فرماندار ویژه لارستان در جلسه شورای اداری بخش جویم:
اولویت اعتبارات برای پروژه‌های نیمه تمام تعریف می شود
زمان انتشار: 16 ارديبهشت 1398 ساعت 08:31:21
تعداد بازدید: 441
فرماندار ویژه لارستان گفت: دولت با محدودیت مالی مواجه بوده و تخصیص بهینه اعتبارات در حال حاضر فقط به اتمام طرح های عمرانی نیمه تمام در سطح شهرستان بزرگ لارستان در دستور کار قرار دارد. 
به گزارش روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری ویژه لارستان؛ جلیل حسنی در جلسه شورای اداری بخش جویم با تاکید بر اینکه اعتبارات شهرستان لارستان با وجود ۶ بخش، ۹ شهر و بیش از ۲۰۰ روستا خیلی محدود است؛ افزود: با توجه به گستردگی این خطه پهناور و پراکندگی جمعیت لارستان، اعتبارات تخصیص یافته کفاف این منطقه را نمی‌دهد.
 
وی ادامه داد: اعتبارات شهرستان یک بودجه مشخصی دارد و بایستی در چارچوب این میزان اعتبار برای شهرستان برنامه‌ریزی کرد و نمی‌توان خارج از این چارچوب و مقررات حرکت کرد و اجازه هیچ تعریف پروژه جدیدی هم فعلا نداریم و همین محدود اعتبارات نیز برای پروژه‌های نیمه تمام تعریف شده است.
 
فرماندار ویژه لارستان خطاب به اعضا شورای اداری جویم گفت: در راستای رشد و توسعه اقتصادی بخش برنامه داشته باشید و در جهت راستای بهبود وضعیت معیشت مردم تلاش نمایید. همچنین دستگاه‌های حمایتی و خدماتی همچون آب، برق، گاز، مخابرات و غیره تقویت بشوند و در ادامه هم دیگر نهاد ها از جمله بهزیستی و کمیته امداد امام(ره) هم افراد تحت پوشش خود را کمک و یاری رسانند.
 
وی در بخش دیگری از سخنان خود، توجه به مشاغل خانگی را بسیار مهم دانست و ادامه داد: مشاغل روستایی و نیز خانگی در روستاها به دلیل ایجاد اشتغال پایدار مورد توجه و حمایت جدی همه مسئولان قرار دارد.
 
حسنی از همه دهیاران و مردم بخش جویم خواست که در راستای ایجاد اشتغال در روستاهای خود فرهنگ‌سازی کنند و افراد جویای کار با دریافت وام اشتغال در قالب مشاغل خانگی از طریق اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی به کار و تلاش مشغول شوند و در این خصوص مردم را هم تشویق و ترغیب نمایند که این وام ها را دریافت و اشتغال را در روستاهای خود رونق بخشند.
 
معاون استاندار فارس اضافه کرد: کسب و کارهای خانگی هزینه های تولید محصول و ارائه خدمت را تا میزان قابل توجهی کاهش می دهند و زمینه را برای فعالیت تمام افراد جویای کار در محیط منزل فراهم می کند، به همین منظور در دولت تدبیر و امید اهتمام ویژه ای نسبت به موضوع کسب و کارهای خانگی و پرداخت تسهیلات ارزان قیمت برای گسترش آن در سطح جامعه صورت پذیرفته است.
 
وی با بیان اینکه در راستای ایجاد اشتغال دفتر امور روستایی استانداری فارس نیز تسهیلاتی را تا سقف ۱۰ میلیارد ریال با بهره کم ارائه می کند؛ افزود: اگر میخواهیم تولید در منطقه رونق داشته باشد، روستاییان عزیز هر چه سریعتر با تشکیل تعاونی در روستای خود از این ظرفیتی که دولت برای آنها فراهم کرده است، استفاده نمایند، تا نرخ بیکاری کاهش یابد.
 
حسنی در ادامه سخنانش تصریح کرد: با توجه به بارندگی‌های خوب درسال قبل و بهار سال جاری در شهرستان، مناطق زیادی از این منطقه از گیاه پوشیده شده و با توجه به در پیش بودن فصل تابستان، لازم است به نحو جدی برای مقابله با آتش سوزی برنامه‌ریزی شود.
 
نماینده عالی دولت در لارستان در خصوص مسائل و مشکلات مطرح شده در سطح بخش جویم هم گفت: مشکلاتی که توسط امام‌جمعه، بخشدار، شوراها و دهیاران بخش جویم در این جلسه مطرح شد، دسته بندی و اولویت بندی خواهد شد و برای حل آن مشکلات، پیگیری های لازم در مرکز شهرستان و یا در مرکز استان، از طریق استانداری و ادارات کل انجام خواهد شد.
 
حسنی در پایان بار دیگر از بخشدار، دستگاه های اجرایی و دهیاران خواست برای رفع مشکلات گفته شده در جلسات مختلف و بصورت تخصصی پیگیری نمایند.
 
پیش از این نیز حجت‌الاسلام احمدی امام جمعه، شفیعی بخشدار، شهردار، اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستا، مسئولین بخش و دهیاران، مسائل، مشکلات و درخواستهای شهر و روستاهای بخش جویم را مطرح کردند که اهم آنها تسریع در راه‌اندازی بیمارستان جویم، ایجاد مجتمع دامی در روستاها، کمبود آب شرب، ایجاد تجهیزات در ورزشگاه جویم، آبرسانی از سد سلمان فارسی، تسریع در گازرسانی، ایجاد شهرک صنعتی، بهسازی و روشنایی معابر، اجرای طرح هادی، مرمت گلزار مطهر شهدا، واگذاری زمین به جوانان فاقد زمین، احداث پل در برخی روستاها، ترمیم رودخانه های فصلی، تسهیل در صدور اسناد منازل، ایجاد تعاونی، عدم آنتن دهی موبایل در بعضی از روستاها، تعویض لوله های فرسوده و اختصتص آرد تعاونی و غیره بود.
 
در پایان نیز مسئولین شهرستانی و بخشی پاسخ های مقتضی را ارائه کردند.


روابط عمومي    فرمانداري وِيژه لارستان

 

کد امنیتی:   
 [1 نظر]

Iran, Islamic Republic of
4 تير 1398   ساعت: 14:04:53

اقاي جعفرپور ،از اداره کل راهداري و حمل و نقل جاده اي لارستان چه خبر ؟ديگه اجحاف در اين حد که تمام مناطقي که اداره کل راه و شهرسازي دارند به ان مناطق اداره کل راهداري داده شده به جز لارستان.بماند ان دو اداره کلي که به طرز فجيعي از دست داديم. از جاده مرگ لار جهرم و لار بندر چه خبر؟ديگر خانواده اي در لارستان نمانده که عزيزي را در اين جاده مصدوم و يا کشته نبيند از بندر خشک و منطقه ويژه اقتصادي چه خبر؟ از پروازهاي فرودگاه لارستان چه خبر که پروازهاي آن در حال تعليق و کم شدن است و ما مي بينيم پروازهاي شهرستانهاي همجوار که يک سوم اين فرودگاه هم مسافر ندارند برقرار است. از راه اهن لار زاهدمحمود اتصال به راه اهن سراسري چه خبر؟ نمي شود همين درخواستها را نيز با رييس جمهور بصورت شفاهي و مکتوب داشته باشيد

 
لوگوی دیجیتال