افتتاح بازارچه فجر لارستان در دومین روز از دهه مبارک فجر
زمان انتشار: 14 بهمن 1397 ساعت 13:27:47
تعداد بازدید: 341
در دومین روز از دهه مبارک فجر، بازارچه فجر لارستان شامل نمایشگاه صنایـع دستی و غذایـی بومی و نمـایشگاه دستاوردهای انقلاب در محل بازار بروند شهرقدیم لار افتتاح شد. 
به گزارش روابط عمومی شهرداری لار، در این بازارچه؛ هنر و خلاقیت 110 نفر از صاحبین مشاغل خانگی و هنرمندان صنایع دستی از شهر لار، بانوانی از بخشهای صحرای باغ و جویم، روستاهای بخش مرکزی و عشایر در قالب 95 غرفه در معرض دید عموم قرار گرفته است.
 
در بخش صنایع دستی، آثاری از قبیل گلیم بافی، خوس بافی، کار با چرم، نمد بافی، تابلوهای نقاشی، سفالگری، معرق، کار با چوب، ویترای، آکواریوم، تراریوم، دوخت لباس، گلهای چینی، ست آشپزخانه و بدلیجات در معرض دید علاقه مندان قرار گرفته و در بخش مواد غذایی نیز انواع نان و شیرینی های محلی، انواع دسر و کیک های خانگی، فرآورده های لبنی، سبزی خشک و تازه و انواع جوانه ها به فروش می رسد.
 
در نمایشگاه دستاوردهای انقلاب هم ۵۸ دستگاه اجرایی شهرستان با پخش کلیپ، بروشور، تشریح چهره به چهره مسئولین و ارائه بنرها و تراکتهای تبلیغاتی، دستاوردهای انقلاب اسلامی را برای بازدیدکنندگان تشریح می کنند.
 
در مراسم افتتاح این بازارچه که به همت دفتر امور بانوان فرمانداری، کمسیون بانوان شورای اسلامی شهر لار و همکاری شهرداری لار برپا شده است، جلیل حسنی معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان و معاونین فرمانداری، محمدرضا قنبرنژاد شهردار لار، رحیم بیژنی رییس شورای اسلامی شهر لار و اعضای شورا، رؤسای ادارات، غرفه داران و اقشار مختلف مردم حضور داشتند.
 
باقریه مشاور فرماندار ویژه لارستان درآئین افتتاح، هدف از برپایی این بازارچه را حمایت از هنرمندان صنایع دستی و تلاشگران حوزه مشاغل خانگی و غذایی شهرستان عنوان کرد. این مراسم با نور افشانی و برش کیک ۴۰ سالگی انقلاب توسط یکی از اعضاء خانواده های شهید انقلاب شهرستان همراه بود.
 
بازارچه فجر لارستان تا 22 بهمن ماه همه روزه صبحها از ساعت 9 تا 13 و بعدازظهر از ساعت 15 تا 23 پذیرای بازدید عموم خواهد بود. 


سید کامران    علوی

 

کد امنیتی:   
 [0 نظر]

لوگوی دیجیتال