زلزله فرضی 5 ریشتری مدارس لارستان را لرزاند
زمان انتشار: 7 آذر 1397 ساعت 12:38:40
تعداد بازدید: 360
ساعت ۹ صبح روز چهارشنبه ۷ آذرماه ۹۷ همزمان با سراسر کشور و با حضور مسئولان و اعضای ستاد بحران لارستان مانور سراسری زلزله در سطح مدارس لارستان برگزار شد و دانش آموزان، ادارات عضو ستاد بحران و اهالی محله در یک زلزله فرضی 5 ریشتری آمادگی خود را در مواجهه با این حادثه طبیعی آزمودند. 
به گزارش روابط عمومی معاونت اداره کل و مدیریت آموزش و پرورش لارستان مراسم اصلی مانور با حضور جلیل حسنی فرماندار ویژه لارستان، مهدی اسماعیلی معاون مدیرکل و مدیر آموزش و پرورش، اعضای شورای اسلامی شهر لار و روسا و نمایندگان ادارات عضو ستاد بحران لارستان با شعار «مدرسه ایمن، جامعه تاب آور» در دبیرستان دخترانه شاهد برگزار شد و پس از به صدا درآمدن آژیر وقوع زلزله، دانش آموزان این مدرسه اقداماتی که در مواجهه با زلزله از پیش آموخته بودند به نمایش گذاشتند و با جاگیری در مکانهای مناسب و امداد رسانی های اولیه مرحله اول را طبق سناریوی تعریف شده به نحو احسن اجرا نمودند.
 
در مرحله دوم نیروهای امدادی از هلال احمر، اورژانس، آتش نشانی، نیروی انتظامی و … وارد عملیات شده و هر کدام از این نهادها به ترتیب وظایف خود را در زمان و مکانهای معین جهت نجات جان مصدومان انجام دادند. نصب چادرها جهت انجام تریاژ، انتقال مصدومان به بیمارستان، تامین امنیت روانی، جانی و مالی ازدیگر مراحل این مانور بود که توسط ادارات بهزیستی،هلال احمر، بهداشت و درمان، اورژانس و نیروی انتظامی انجام شد.
 
 فرماندار ویژه لارستان در سخنانی ضمن تشکر از تمامی دست اندر کاران به ویژه کادر این آموزشگاه که نهایت همکاری با ستاد بحران داشته اند انجام این گونه مانور ها را در ایران و به خصوص در لارستان که بر روی گسل زلزله قرار دارد را لازم دانست و تاکید کرد این آموزشها وتمرینها میتواند تاثیر زیادی در کاهش آسیب ناشی از بلایای طبیعی داشته باشد.
 
وی خواستار آن شد که پرداختن به موضوع مواجهه با آسیب های طبیعی خلاصه به یک روز نشود بلکه به طور مستمر در طول سال هم در سطح مدارس و هم برای اقشار مختلف مردم آموزش داده شود.
 
مدیر آموزش و پرورش لارستان نیز در سخنانی با تقدیر از اعضای ستاد بحران لارستان که با تلاش چند روزه بستر برگزاری این مانور را فراهم نمودند، نسل جوان و نوجوان را ایفاگر نقش اول فرهنگ دانست که می تواند کار فرهنگ سازی در همه زمینه ها را به خوبی انجام دهد که بخش بزرگی از این مهم نیز در حیطه آموزش و پرورش است.
 
وی همچنین گفت:آموزش مهارتهای زندگی و آمادگی برای رویارویی با بحرانها و حوادث، درسهایی است که در بستر مدارس آموزش داده میشوند و دانش آموزان را برای این روزهای سخت آماده می سازند.
 
گفتنی است هرساله جهت آمادگی عمومی در مواجهه با حوادث طبیعی، مانور زلزله توسط ستاد بحران شهرستان در یکی از مدارس شهر برگزار می شود و امسال علاوه بر مشارکت دانش آموزان جمعی از اهالی محله نیز درگیر اجرای این مانور بودند.
 
ادارات و نهادهای مختلف شهرستان از جمله فرمانداری، شهرداری، هلال احمر، آموزش و پرورش، اورژانس، آتش نشانی، نیروی انتظامی، ادارات آب، برق، گاز، مخابرات ، بهزیستی و… از جمله ادارات عضو این ستاد هستند.


روابط عمومی معاونت اداره کل    ومدیریت آموزش وپرورش لارستان

 

کد امنیتی:   
 [0 نظر]

لوگوی دیجیتال