امام جمعه لار
برجسته‌کردن نقش غدیر در جامعه وظیفه همگانی است
زمان انتشار: 15 مرداد 1398 ساعت 21:36:23
تعداد بازدید: 107
امام جمعه لار گفت: همه ما باید نقش غدیر را به‌عنوان یک موضوع اسلامی در جامعه برجسته کنیم؛ چراکه غدیر عامل مهمی در وحدت بین امت اسلامی است.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی لارستان، جلسه هماهنگی ستاد غدیر عصر امروز با حضور رؤسای ادارات در دفتر امام جمعه شهرستان لارستان تشکیل شد.
 
در این جلسه که با حضور حجت‌الاسلام سیدمختار موسوی‌خرم نماینده ولی‌فقیه و امام جمعه لارستان، رؤسای ادارات، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه لارستان، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی لارستان و جمعی از مسئولان دستگاه‌های اداری، معتمدان و اعضای ستاد غدیر شهرستان لارستان برگزار شد، امام جمعه لارستان با تبریک فرارسیدن عید الله الاکبر، عید سعید غدیر اظهار كرد: غدیر از مهم‌ترین مناسب‌های اسلامی و عامل مهمی در وحدت بین امت اسلامی است.
 
حجت‌الاسلام سیدمختار موسوی‌خرم در این جلسه با تأکید بر برگزاری باشکوه عید سعید غدیر، آن را عامل وحدت بین مذاهب اسلامی برشمرد و خطاب به همه کسانی که در برنامه‌های جشن غدیر نقش دارند، تصریح کرد: همه ما باید نقش غدیر را به‌عنوان یک موضوع اسلامی در جامعه برجسته کنیم.
 
وی با بیان آیاتی از قرآن مجید افزود: به وسیله غدیر و ولایت، جامعه از خطرات دشمنان مصون خواهد ماند و در صورت پیوند با ولایت، نباید از هیچ قدرتی ترسید؛ چراکه ولایت موجب امنیت جامعه اسلامی بوده و با اطمینان کامل مسیر هدایت را با تبعیت از ولایت باید پیمود.
 
مسؤل ستاد غدیر لارستان در ادامه با تأکید بر این موضوع که مراسم غدیر را در سطوح مختلف جامعه باید گسترش داد، افزود: از ظرفیت و فلسفه وجودی غدیر می‌توان برای اصلاح جامه و محیط‌های آسیب‌دیده استفاده کرد تا فضا به خوبی مدیریت شده و از این امر معنوی در مناطقی که مشکلات و ناهنجاری‌هایی وجود دارد، به‌عنوان عاملی اصلاح‌گر برای اصلاح عملی جامعه استفاده شود.
 
در ادامه جلسه رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد لارستان با بیان این موضوع كه اگر به غدیر و فلسفه آن به‌عنوان یک مسئله حیاتی و انسان‌ساز توجه شود، جامعه اسلامی در اتحاد سلامت و اقتدار کامل به تكامل خود ادامه خواهد داد، گفت: باید به‌عنوان یک وظیفه در فاصله عید قربان تا غدیر، برنامه‌هایی اثربخش برگزار شود تا این اعیاد به بهترین نحو گرامی داشته شده و به‌عنوان الگویی جذاب برای دیگر مناسبت‌های ملی و مذهبی قرار گیرد.
 
مهدی زارع با بیان این نكته كه با وجود اینکه دانشگاه آزاد اسلامی در این ایام مبارک در تعطیلات رسمی به سر می‌برد؛ اما برنامه‌های خوبی در این ایام تدارك دیده شده و اجرا خواهد شد، بیان كرد: برگزاری مسابقه پیامکی غدیر و اعطای جوایز به شرکت‌کنندگان دانشگاهی، نخستین برنامه این واحد است كه امروزه با توجه به اهمیت فضای مجازی و جذب مخاطبان در این حوزه، مسابقات پیامکی با عناوین غدیر و ولایت، تجلی امامت در پرتو غدیر و غدیرشناسی، ویژه استادان و دانشگاهیان برگزار خواهد شد.
 
وی ادامه داد: از دیگر برنامه‌های این واحد دانشگاهی استفاده از ظرفیت علمی استادان گروه معارف اسلامی واحد به‌منظور سخنرانی در محافل و مساجد شهرستان در تبیین فلسفه غدیر و آشنایی بیشتر مردم با این عید بزرگ اسلامی است.
 
رئیس واحد لارستان تکریم سادات دانشجوی کم‌برخوردار را از دیگر برنامه‌های این واحد دانست و بیان کرد: بر اساس مقررات اداری و با شناسایی این عزیزان، به نحو شایسته و در حد توان، سعی خواهد شد در این ایام مشکلات مالی دانشجویان مورد نظر از طریق تخفیف شهریه کاهش یابد.
 
وی در ادامه خواستار تشكیل گروهی متشكل از رؤسای ادارات در فضای مجازی برای ارائه عملكرد آنان در این زمینه و در این ایام شد.
 
 در این جلسه تعداد دیگری از رؤسای ادارات و جاهدی فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه لارستان به‌عنوان دبیر جلسه، نکاتی را درباره برنامه‌های پیشنهادی خود ارائه دادند.

 

کد امنیتی:   
 [0 نظر]

لوگوی دیجیتال