تکمیل کتابخانه مرکزی لار در گرو اخذ اعتبارات/ چه کسی مسئول اخذ اعتبارات است؟
زمان انتشار: 12 مرداد 1398 ساعت 11:56:15
تعداد بازدید: 652
صحبت نیوز: روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی لارستان طی بیاینه ای پیرامون اخبار درج شده در فضای مجازی در خصوص کتابخانه مرکزی لارستان ، مطالبی به شرح ذیل جهت اطلاع مردم شریف لارستان منتشر نموده است.
ساختمان کتابخانه مرکزی لار در قطعه زمینی به مساحت 3 هزار متر مربع از طرف شهرداری لار جهت احداث ساختمان کتابخانه در سال ١٣٨٨ و طی صورتجلسه ای با امضای فرماندار ، شهردار و شورای شهر و نیز رییس اداره مسکن و شهرسازی وقت لارستان در اختیار اداره مسکن و شهرسازی لارستان قرار می گیرد . ????در سال ١٣٨٩ اداره کل مسکن و شهرسازی فارس طی قراردادی با شرکت گزکوه نسبت به احداث اسکلت ساختمان کتابخانه اقدام می نماید که اعتبار آن نیز از محل دو درصد نفت و گاز توسط فرمانداری لار تامین و اختصاص می یابد . ????در سال ١٣٩٢ پس از ادغام اداره مسکن و شهرسازی و اداره کل راه و ترابری لارستان و تشکیل اداره کل راه و شهرسازی لارستان ، ساختمان کتابخانه که صرفا اسکلت ساختمان بوده از اداره کل راه و شهرسازی فارس به اداره کل راه و شهرسازی لارستان واگذار می گردد .
 
درسال ١٣٩٥ اداره کل راه و شهرسازی لارستان قراردادی با پیمانکار جهت تکمیل ساختمان منعقد می نماید ولیکن به دلیل عدم تخصیص و اعتبار کافی، کار تکمیل نیمه تمام مانده و پیمانکار پروژه درخواست خاتمه ی پیمان می نماید.
 
در سال ١٣٩٨ نظر به میزان کم اعتبار، اداره کل راه و شهرسازی لارستان جهت حفاظت از بنای مذکور صرفا قراردادی برای احداث دیوار پیرامونی کتابخانه با پیمانکار منعقد می نماید که آن هم به علت اعتراض اشخاص ثالث و معارض تحت عنوان مالک زمین ، مانع از ادامه ی کار پیمانکار شده و کار متوقف گردیده است . ????اکنون این ساختمان از پیشرفت فیزیکی ٧٠ درصدی برخوردار بوده و از آنجایی که اداره کل راه و شهرسازی لارستان صرفا مجری و متولی ساخت می باشد.
 
لذا در صورتی که اعتبارات لازم توسط مسئولین ذیربط تامین شود امکان تکمیل ساختمان کتابخانه و در صورت رفع معارض توسط شهرداری لار امکان اجرای دیوار و تحویل ساختمان به بهره بردار اصلی، اداره کل کتابخانه های عمومی استان فارس ، جهت بهره برداری میسور و ممکن خواهد بود .


روابط عمومي    اداره كل راه و شهرسازي لارستان

 

کد امنیتی:   
 [0 نظر]

لوگوی دیجیتال