معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان در مراسم افتتاح کانون فرهنگی بانوان شهرستان:
ایجاد کانون فرهنگی اجتماعی بانوان، یکی از نیازها و ضرورتهای شهرستان بود
زمان انتشار: 11 خرداد 1398 ساعت 11:15:33
تعداد بازدید: 156
معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان گفت:حمایت و تقویت بنیه های فرهنگی به خصوص در حوزه زنان، سرمایه‌گذاری در تمامی ابعاد جامعه است.
 به گزارش روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری ویژه لارستان، جلیل حسنی در مراسم افتتاح کانون فرهنگی اجتماعی بانوان شهرستان در سخنانی تصریح کرد: واقعا این کانون یکی از مراکز حساس، تاثیرگذار و مهمی برای شهرستان است که خدا را شکر امروز شاهد افتتاح و بهره‌برداری آن هستیم و مورد استفاده بانوان قرار می گیرد.
 
وی افزود: با افتتاح این کانون اولا می بایست کارهای فرهنگی در آن انجام می‌گرفت و از جهت دیگر این کار فرهنگی باید توسط بانوان سر و سامان داده می‌شد، چون تاثیر فرهنگ قوی و فرهنگ بهینه را در همه ابعاد زندگی اجتماعی خودمان به عینه ملاحظه کرده ایم.
 
فرماندار ویژه لارستان بیان کرد: اگر فرهنگ تقویت و گسترش یابد، تمامی ابعاد اجتماعی جامعه نیز بهینه خواهد شد و ارتباطات اجتماعی و فرهنگ اشتغال ما نیز رشد می‌کند و سیاست ما یک سیاست اخلاق‌مدارو مراودات اجتماعی ما هم فرهنگ محور می شود، حتی در حوزه‌های امنیتی، اجرایی، اقتصادی، سیاسی و در حوزه‌های دیگر و در تک تک موضوعاتی که مربوط به جامعه بشری می شود، نیز تاثیر گذار است.
 
وی با بیان اینکه اگر فرهنگ اصلاح شود دیگر شیوه های زندگی نیز اصلاح خواهد شد؛ گفت: فرهنگ تشکیل شده است از مجموعه باورها، اندیشه ها، سنت ها و عادت هایی که در طول تاریخ شکل گرفته و به تدریج در جامعه نهادینه شده است.
 
معاون استاندارفارس یادآور شد: همه می دانیم که مسئولیت تربیت همه انسانها از خانواده و مادران شروع می شود و نیمی از جامعه بشری ما را زنان تشکیل داده‌اند، بنابراین اگرتوجه به ابعاد شخصیتی بانوان و همچنین نیازهای ضروری آنها به خصوص از نظر فرهنگی و از نظر روحی و روانی و از نظر آسیب‌های اجتماعی که متوجه قشر بانوان می‌گردد، توجه جدی شود، نه تنها نیمی از جامعه اصلاح خواهد شد، بلکه به صورت مستقیم و به صورت فعالیت های تربیتی که بر عهده دارند، کل جامعه بشری اصلاح و ناهنجاری هایی را که امروزه در جامعه می بینیم نیز برطرف خواهد شد.
 
حسنی ادامه داد: یکی از دلایلی که نوک پیکان تهاجم فرهنگی دشمنان متوجه زنان و بانوان می باشد، تاثیرگذاری تربیتی آنان در جامعه است و به همین دلیل تلاش می‌کنند تا به این قشر ارجمند آسیب بزنند، بنابراین کانون فرهنگی اجتماعی بانوان، یکی از نیازهای اساسی جامعه ما در زمان امروزی است و به خصوص یکی از اولویت‌های اساسی شهرستان لارستان بزرگ بود که به همت دفتر امور بانوان و خانواده فرمانداری و با جدیت و تلاش بانوان فعال این شهرستان محقق شد.
 
نماینده عالی دولت در لارستان با تاکید بر اینکه یکی از فعالیت های اساسی و خوبی که در شهرستان انجام شد، همین راه اندازی کانون فرهنگی بانوان بود، خطاب به بانوان این خطه اظهار کرد: نبایستی این کانون بی فایده رها شود، بلکه باید من بعد نیز فعالیت های فرهنگی، هنری و اجتماعی در آن به صورت مستمر توسط بانوان شهرستان صورت پذیرد و تمامی جشنواره ها، نمایشگاه ها، بازارچه ها و غیره نیز در این کانون برگزار شود.
 
وی در پایان سخنانش به شایستگی زنان و اینکه راه‌اندازی این کانون با دست خالی و با همت بانوان فعال شهرستان با مدیریت دفتر امور بانوان و خانواده فرمانداری بوده است اشاره کرد و استفاده از توان مدیریتی آنان را در پست‌های مدیریتی از نیازهای امروزی جامعه دانست.
 
پیش از این نیز نماینده مردم لارستان خنج و گراش در مجلس شورای اسلامی و خانم باقریه مسئول دفتر امور بانوان و خانواده فرمانداری نیز به ایراد سخن پرداختند.
 
در حاشیه افتتاح این کانون، همچنین نمایشگاه توانمندی‌ها و محصولات داخلی شهرستان نیز برپا بود. اجرای برنامه های ورزشی توسط نوجوانان ورزشکار و اجرای شعر و موسیقی هم از دیگر برنامه های این مراسم بود.


روابط عمومي    فرمانداري وِيژه لارستان

 

کد امنیتی:   
 [0 نظر]

لوگوی دیجیتال