با حضور فرماندار ویژه لارستان و رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی انجام شد؛
آغاز ساخت دبستان ۹ کلاسه روستای مارمه بخش بنارویه لارستان
زمان انتشار: 16 مرداد 1398 ساعت 11:14:31
تعداد بازدید: 144
با حضور معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان و رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، کلنگ آغاز ساخت دبستان ۹ کلاسه روستای مارمه بخش بنارویه لارستان به زمین زده شد.
 به گزارش روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری ویژه لارستان؛ در مراسمی با حضور جلیل حسنی معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان، نماینده مردم شهرستان‌های لارستان خنج و گراش در مجلس شورای اسلامی، علی اصغر فرودی فرماندار گراش، احسان طاهری معاون برنامه‌ریزی فرمانداری ویژه لارستان، رییس شورای اسلامی شهرستان، مدیر آموزش و پرورش لارستان، احمد علمدار بخشدار بنارویه، دهیار، اعضا شورای اسلامی روستا، معتمدین، خیرین و قشرهای مختلف مردم، کلنگ آغاز ساخت دبستان ۹ کلاسه روستای مارمه بخش بنارویه لارستان به زمین زده شد.
 
در این مراسم فرماندار ویژه لارستان در سخنانی با بیان اینکه سواد و علم آموزی تاثیر به سزایی در رویکردهای دینی، اقتصادی، سیاسی و اجتماعی جامعه دارد؛ خاطرنشان کرد: انسان وقتی که سواد و آگاهی نداشته باشد به حق و حقوق خود هم آشنایی نخواهد داشت و این امر آسیب های زیادی برای او به همراه خواهد داشت.
 
حسنی ادامه داد: دستیابی به قله های دانش وفرهنگ و پیشرفت کشور در زمینه های علمی و فرهنگی و اجتماعی ریشه در آموزش و پرورش دارد و ایجاد و تامین فضای آموزشی مناسب و کارا و هماهنگ با نظام آموزشی کشور از مهمترین لوازم دستیابی به این امر مهم است.
 
وي ضمن تقدیر و تشکر از خیر این مدرسه يادآورشد: حضور در عرصه مدرسه سازي شايسته انسان‌هاي والا و پاكباخته اي است كه با از خودگذشتگي و بذل مال و ايثار، فرهنگ نابي را خلق مي كنند كه موجب تجلي و شكوفايي ارزش هاي والاي انساني مي شود.
 
فرماندار ویژه لارستان با بیان اینکه جامعه اي توسعه يافته است كه علم محور و توسعه محور باشد، گفت: افرادي كه به دنبال ايجاد فضاهاي آموزشي هستند بندگان صالح خداوند محسوب می شوند.
 
حسنی در پایان تاکید کرد: مساله مهم مدرسه سازي موجب بوجود آمدن خير و بركت در جامعه مي شود كه يكي از نيازهاي اساسي كمك خيرين مدرسه ساز به جامعه است.
 
پیش از این نیز نماینده مردم شهرستان‌های لارستان خنج و گراش در مجلس شورای اسلامی، علی اصغر فرودی فرماندار گراش و نماینده خیر، احمد علمدار بخشدار بنارویه و مهدی اسماعیلی مدیر آموزش و پرورش لارستان نیز به ایراد سخن پرداختند.
 
به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه لارستان؛ این آموزشگاه قرار است با زیربنای 2100 متر مربع شامل 9 کلاس درس، اتاق اداری، کلاس پیش دبستانی، نمازخانه و غیره در فاز اول با اعتباری بالغ بر 5 میلیارد ریال توسط خیر حاج محمد جواد محسنی فرد و مابقی آن توسط اداره کل نوسازی مدارس استان فارس در این روستای محروم احداث شود.


روابط عمومي    فرمانداري وِيژه لارستان

 

کد امنیتی:   
 [0 نظر]

لوگوی دیجیتال