فرماندار ویژه لارستان در همایش بزرگ بسیجیان شهرستان:
هر کس که برای خدمت به مملکت قدم بردارد، یک بسیجی است
زمان انتشار: 11 آذر 1397 ساعت 10:23:36
تعداد بازدید: 302
معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان با تاکید بر اینکه هر کس که برای خدمت به مملکت قدم بردارد، یک بسیجی است؛ اظهار داشت: همه با اتحاد و همدلی و یکدلی به عزت و سربلندی ایران اسلامی بیندیشیم.
 به گزارش صحبت نیوز به نقل از روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری ویژه لارستان؛ جلیل حسنی در همایش بزرگ بسیجیان شهرستان، که در سالن ورزشی تختی شهر لار برگزار شد؛ در سخنانی افزود: بسیجیان در طول هشت سال دفاع مقدس حماسه ها آفریدند و بعد از آن نیز طلایه دار مبارزه با استکبار و دفاع از ارزشهای اسلامی هستند.
 
وی تصریح کرد: فرمان تشکیل بسیج مستضعفین در سال 58 ایده ای منحصر به فرد بود که توسط حضرت امام خمینی(ره) به جهان عرضه گردید و تشکیل سازمان بسیج علاوه بر دفاع از حاکمیت سرزمینی نظامی بودنش دارای ابعاد مهم فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی است.
 
فرماندار ویژه لارستان با بیان اینکه دفاع جانانه از میهن اسلامی و مبارزه با استکبار در طول هشت سال جنگ تحمیلی از جمله کارکردهای بسیج بود؛ ادامه داد: بسیج در آن زمان علاوه بر آن وظیفه سازمانی که داشت با صلابت هر چه تمامتر در مقابل تجاوز بیگانگان محکم ایستاد و در تداوم آن نیز اشداء علی الکفار و رحماء بینهم را عینیت بخشید و این خود فلسفه تشکیل بسیج بود.
 
حسنی خاطر نشان کرد: همه ما می دانیم که بسیجیان متشکل از توده های میلیونی مردم در تمامی لایه های اجتماعی ایران اسلامی هستند، اما امروزه بسیج صرفاً یک سازمان نظامی نیست، بلکه قدرت مهمی برای مقابله با بیگانگان و در کل بسیج یک تفکر و یک فرهنگ است.
 
نماینده عالی دولت در لارستان اظهار داشت: بسیجیان از روحیه گذشت، فداکاری، عطوفت و مهربانی برخورداراند و همه ما این ایثارگری های بسیجیان را دیده ایم و همین روحیه و انگیزه و همین روحیه اعتقادات در دوران جنگ هشت ساله هم در مقابل نظام بعث که از تمامی حمایت قدرت های شرق و غرب آن زمان برخوردار بود؛ ایستاد تا نظام اسلامی پیروز شد.
 
حسنی با بیان اینکه بسیج امروزه بعنوان یک تبلور عینی نظام مشارکتی و بعنوان الگوی اصلی که پیوند دهنده نظام با مردم است و بعنوان حلقه اتصال بین مردم و حاکمیت، نقش اساسی خود را ایفا می کند؛ افزود: امروز همه می بینیم که جوانان و نوجوانان مخلص بصورت داوطلبانه عضو بسیج می شوند تا برای دفاع از ارزشهای اسلامی و کشور عزیزمان ایران آماده باشند.
 
وی اضافه کرد: بسیج یک تفکر و فرهنگ است و مختص یک قوم، مذهب و یا جریان سیاسی خاص نیست، بلکه جایگاهی والاتر دارد و نهادی است فراتر از تمام جریان های سیاسی که تحت لوای پرچم جمهوری اسلامی و زیر سایه ولایت فقیه حرکت می کنند، که امیدواریم این نگرش و تفکر بسیجی بتواند همه معضلات اجتماعی جامعه را از بین ببرد.
 
معاون استاندار فارس تاکید کرد: هر کس که برای خدمت به مردم و نظام قدم بردارد یک بسیجی است. آن خیر بزرگواری که در راه خدا ایثار می کند و مازاد مال خود را در راه خدا و خلق خدا و برای عزت اسلام و مسلمین هزینه می کند یک بسیجی است و یا آن مدیری که شبانه روزی کار می کند و منافع جمعی را فدای منافع شخصی نمی کند هم یک بسیجی است و همه کسانی در راه عزت این مملکت گام بر می دارند یک بسیجی هستند.
 
حسنی گفت: بسیجیان دارای یک هدف مشترک هستند، چرا که هر کس در راستای رسیدن به این هدف مشترک حرکت کند یک بسیجی است و آن هدف هم اعتلاء نظام مقدس جمهوری اسلامی و عزت ایران اسلامی است.
 
فرماندار لارستان تاکید کرد: برای ایجاد حاکمیت اسلامی در عصر نوینی که استکبار و همه شیاطین اعلام می کنند که منشور حاکمیتی اسلام مربوط به 1400 سال پیش است و در عصر جدید کارایی ندارد باید همه با عمل به جهان اعلام کنیم که منشور حکومتی اسلام، در همه زمانها و در همه دورانها دارای برنامه و اثر است.
 
وی در خاتمه اضافه کرد: انشاالله با توان و تلاش همه مردم و بسیجیان و با هماهنگی و پیوستگی و صمیمیت و با دوری از تفرقه و نفاق و با اتحاد و همدلی و یکدلی به عزت ایران اسلامی بیندیشیم و هر گونه اختلاف را از جامعه خود بزداییم.
 
پیش از این نیز امیر جاهدی فرماندهی سپاه ناحیه لارستان هم به ایراد سخن پرداخت.
 
به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه لارستان؛ اجرای سرود، پخش کلیپ، اجرای ورزش های رزمی و تجلیل از بسیجیان نمونه شهرستان از دیگر برنامه های این همایش بود.


روابط عمومي    فرمانداري وِيژه لارستان

 

کد امنیتی:   
 [0 نظر]

لوگوی دیجیتال