با حضور رییس مجلس شورای اسلامی، استاندار فارس و فرماندار لارستان؛
نشست مشترک علمای اهل تسنن و تشییع در لارستان برگزار شد
زمان انتشار: 21 شهريور 1397 ساعت 14:51:22
تعداد بازدید: 228
با حضور رییس مجلس شورای اسلامی، استاندار فارس و فرماندار لارستان؛ نشست مشترک علمای اهل تسنن و تشییع در لارستان برگزار شد. 
به گزارش صحبت نیوز به نقل از روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری ویژه لارستان؛ نشست مشترک علمای اهل تسنن و تشییع منطقه لارستان بزرگ با حضور علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی، مهندس تبادار استاندار فارس، جلیل حسنی معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان، حجت الاسلام والمسلمین سید مختار موسوی امام جمعه لارستان، نماینده مردم لارستان، خنج و گراش و فرمانداران و بخشداران شهرستان های لارستان، خنج و گراش در محل سالن اجتماعات شهید امامی فرمانداری ویژه لارستان برگرار شد.
 
در این مراسم رئیس مجلس شورای اسلامی در سخنانی اظهار داشت: ما دشمن را در سوریه، لبنان و در خارج از مرز‌ها کنترل و از این فرصت با توجه به هزینه‌ها درست استفاده کردیم.
 
علی لاریجانی گفت: اقتصاد ایران نیاز به جراحی دارد و برخی از مشکلات اقتصادی در کشور فراگیر است و برخی دیگر مانند نقدینگی با رفتار ناصحیح بانک‌ها و موسسات اعتباری به وجود آمده است. دکتر لاریجانی تصریح کرد: اگر سیاست مناسبی در دستور کار باشد سیستم بانکی جراحی می‌شود.
 
وی افزود: به نفت متکی نباشیم و با توجه به وجود منابع انسانی زمینه را برای کارآفرینی فراهم و با فن آوری‌هایي که امروز در جامعه مطرح است شرایط کشور را مطلوب کنیم.
 
رییس مجلس شورای اسلامی در ادامه افزود: دشمنان با آگاهی از اینکه ما به دانش هسته‌ای دست یافته ایم، مساله هسته‌ای و ساخت موشک را مطرح کردند، اما سیاست دولت کاملا مشخص و روشن است و همانطور که رهبری معظم نیز فرموده اند: ما به دنبال سلاح هسته‌ای نیستیم.
 
لاریجانی تاکید کرد: ما باید همان طور که از تحریم سلاح در سال‌های گذشته به تکنولوژی ساخت آن دست یافتیم هم اکنون نیز تحریم فروش نفت را به یک فرصت تبدیل کنیم.
 
رییس مجلس شورای اسلامی همچنین وفاق و همبستگی بین آحاد ملت را ضرورت امروز جامعه بیان و بر تقویت بیشتر آن تاکید کرد.
 
 
لاریجانی با اشاره به سابقه وحدت و همبستگی در بین مردم شیعه و اهل سنت لارستان نیز گفت: از گذشته زمینه وفاق در لارستان وجود داشته و علمایی که در این منطقه بودند وفاق عملی ایجاد کرده اند.
 
وی همچنین به طرح احداث منطقه ویژه اقتصادی لارستان اشاره کرد و گفت: این طرح با هدف حرکت در مسیر سرمایه گذاری و صادرات در مجلس شورای اسلامی تصویب شده است.
 
رییس مجلس شورای اسلامی همچنین اظهار داشت در گفتگو با رهبر معظم انقلاب مقرر شد برای ساخت یا تکمیل طرح‌هایی مثل راه آهن و جاده‌ها از ذخیره صندوق ارزی استفاده کنیم.
 
علی لاریجانی در خصوص اجرای هر چه زودتر دوبانده شدن جاده جهرم _ لارستان_ بندرعباس نیز تاکید کرد و گفت: تلاش می‌کنیم بندر خشک را نیز در لارستان سامان دهیم.
 
پیش از این نیز استاندار فارس با بیان این که امروز بیش از هر زمان دیگری اسلام و به ویژه جمهوری اسلامی به وحدت و تفاهم و همدلی نیاز دارد، گفت: در این شرایط هرکس دم از تفرقه بزند به اسلام خیانت می کند.
 
وی افزود: به رغم وجود تنوع اقوام و مذاهب و ادیان در استان فارس شاهد وجود تفاهم و آرامش و صمیمیت میان گروه های مختلف هستیم.
 
وی ادامه داد: همه علمای عامل و آگاه در همه کشور به ویژه در استان فارس با پیروی از منویات بزرگان به ویژه مقام معظم رهبری از تفرقه دوری می کنند که این وحدت برگرفته از اندیشه بزرگ اسلام است.
 
نماینده عالی دولت در استان فارس با تاکید بر این که اسلام هیچ ندایی جز وحدت و رافت سرنداده است، گفت: قرآن می فرماید وَاعتَصِموا بِحَبلِ اللهِ جَمیعًا وَلا تَفَرَّقوا ، این آیین می تواند همه اختلافات جزئی و حتی کلی را در پناه وحدت محفوظ نگاه دارد.
 
