با حضور فرماندار ویژه لارستان؛
از خیرین مدرسه ساز و مدرسه یار بخش بیرم لارستان تجلیل شد
زمان انتشار: 7 ارديبهشت 1398 ساعت 06:46:43
تعداد بازدید: 158
با حضور فرماندار ویژه لارستان و نماینده مردم شهرستان‌های لارستان خنج و گراش، از خیرین مدرسه ساز و مدرسه یار بخش بیرم لارستان تجلیل شد.
 به گزارش روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری ویژه لارستان؛ در مراسمی با حضور جلیل حسنی معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان، جعفرپور نماینده مردم شهرستان‌های لارستان خنج و گراش، مهندس موصلی مدیر کل نوسازی مدارس فارس، حجت الاسلام زندوی امام جمعه بیرم، ملک پور رئیس آموزش و پرورش بخش بیرم، جمعی از مسئولین، معتمدین و قشرهای مختلف مردم از خیرین مدرسه ساز و مدرسه یار بخش بیرم لارستان در سالن سرپوشیده روستای بالاده تجلیل شد.
 
در این مراسم فرماندار ویژه لارستان در سخنانی ضمن تقدیر و تشکر از خیرین بخش بیرم گفت: امروزه رشد و توسعه جوامع، بیش از آنکه منابع محور باشد، انسان محور است یعنی در عصر جدید انسان خالق اقتصاد است و زیربنای رشد و توسعه هر جامعه ای در دست بشر است.
 
حسنی ادامه داد: اگر بخواهیم انسان هایی توانمند، با انگیزه، با اخلاق و با کارکرد مناسب و با ارزش های انسانی و اسلامی و نوع دوست و خدامحور داشته باشیم که بتواند خالق علم و سیاست و اقتصاد و خالق توسعه هر جامعه باشد، باید به آموزش و پرورش رجوع کنیم. یعنی باید به مدارس برگردیم، به جایی که زیربنای علم و دانش نهادینه شده است.
 
وی با بیان اینکه خیرین بسیار کار نیک و کار خوبی انجام دادند؛ تصریح کرد: یقیناً هر کار خیری پسندیده و ارزش دارد، اما وقتی در آموزش و پرورش کار خیری صورت پذیرد و افرادی در راستای مدرسه سازی گام بردارند و فضای فیزیکی ایجاد و در آن فضا، تجهیزات و امکانات مهیا نمایند، مطمئنا اساتید، معلمین و دانشمندان نسل‌های آینده را تربیت کرده اند و در کل به این کشور و به حوزه های مختلف سیاسی، اقتصادی،بهداشتی، اجتماعی، و به بهینه‌سازی بنیان‌های فرهنگی و اجتماعی خدمت و انسان آینده را توانمند کرده‌اند.
 
فرماندار ویژه لارستان با تاکید بر اینکه وقتی انسان توانمند شود و انگیزه پیدا کند یقیناً همه شاخص‌های اجتماعی نیز توانمند خواهد شد، خاطر نشان کرد: این اقدام خوب خیرین در راستای توانمند ساختن انسان برای آینده، خدمت به همه سطوح و به همه ابعاد اجتماعی جامعه و خدمت به همه موضوعاتی است که در جامعه باید مورد توجه قرار بگیرد.
 
وی یآداور شد: خیرین نیازمند تجلیل ما نیستند، بلکه ما برای ترویج این سنت پسندیده و فرهنگ نوع دوستی، نیازمند برگزاری مراسم تجلیل هستیم و ما باید این اقدام را در جامعه گسترش دهیم و باید خیرین را برای نسل های آینده الگو قرار دهیم و در برابر سایر اقشار جامعه از آنها تقدیر نماییم تا این سنت پسندیده و این اقدام خیرخواهانه در جامعه نهادینه و این آثار خوب خیرین ماندگار گردد.
 
معاون استاندار فارس اضافه کرد: وقتی خیرین مدارس و دانشگاه را می سازند و آن را نوسازی می کنند و به عرصه علم و دانش تجهیز می‌نمایند، یعنی اینکه معلم، مهندس، پزشک و دانشمند تربیت کرده‌اند و آثار تربیتی و آموزشی این قشر جامعه تا تاریخ پاینده است، این آثار هم بر جای خواهد ماند، و این خیر در دنیا و آخرت سعادتمند است، چون نیت کار خیرش خداپسندانه بوده است.
 
حسنی با بیان اینکه خیرین کار خود را انجام داده اند و فضای فیزیکی احداث نموده اند و تجهیزات را فراهم و از نظر سخت افزاری وارد عرصه شده‌اند و زیرساخت‌های لازم را تقویت کرده اند؛ تصریح کرد: اگر از این زیرساخت‌ها و از این فضایی که خیرین ایجادکرده‌اند ما درست استفاده نکنیم و در راستای آموزش و تربیت نسل های فعلی و آینده استفاده نکنیم، سهل انگاری کرده ایم.
 
بنابراین در راستای کار خوبی که خیرین انجام داده اند تا آنجایی که امکان دارد و تا آنجایی که در توانمان هست بایستی بتوانیم از نظر نرم افزاری و از نظر کیفیت بخشی به نحوه آموزش تلاش و کوشش نماییم و در این کارمان هم جدی باشیم.
 
پیش از این نیز نماینده مردم شهرستان های لارستان خنج و گراش در مجلس شورای اسلامی، حجت‌الاسلام و المسلمین زندوی امام جمعه بیرم، موصلی مدیر کل نوسازی مدارس استان فارس، ملک پور رئیس اداره آموزش و پرورش بیرم و منصور اسماعیلی مدیرعامل بنیاد نیک اندیشان هاشمی لارستان، شیخ ولی زارعی امام جماعت روستای بالاده نیز به ایراد سخن پرداختند.
 
پخش کلیپ، اجرای گروه سرود، قرائت مقاله، اجرای موسیقی و گلستان خوانی از دیگر برنامه‌های این همایش بود. در پایان نیز از ۵۰ خیر مدرسه ساز و مدرسه یار بخش بیرم لارستان با اهدای لوح سپاس و هدایایی تجلیل شد.


روابط عمومي    فرمانداري وِيژه لارستان

 

کد امنیتی:   
 [0 نظر]

لوگوی دیجیتال