فرماندار ویژه لارستان در جلسه شورای اداری شهرستان:
همه اقدامات و تصمیم گیری های ما در حوزه اقتصادی باید با رویکرد اشتغال و تولید باشد
زمان انتشار: 25 ارديبهشت 1398 ساعت 08:43:08
تعداد بازدید: 179
فرماندار ویژه لارستان تاکید کرد: اولویت کاری دستگاه های اجرایی شهرستان معیشت مردم، اشتغال و تولید باشد. 
به گزارش روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری ویژه لارستان؛ جلیل حسنی در جلسه شورای اداری شهرستان، ضمن تبریک ماه مبارک رمضان در سخنانی اظهار داشت: عبادات ما فی نفسه دارای ارزش و اجرخاص خود می باشد، اما جلوه زیبای این عبادات و خودسازی در صورتی تبلور عینی پیدا می‌کند که این اعمال عبادی، رفتار، اخلاق و عملکرد ما را نیز تحت تأثیر قرار دهد و این عبادات و آثار آن نباید محدود به ماه رمضان شود، بلکه باید به همه فصول سال تعمیم داده شود.
 
وی تصریح کرد: طبق آمارهای رسمی، آمار جرم و جنایت در ماه مبارک رمضان به طور چشمگیری کاهش پیدا می کند، این نشان دهنده تاثیر گذاری عبادات و دین محوری بر سالم سازی جامعه است، بنابراین باید تلاش کنیم تا این تاثیرپذیری از اعمال عبادی را در همه فصول سال و در همه موضوعات به صورت کاربردی مورد توجه قرار دهیم.
 
فرماندار ویژه لارستان سعه صدر، حفاظت از بیت المال، جلوگیری از فساد اداری، افزایش و گسترش خدمات رسانی و توجه همه جانبه به مردم با رفتار و اخلاق مناسب، از هنجارهایی دانست که مورد تاکید است و از عبادات باید در جهت انجام این ارزش ها استفاده نمود.
 
حسنی ضمن گرامیداشت روز شوراها، روز کارگر و هفته معلم افزود: آموزه‌ها و علم و دانش معلمین و اساتید در کنار تجربیات و اقدامات کارگران، زمینه رشد و توسعه جامعه بشری را فراهم نموده است و حتی شکل گیری شوراها در سطح وسیع و گسترده که امروزه می‌بینیم در همه سطوح روستایی، شهرستانی، استانی و ملی، زینت بخش نظام مردم‌سالاری شده است، تاثیرپذیر از خدمات معلمان و کارگران بوده است.
 
لذا وظیفه ما این است که این رکن اصلی نظام را که فرصتی تاریخی برای ما ایجاد کرده است، آسیب زدایی و اعتماد عمومی را به فعالیت‌های شورایی و انتخابات بیش از گذشته جلب و در راستای نهادینه کردن این موضوع همه تلاش نماییم.
 
وی برگزاری انتخابات امسال در اسفند ماه هم مهم برشمرد و افزود: ما مجری انتخابات هستیم به خصوص افرادی که در حوزه فرمانداری و بخشداری ها کار می کنند و علاوه بر این، همه روسای ادارات نماینده دولت و نمایندگی نظام را بر دوش دارند، لذا از هم اکنون دقت شود که اقدامات، حرکات، رفتار و یا برخورد هایمان طوری نشود که خدای ناخواسته شائبه ی له یا علیه کاندید خاصی را در افکار عمومی ایجاد نماید و در این خصوص نگذاریم این اتفاق بیفتد، چون این خود باعث ضربه زدن به سیستم اداری و سیستم انتخاباتی و کلیت نظام می شود.
 
معاون استاندار فارس بیان کرد: مسئولین در چارچوب بخشنامه ها و قانون حرکت کنند و برای همه دیدگاه ها، احزاب و گروه های مختلفی که در جامعه فعالیت می کنند، احترام قائل شوند.
 
