چند خبر از ورزش و جوانان لارستان
زمان انتشار: 15 تير 1398 ساعت 04:34:35
تعداد بازدید: 186
روابط عمومی اداره ورزش و جوانان لارستان اخبار و رویدادهای ورزشی این شهرستان را به شرح زیر اعلام کرد.
بانوان لارستانی عنوان پنجم مسابقات والیبال فارس را کسب کردند. تیم والیبال لارستان با کسب سه برد و سه باخت به عنوان پنجم پیکارهای قهرمانی بانوان فارس بسنده کرد.
 
این دوره از مسابقات که به میزبانی شهرستان پاسارگاد برگزار شد بانوان لارستانی برای اولین بار موفق به کسب مقام پنجم شدند و فاطمه صبوری عضو سابق تیم ملی جوانان از دهکویه، سمیرا عزیری از فیشور و سپیده بدری از اوز به دلیل عملکرد قابل قبول در این رقابت ها به اردوی تیم فارس برای حضور در مسابقات کشوری دعوت شدند.
 
شایان ذکر است 17 تیم در مسابقات قهرمانی والیبال بانوان فارس با هم رقابت کردند. بانوی لارستانی قهرمان مسابقات شطرنج فارس شد. مطهره تالانه از روستای دیده بان لارستان موفق شد با کسب هفت امتیاز عنوان نخست مسابقات شطرنج بانوان فارس را از آن خود کند.
 
این دوره از مسابقات در 9 دور به روش سوئیسی در تالار اندیشه هیأت شطرنج فارس برگزار شد. پارمیس وطن و آتنا جوهری پس از شطرنج باز لارستانی عنوان های دوم و سوم را کسب کردند. کوهنوردان لارستانی قله خلنو در استان تهران را فتح کردند.
 
کوهنوردان گروه ایراهستان لارستان موفق شدند به قله چهار هزار و 375 متری خلنو استان تهران صعود کنند. کاظم یادگاری فرد به عنوان مسوول فنی در این برنامه حضور داشت و حسین صادقی بهار سرپرست این گروه بود. این صعود در راستای اجرای طرح سیمرغ ( صعود به 31 قله 31 استان کشور ) صورت گرفت.
 
درخشش ورزشکاران لارستان در مسابقات پاورلیفتینگ استان فارس
ورزشکاران لارستانی در مسابقات پاورلیفتینگ استان فارس موفق به کسب دو مدال طلا و سه نقره شدند. این دوره از مسابقات که در سالن ایثار شیراز برگزار شد، محمدابراهیم کاوه عنوان نخست وزن 60 کیلو رده سنی نوجوانان را از آن خود کرد و و محمد اردیش در وزن 60 کیلوی بزرگسالان موفق به کسب مدال طلا شد.
 
همچنین علیرضا مهرآزمای عنوان نائب قهرمانی وزن 52 کیلوی نوجوانان را بدست آورد و عماد پورعلی و ابراهیم محمودی به ترتیب در اوزان 60 و 82/5 کیلو جوانان دوم شدند.
 
 افتخارآفرینی کونگ فو کاران لارستانی در مسابقات قهرمانی استان فارس
تیم کونگ فو لارستان در مسابقات قهرمانی استان فارس صاحب شش مدال طلا، سه نقره و یک برنز شد. در رده خردسالان این رقابت ها آرش خضرایی، محمدجواد احدی فرد، طاها جوانمرد عنوان قهرمانی را از آن خود کردند و متین خضرایی بر سکوی دوم ایستاد.
 
همچنین محمد مهدی نیاوند، حسن جهاندیده و منصور میرزایی مدال طلای رده نونهالان را کسب کردند و در همین رده ابوالفضل محسنی و رضا تیموری دوم شدند و امیرعلی زارع شیبانی برنز گرفت.
 
حسن خضرایی و عسکر شفیعی به ترتیب به عنوان مربی و سرپرست تیم لارستان در این مسابقات حضور داشتند. نفرات اول و دوم هر وزن به اردوی تیم استان فارس برای اعزام به پیکارهای کشوری راه پیدا کردند.
 
شایان ذکر است علمدار شفیعی رئیس هیأت کونگ فو لارستان به عنوان داور نمونه فارس در این رقابت ها انتخاب شد. دو پینگ پنگ باز لارستانی مجوز حضور در مسابقات کشوری را کسب کردند.
 
مسابقات تنیس روی میز انتخابی جوانان استان فارس برگزار شد دو پینگ پنگ باز لارستانی با درخشش در این پیکارها سهمیه رقابت های قهرمانی کشور را بدست آوردند.
 
در این دوره از مسابقات مهدی عسکری زاده مدال برنز را از آن خود کرد و عرفان شیردل به مقام ششم رسید. رقابت های تنیس روی میز انتخابی جوانان استان فارس به صورت گروهی حذفی در شیراز برگزار شد.
 
صعود دو بانوی لارستانی به قله کرکس استان اصفهان
اسما فرج زاده فرد و حمیده نجاتی دو بانوی گروه کوهنوردی آمادگی جسمانی لارستان موفق شدند قله سه هزار و 895 متری کرکس استان اصفهان را فتح کنند.
 
رشته کوه کرکس از کوه های مرکزی ايران به شمار می رود و پهنه ای به وسعت سه هزار و 400 کيلومترمربع را زير پوشش دارد.
 
 اتوموبیل ران لارستانی در مسابقات اسلالوم قهرمانی کشور هشتم شد. اتوموبیل ران لارستانی در ترکیب تیم استان فارس موفق شد عنوان هشتم رقابت های اسلالوم قهرمانی کشور را از آن خود کند.
 
در این دوره از پیکارها، مصیب کاملی از لارستان در کلاس مثبت 1500 سی سی به عنوان هشتم بسنده کرد. امیرحمزه موسوی هدایت اتوموبیل ران لارستانی را در این مسابقات به عهده داشت. مسابقات اتوموبیل رانی اسلالوم قهرمانی ایران با حضور 75 شرکت کننده از سراسر کشور به میزبانی استان همدان برگزار شد.
 
 دو ووشو کار لارستانی در المپیاد استعدادیابی فارس سوم شدند. اباالفضل حاجب و عبدالرحیم روئین تن از باشگاه شهید شیرزاد شریفی دو مدال برنز المپیاد ووشو استعدادیابی نوجوانان فارس را از آن خود کردند.
 
این مسابقات به میزبانی شیراز برگزار شد و فرزاد شریفی به عنوان مربی هدایت دو ووشو کار لارستانی را به عهده داشت.


روابط عمومی    اداره ورزش و جوانان لارستان

 

کد امنیتی:   
 [0 نظر]

لوگوی دیجیتال