نگاهی به گوشه ای از محرومیت های درز و سایبان
زمان انتشار: 23 اسفند 1397 ساعت 22:10:11
تعداد بازدید: 615
منطقه درزو سایبان از بخش مرکزی لارستان سالهاست که منطقه محروم قلمداد شده و از فروش دو در صد نفت باید بهرمند شود.اما این موضوع فقط در حد حرف باقی مانده و به مرحله عمل نرسیده. اثری از هزینه کرد بودجه فروش این دو درصد نفت در این دهستان دیده نمی شود. اگر هم جزئی اختصاص داده شود بطور متوازن توزیع نمی شود فقط در یک روستا هزینه می کنند و ماباقی روستاها از این هزینه ناچیز محروم هستند. این ناعادلانه و نامتوازن بودن باعث شده بقیه روستاها از این امکانات ناچیز رفاهی هم محروم باشند.
برای مثال دکل آنتن دهی تلفن همراه یا همان اینترنت دهی دهستان درز وسایبان اگر در کوه چاه نفت که قبلا کار شناسی شده بود نصب می کردند تمام منطقه را پوشش می داد. اما در جایی نصب کردند که فقط دو روستا را پوشش می دهد و بقیه روستاها محروم هستند.
 
موضوع دیگر اینکه امکانات اندک فضای ورزشی را در همه روستاها توزیع نکرده اند. به جز یک روستا، روستاهای دیگر حتی از یک زمین خاکی که چند تا بچه در آن سرگرم شوند بی بهره اند. بسیاری از روستاها از امکانات رفاهی محروم هستند. مانند مدرسه، مسجد، اورژانس جاده ای و... که حق این روستاها بوده ولی متاسفانه عدالت رعایت نشده است.
 
شایسته است مسئولان در اختصاص و توزیع امکانات به این منطقه محروم تجدید نظر اساسی کنند.

 

کد امنیتی:   
 [0 نظر]

لوگوی دیجیتال