حسنی در ادامه سخنانش به سال رونق تولید که از سوی مقام معظم رهبری نامگذاری شده است هم اشاره کرد و گفت: دشمنان امروز از طریق جنگ اقتصادی وارد شده اند، لذا تنها راه برون رفت از این موضوع و مقابله با دشمنان این است که خود را از درون تقویت و اشتغال ایجاد کنیم و تولید را رونق ببخشیم و در این خصوص تمامی دستگاه اجرایی شهرستان بر اساس فرمایشات مقام معظم رهبری و تاکیدات دولت تدبیر و امید بایستی اولویت کاریشان را اشتغال و تولید قرار دهند.
 
فرماندار ویژه لارستان سپس فرا رسیدن هفته هلال احمر را هم به همه امدادگران تبریک گفت و با توجه به بارندگی‌های خوب اخیر که موجب پوشش مرتعی وسیع گردیده است، از دستگاه های مربوطه خواست که در این خصوص مدیریت نمایند که خدای نکرده به طبیعت آسیب نرسد و در فصل تابستان این مراتع به آتش‌سوزی منجر نشود.
 
حسنی در ادامه سخنانش به پیش بینی و برنامه ریزی میان مدت و دراز مدت برای پیشگیری از حوادث مربوط به سیل در ایام بارندگی اشاره کرد و گفت : شهرداری ها، اداره راه و دیگر دستگاه های خدمات رسان در شهرستان از هم اکنون نقاط حادثه خیز را سریعاً شناسایی و در رفع آن بکوشند تا در مواقع بحران دچار مشکل نشویم.
 
نماینده عالی دولت در لارستان معیشت مردم را هم از اولویت کاری دستگاه‌های اجرایی دانست و خاطرنشان کرد: دستگاه‌های نظارتی شهرستان بایستی به صورت مستمر جلسات ستاد تنظیم بازار را برگزار نمایند و در این خصوص جدی باشند و نظارت مستمر را داشته باشند تا مردم در آرامش و رفاه کامل باشند.
 
وی حضور تمامی مسئولین ادارات در جلسات مربوط به شهرستان را الزامی دانست و افزود: تمامی جلساتی که در فرمانداری برگزار می شود، مهم است، لذا همه مسئولین ادارات شهرستان در این جلسات حضور پیدا کنند و تصمیمات نیز اجرایی گردد.
 
فرماندار ویژه لارستان در پایان تاکید کرد: ما در شهرستان در کنار تولید و اشتغال، هیچ موضوعی مهم تر از انسجام، همدلی و هماهنگی بین مسئولین و مردم نداریم، چرا که اگر انسجام و همدلی نباشد، رشد و توسعه و پیشرفت نیز صورت نمی پذیرد، بنابراین از همه مسئولین و مردم عزیز می خواهم که همچون گذشته از تعارضات بپرهیزند و در راستای هم افزایی و توسعه شهرستان گام بردارند.
 
پیش از این نیز حجت الاسلام و المسلمین موسوی امام جمعه لار، اسماعیلی مدیر آموزش و پرورش، مقیمی رئیس شورای اسلامی شهرستان، قاسمی رئیس اداره تعاون،کار و رفاه اجتماعی و رضایی رئیس بیمارستان لار نیز در موضوعات مختلف به ایراد سخن پرداختند.
 
در پایان نیز از ۱۵ معلم و فرهنگی نمونه استانی و شهرستانی در سال 98-97، 2 پیشکسوت فرهنگی مولف و 5 معلم یار نمونه شهرستان با لوح سپاس و هدایایی به رسم یادبود تجلیل شد.
 
همچنین از بخشداری مرکزی، اداره صنعت معدن و تجارت و شهرداری های لطیفی و اوز که در نوروز ۹۸ در حوزه عفاف و حجاب و صیانت ازحقوق شهروندی برتر شناخته شده بودند، تجلیل شد.


روابط عمومي    فرمانداري وِيژه لارستان

 

کد امنیتی:   
 [0 نظر]

لوگوی دیجیتال