تبادار افزود: در مبانی کلامی و فقهی میان شیعه و سنی هیچ اختلافی نیست و اختلاف ها ناشی از مسایل سیاسی و قومی است.
 
وی با بیان این که اسلام براساس آیه "کونا لِلظّالِمِ خَصماً وَ لِلمَظلومِ‌ عَونا"، پرچم دفاع از مظلومان و مبارزه با ظالمان را بلند کرده است، تصریح کرد: دشمنان ما این شعار اساسی اسلام را برنمی تابند و تلاش میکنند آن را در دنیا کمرنگ کنند زیرا شیوه آن ها استکبار طلبی است.
 
استاندار فارس گفت: اگر دشمنان نتوانند شعار اسلام را کمرنگ کنند به ایجاد تفرقه میان فرق اسلامی روی می آورند، چنانکه در یمن، عراق و سوریه ضربات زیادی به مسلمانان وارد کردند.
 
تبادار با بیان این که امروز بیش از هر زمان دیگری اسلام و به ویژه جمهوری اسلامی به وحدت و تفاهم و همدلی نیاز دارد، اظهارکرد: در شرایط امروز هرکس دم از تفرقه بزند به اسلام خیانت می کند.
 
وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این که به رغم وجود تنگناهای اقتصادی، استان فارس با هماهنگی علما، نمایندگان مجلس و مدیران استان، به شهادت آمارها، مسیر امیدوار کننده ای را طی می کند، یادآور شد: فضای کسب و کار استان از رتبه 19 در سال 92 به رتبه دوم در سال جاری رسیده است که این آمار نشان دهنده فعالیت های اقتصادی در سراسر استان است.
 
استاندار فارس با بیان این که کاهش نرخ بیکاری در استان نشان دهنده نتایج فعالیت های مختلف اقتصادی در استان است، گفت: نرخ بیکاری فارس از ۱۶.۵ در صد در سال 92 به ۹.۹ درصد در بهار سال 97 رسیده است که نشان دهنده حرکت رو به پیشرفت استان است.
 
تبادار با اشاره به این که مردم لارستان در زمینه سرمایه گذاری به ویژه در زمینه خیراندیشی مشارکت جدی دارند، افزود: فعالیت های نیکوکارانه در استان فارس سرمایه اجتماعی برای استان محسوب می شود.
 
وی ادامه داد: خیراندیشان در لارستان در حوزه های مختلف حضور پیدا کرده اند که ثمرات آن در زمینه های ورزشی، دانشگاهی، درمانی ...قابل مشاهده است.
 
استاندار فارس خاطرنشان کرد: در زمینه راه سازی به عنوان زیرساخت توسعه در منطقه لارستان فعالیت های گسترده ای صورت گرفته است هرچند تا رسیدن به شرایط مطلوب فاصله داریم.
 
تبادار افزود: 17 هزار کیلومتر راه در استان فارس وجود دارد و آزادراه شیرازـاصفهان به عنوان اولین آزادراه جنوب کشور حداکثر تا ابتدای سال آینده به بهره برداری خواهد رسید.
 
نماینده عالی دولت در استان فارس با بیان این که آزادراه لارستان ـبندرعباس یکی از اهداف بزرگ مدیریت ارشد استان است، گفت: تلاش میکنیم این طرح را با مشارکت بخش خصوصی اجرا کنیم، زیرا اتکا به اعتبارات دولتی موجب طولانی شدن آن خواهد شد.
 
تبادار با اشاره به این که 500 کیلومتر بزرگراه و 370 کیلومتر آزادراه در استان فارس در حال ساخت است، اظهارکرد: هم اکنون 40هزار میلیارد تومان طرح صنعتی در استان فارس در دست احداث است و هشت طرح بزرگ صنعتی با 11 هزار میلیارد تومان اعتبار در سال جاری به بهره برداری خواهد رسید.
 
وی با تاکید بر این که به توسعه و عمران استان فارس و لارستان امیدوار هستیم، افزود: باید تلاش کنیم زمینه حضور بخش خصوصی در طرح های عمرانی و اقتصادی فراهم شود و این موضوع از ابتدای ورودم به استان در دستور کار بوده است. مهندس تبادار در بخش دیگری از سخنان خود از رئیس مجلس شورای اسلامی بابت سفر به استان فارس تقدیر و تشکر کرد.
 
در این نشست همچنین حجت الاسلام والمسلمین سید مختار موسوی امام جمعه لارستان و شیخ صالح انصاری مدیر مجتمع علوم دینی امام شافعی اوز نیز به ایراد سخن پرداختند.


روابط عمومي    فرمانداري وِيژه لارستان

 

کد امنیتی:   
 [1 نظر]

بدون نام
Iran, Islamic Republic of
22 شهريور 1397   ساعت: 08:37:30

از اداره کل راه وشهرسازی لارستان چه خبر شنیده ها حاکی از آن دارد که هنوز راهداری لغو نشده

 
لوگوی دیجیتال
کانال تلگرام