رشد ۷۵ درصدی پرداخت تسهیلات مشاغل خانگی لارستان
زمان انتشار: 28 تير 1398 ساعت 07:07:14
تعداد بازدید: 928
اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی لارستان بیش از یک میلیارد و ۳۵۰ میلیون تومان تسهیلات قرض الحسنه مشاغل خانگی از محل اعتبارات سال ۱۳۹۷ به متقاضیان پرداخت کرده است.
به گزارش روابط عمومی معاونت اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی لارستان، معاون مدیرکل و رئیس اداره تعاون کار لارستان با اعلام این خبر افزود: مبلغ کل پرداختی سال ۹۷ در مقایسه با سال ۹۶ حدود ۷۵ درصد رشد نشان می­دهد.
 
عبدالمهدی قاسمی در توضیح بیشتر این خبر افزود: ۱۸۸ نفر از دارندگان پروانه مشاغل خانگی در بخش­ها و مرکز لارستان از تسهیلات سال ۹۷ بهره مند شدند که از این حیث نیز شاهد رشد ۱۰۶ درصدی بوده ایم.
 
رئیس اداره کار اظهار داشت: دستگاه های اجرایی جهاد کشاورزی، صنعت معدن تجات، میراث فرهنگی، فرهنگ و ارشاد اسلامی و بانک های عامل ملی، سپه، کشاورزی و رفاه کارگران زیر نظر معاونت استانداری و فرمانداری ویژه لارستان در پرداخت تسهیلات مشاغل خانگی سال ۱۳۹۷ سهیم بوده اند.
 
وی بیشترین رشته ­های مشاغل خانگی دریافت کننده تسهیلات را شامل: تولید انواع محصولات گلخانه ­ای، فرآوری و بسته­ بندی سبزیجات و میوه ­جات، شیرینی­ پزی و پخت نان، پرورش گوسفند و بز و گاو شیری، خیاطی، قالیبافی، سفالگری، خوس دوزی و چرم دوزی عنوان کرد.
 
قاسمی همچنین به تغییرات مثبتی که در فرآیند پرداخت تسهیلات مشاغل خانگی سال ۱۳۹۷ رخ داده اشاره کرد و گفت: تشکیل کمیته فنی با هدف بهبود کارشناسی طرح­ها، برنامه­ریزی و تخصیص عادلانه­تر منابع بین متقاضیان تسهیلات؛ اصلاح فرآیندها و کاهش معطلی متقاضیان در دستگاه های اجرایی و اداره کار؛ و تشکیل شرکت تعاونی با هدف سازماندهی بهتر و ایجاد امکان خدمات­رسانی بعدی به دریافت کنندگان تسهیلات؛ از جمله این تغییرات بوده است.
 
رئیس اداره کار لارستان در تببین برخی مزایای مشاغل خانگی به: نیاز کم به منابع مالی، استفاده از ظرفیت تک تک اعضای خانوار در راستای کمک به تأمین معیشت خانواده، رفع نیاز بنگاه‌های اقتصادی بزرگتر، بهره‌ وری بیشتر از امکانات و ظرفیت منازل مسکونی، افزایش اعتماد به نفس اعضای خانواده، انتقال دانش بومی و ایجاد انگیزه در خانواده‌ها برای فراگیری دانش تولید اشاره کرد.

 

کد امنیتی:   
 [0 نظر]

لوگوی دیجیتال