ترین راه را برای رسیدن به حق انتخاب کرده‌اید، عنوان کرد: شنیده‌ام در لارستان در حوزه‌های مختلف خیرین فعالیت می‌کنند، مانند: ساخت بیمارستان‌ها و مدارس، این موضوع نشان از هم سرنوشتی این جامعه دارد.
 
وی با بیان اینکه جامعه‌ای که به سرنوشت یکدیگر حساس باشد، دارای استقامت هستند و جوامعی که تعلقات عاطفی در آنها کم شده باشد حتی برای تشکیل نیروی نظامی نیز مجبور به گرفتن مزدور هستند همانند اتفاقی که در آمریکا رخ می‌دهد، تصریح کرد: اما جامعه‌ای که هم سرنوشتی و طریقی مانند انقلاب اسلامی داشته باشد و ولایت فقیه رکن آن باشد در مقابل طوفان‌ها ایستادگی می‌کند، شماها می‌دانید که از ابتدای انقلاب چه فراز و فرودهایی در این مسیر قرار داده‌اند اما چون جامعه اهل ولایت بود و هم‌پیمانی در درون و راه آنها وجود داشت عامل پیروزی آنها شد، در جنگ همه افراد درگیر جنگ بودند و این موضوع نشان‌دهنده این بود که با همه هستی انقلاب و مسیر استقلال آن را قبول دارند.
 
لاریجانی اضافه کرد: این انقلاب ثمره حرکت امام حسین (ع) است و این حرکت باعث حیات داشتن جامعه ما است و باید قدر محرم را دانست.
 
رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه شرایط ما در ایران متفاوت شده و زورگویی‌های غربی‌ها برای ایجاد شکست در انقلاب است، اما آنها اشتباه می‌کنند و ملت ایران در مقابل ترامپ یزیدی ایستادگی می‌کند، گفت: در این شرایط باید تدبیر کنیم که به معیشت مردم توجه خاص شود و جلوی عربده‌کشی آمریکا بایستیم، مسئله آنها انرژی هسته‌ای نیست بلکه به زانو درآوردن ما است اما تفکر شیعه، تفکر استقامت و ایستادگی است.
 
رئیس قوه مقننه با اشاره به اینکه در این دوره باید همگان تلاش بیشتری داشته باشند و همه افرادی که اختلاف نظر دارند باید بدانند که امروز، روز اختلاف نظر نیست و باید بر روی اصل ولایت، تفکر امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری ایستادگی کنند، ادامه داد: برای آبادانی و استقامت ایران روی اصول تمرکز کنیم، اینجا بحث ایران، انقلاب اسلامی و میراث حسینی مطرح است، آنها با حرکت ریشه‌ای تشیع مشکل دارند و نظر آنها این است که ایران در دست آنها باشد، فشار را بر روی مردم می آورند و قصد دارند راه حسینی را از آنها بگیرند.
 
رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان خاطر نشان کرد: تلاش ما در مجلس و دولت این است که دوره فعلی با صلابت طی شود و تلاش می‌کنیم فشارها را بر اقتصاد کشور کاهش دهیم.
 
پیش از این نیز جلیل حسنی معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان، حضرت حجت الاسلام والمسلمین سید مختار موسوی امام جمعه لارستان، جمشید جعفرپور نماینده مردم لارستان، خنج و گراش در مجلس شورای اسلامی نیز به ایراد سخن پرداختند.
 
گفتنی است در پایان این مراسم از خیرین حسینی توسط رئیس مجلس شورای اسلامی تجلیل به عمل آمد.


روابط عمومي    فرمانداري وِيژه لارستان

 

کد امنیتی:   
 [0 نظر]

لوگوی دیجیتال