نخستین مسابقه دانش آموزی طراحی، ساخت و پرواز هواپیمای گلایدر در لار برگزار شد
زمان انتشار: 1 آذر 1397 ساعت 14:30:36
تعداد بازدید: 433
نخستین دوره ی مسابقات دانش آموزی طراحی، ساخت و پرواز هواپیمای گلایدر صبح امروز 1 آذر ماه 97 در دبیرستان دخترانه شاهد دوره اول لار و با حضور مدارس متوسطه اول شاهد شهرستان های جهرم، داراب، فسا، استهبان، لار و خور برگزار شد. 
به گزارش صحبت نیوز، مدیر دبیرستان دخترانه شاهد دوره اول لار در این خصوص اظهار کرد: در این مسابقه با تاکید بر توسعه زیر ساخت های مورد نیاز جهت ترویج و نهادینه سازی فناوری های راهبردی مطرح در نقشه جامع علمی کشور و ارتقای ابزارهای آموزشی و پژوهشی، دانش آموزان در سطح مدارس استان، این آموزشگاه به عنوان مرجعی برای پژوهشگران علاقه مند و با همکاری هنرستان پرواز لارستان باهم رقابت کردند.
 
نسرین حجتی با اشاره به اینکه هواپیمایی که دانش آموزان ساخته اند، هواپیمای گلایدر نام دارد، اظهار کرد: این گام با هدف کشف و شکوفایی استعداد دانش آموزان، تلفیق فضای علمی و ورزشی در حوزه هوانوردی و هواپیمای مدل، حمایت از طرح های خلاقانه (ابداعات و اختراعات) دانش آموزان در بخش های مرتبط با هوافضا، هدایت تحصیلی دانش آموزان مستعد و علاقه مند به سمت رشته های تحصیلی مرتبط با هوافضا و تقویت مهارت انجام کار گروهی است.
 
وی توضیح داد: دانش آموزان شرکت کننده در مسابقه بخش گلایدر پس از آشنایی با علم هوا وفضا، انواع هواپیما و انتخاب کلاس هواپیمایی گلایدر، با ابتکار و خلاقیت شروع به ساخت این نوع هواپیما کردند و با اجرای آزمایش های اولیه در مسابقه حاضر شدند.
 
حجتی با تاکید به مدیران مدارس درخصوص شناسایی دانش آموزان مستعد و معرفی آنان به مراکز پژوهشی جهت آموزش های لازم در بخش هوا و فضا توجه ویژه ای داشته باشند.


عادل    پورشمسی

 

کد امنیتی:   
 [0 نظر]

لوگوی دیجیتال