معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان خبر داد:
آمادگی شهرستان لارستان برای پذیرایی از مهمانان نوروزی
زمان انتشار: 27 اسفند 1397 ساعت 20:15:28
تعداد بازدید: 131
معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان گفت: شهرستان بزرگ لارستان آماده پذیرایی واستقبال از مهمانان نوروزی است.
به گزارش روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری ویژه لارستان؛ جلیل حسنی در سخنانی خاطر نشان کرد: براساس دستورالعمل هیات دولت در تشکیل ستاد ساماندهی و ارتقاء خدمات ویژه نوروزی، فرمانداری ویژه لارستان نیز جلسات ستاد ساماندهی خدمات سفرهای نوروزی شهرستان بصورت مستمر از بهمن ماه و با حضور کلیه اعضا ستاد و کمیته های 10 گانه زیر مجموعه در مرکز شهرستان و مراکز بخش های تابعه تشکیل داد.
 
فرماندار ویژه لارستان گفت: با توجه به شرح وظایف ابلاغی به کمیته ها، دستگاه های اجرایی مکلف به اتخاذ تمهیدات لازم جهت بسط، توسعه گردشگری، ایجاد هماهنگی و انسجام در ارائه خدمات مناسب برای رفاه حال مسافران و گردشگران در حوزه منطقه لارستان بزرگ و همچنین مدیریت یکپارچه، سیاست گذاری، برنامه ریزی، ساماندهی و نظارت بر انجام فعالیت های سفر گردیدند.
 
وی با بیان اینکه اقداماتی در جهت رفاه حال مسافران و گردشگران و در راستای تامین محل های اسکان،کمپ های انتظامی، امدادی، ایمنی و خدماتی در مبادی و فضاهای سبز شهرها صورت پذیرفته است؛ افزود:در این خصوص در لارستان 70 مدرسه ، 10 سالن ورزشی جهت اسکان اضطراری موقع بارندگی،16 پارک و بوستان، بیش از 100 مسجد، حسینیه، امامزاده و غیره، بمنظور اسکان مسافرین در نظر گرفته شده است.
 
حسنی از آماده سازی ۱۵۰ کلاس درس در 19 مدرسه برای استقبال از مهمانان نوروزی در مرکز شهرستان خبر داد و گفت: در کنار مدارس، خانه معلم با ظرفیت ۱۰ خانوار و باشگاه فرهنگیان نیز با ظرفیت پذیرش ۲۵ خانوارآماده استقبال از مهمانان نوروزی است.
 
وی در ادامه اظهار داشت: در این ایام همچنین برنامه های فرهنگی، هنری و مذهبی از جمله برپایی نمایشگاه صنایع دستی، نمایشگاه کتاب، برپایی کارناوال شادی، اجرای برنامه موسیقی و تاترهای خیابانی، غبار روبی گلزار شهدا، برگزاری مراسم سال تحویل در گلزار مطهر شهدا، امامزاده، کنار قبور مطهر شهدا گمنام، اجرای جشنواره عشایری در باغ نشاط، برگزاری جشنواره حلوا مسقطی لاری، اجرای برنامه در امامزاده، برپایی جشن استقبال از بهار و غیره در سطح شهرستان انجام می گردد.
 
معاون استاندار فارس اظهار داشت: ستاد ساماندهی خدمات سفرهای نوروزی شهرستان لارستان، همچنین 25 پایگاه امداد و نجات اورژانس و هلال احمر در محورهای مواصلاتی و شهری و پایگاه امداد هوایی توسط دو بالگرد از طریق اورژانس هوایی و هلال احمر هم پیش بینی کرده است و تمامی بیمارستانها، درمانگاه ها و مراکز درمانی، بهداشتی، داروخانه ها، جایگاه های توزیع سوخت، شرکت های بیمه ای و اورژانس های دهکویه، هرمود مهرخویی و بریز و در مرکز شهر و بخش های منطقه هم در آمادگی کامل به سر می برند.
 
فرماندار ویژه لارستان بیان کرد: علاوه بر اینکه ماشین آلات آتشنشانی در کمپ ورودی بخش های تابعه و ورودی شهرهای لطیفی و خور و میدان امام حسین(ع) شهر لار مستقر می باشند، اکیپ های امداد خودرو هم جهت کمک احتمالی به مسافران عزیز در آماده باش کامل هستند.
 
حسنی تاکید کرد: در این مدت همچنین بروشورها و کلیپ هایی با موضوع معرفی شهرستان نیز آماده شده است که به مهمانان تقدیم می گردد و بنرهای راهنمای مسافرین، همراه با شماره تلفن های ضروری نیز در سطح شهرستان نصب گردیده است.
 
فرماندار ویژه لارستان تاکید کرد: شهرستان لارستان یکی از شهرهایی است که دارای جاذبه‌های دیدنی، طبیعی و گردشگری بسیاری بوده و این شهرستان در ایام نوروز پذیرای گردشگران بسیاری است.
 
وی ادامه داد: با توجه به وجود جاذبه‌های دیدنی و تاریخی در این شهرستان و قرار گرفتن در مسیر اصلی بنادر و جزایر توریستی و تجاری جنوب و غیره سبب شده که در ایام نوروز مسافران بسیاری از اقصی نقاط کشور به این شهرستان سفر کنند.
 
حسنی در پایان سخنانش خاطر نشان کرد: در این راستا ستادهای بخشی نیز به ریاست بخشداران تابعه فعال است.

 

کد امنیتی:   
 [0 نظر]

لوگوی دیجیتال