معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان در جلسه جذب و حمایت از سرمایه گذاری شهرستان:
روسای ادارات نبایستی بایک سری قوانین خشک و بی روح، سرمایه‌گذار را فراری دهند
زمان انتشار: 29 خرداد 1398 ساعت 09:56:22
تعداد بازدید: 179
معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان تاکید کرد: مسئولین شهرستان بدنبال فراهم کردن زمنیه برای جذب سرمایه گذار باشند.
 به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه لارستان؛ جلیل حسنی در جلسه جذب و حمایت از سرمایه گذاری شهرستان با بیان اینکه مجموعه دستگاه‌های اجرایی شهرستان که متولی صدور مجوز هستند، همکاری لازم با سرمایه‌گذاران را داشته باشند؛ گفت: یکی از مهم‌ترین شاخص‌های مهم در راستای جذب سرمایه‌گذار بحث اعتمادسازی است که باید مدیران ادارات ذیربط در این زمینه وعده‌های خود را در موعد مقرر عملی کنند و یکدست به همراه تولیدکنندگان و بخش اقتصادی در زمینه جذب سرمایه‌گذار در لارستان مشارکت جدی کنند.
 
وی تاکید کرد: اگر انگیزه، رقابت و ساماندهی اقتصادی وجود داشته باشد، قطعاً سرمایه‌گذار ورود پیدا می‌کند لذا ما بایستی زمینه سازی و بسترهای لازم را فراهم کرده و سرمایه گذاران را به سمت سرمایه‌گذاری هدایت و راهنمایی نماییم.
 
فرماندار ویژه لارستان اظهار داشت: باید در جلسات مختلف با حضور ادارات ذیربط و کارگروه‌های مرتبط، درجهت رفع مشکلات واحدهای تولیدی تلاش شود که خوشبختانه در این خصوص اقداماتی انجام و در این راستا تاکنون برای واحدها مفید بوده است.
 
وی با بیان اینکه با ایجاد بانک اطلاعاتی و ایجاد مشوق‌ های واقعی و عملی می ‌توان در جهت جذب سرمایه‌ گذار موفق عمل کرد؛ گفت: باهدف تسهیل در روند سرمایه‌گذاری، تشکیل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری در لارستان اقدامی ارزشمند و سازنده در جهت جذب سرمایه‌گذار است.
 
معاون استاندار فارس افزود: با توجه به وضعیتی فعلی، شاید سرمایه‌گذار خیلی رغبت و انگیزه برای ایجاد سرمایه گذاری نداشته باشد، بنابراین ما نبایستی ناامید شویم، بلکه باید تلاشمان را مضاعف کنیم و سرمایه‌گذاران را در امر سرمایه‌گذاری در منطقه تشویق و ترغیب نماییم و با ارائه بسته های تشویقی آنها را مورد حمایت قرار دهیم.
 
حسنی با بیان اینکه در این خصوص نیاز به همت جمعی و عزم جهادی مردم و مسئولین در بحث سرمایه‌گذاری است؛ تاکید کرد: سرمایه گذاری که وارد اداره مربوطه می شود، می بایست در سریعترین زمان ممکن کارش انجام شود و رییس اداره به مجوزها و استعلام های اداری آن سرمایه گذار پاسخ مناسب ارائه کند.
 
فرماندار ویژه لارستان اضافه کرد: همه می دانیم که امروزه دغدغه اصلی رهبر انقلاب، رئیس جمهور، استاندار و همه و همه رونق تولید و اشتغال است؛ بنابراین باید همه دست به دست هم دهیم تا در راستای رونق تولید و اشتغال تلاش نماییم و در این خصوص کسی موفق است که ایده ها را به عمل تبدیل کند.
 
وی اذعان کرد: جلسه جذب و حمایت از سرمایه گذاری می بایست دو هفته یکبار در فرمانداری و بخشداری ها برگزار گردد. همچنین شوراها و دهیاران هم بسیج شوند و در راستای رونق تولید، تا آنجا که امکان دارد اهرم های انگیزشی و تشویقی برای سرمایه گذاران فراهم کنند.
 
حسنی تاکید کرد: مسئولان نبایستی بایک سری قوانین خشک و بی روح سرمایه‌گذار را فراری دهند، بلکه باید با روی باز و گشاده از آنها استقبال کنند و در این خصوص بانک اطلاعاتی نیز ایجاد نمایند.
 
وی در پایان سخنانش به سرمایه گذاری خارجی هم اشاره کرد و گفت: یکی از اولویت های اساسی ما سرمایه گذاری خارجی است و در این خصوص با توجه به امنیت بالای منطقه، ان شاالله این مهم نیز تحقق می یابد.
 
پیش از این نیز احسان طاهری معاون برنامه ریزی فرمانداری ویژه لارستان، بخشدار مرکزی و جمعی از روسای ادارات شهرستان نیز پیشنهادها و راهکارهای لازم در خصوص جذب و حمایت از سرمایه گذاری ارائه کردند.


روابط عمومي    فرمانداري وِيژه لارستان

 

کد امنیتی:   
 [0 نظر]

لوگوی دیجیتال