معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان در دیدار 4 ساعته با معاون آب و فاضلاب کشور و مدیران عامل آبفا شهری و روستایی فارس؛
خط دوم انتقال آب از «سد سلمان» به لارستان اجرا شود
زمان انتشار: 23 مرداد 1398 ساعت 09:50:20
تعداد بازدید: 392
معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان در نشست تخصصی با معاون شرکت آب و فاضلاب کشور و مدیران عامل آبفا شهری و روستایی استان فارس؛ خواستار اجرای خط دوم انتقال آب از سد سلمان فارسی و ارتقاء و افزایش تصفیه خانه این سد شد. 
به گزارش روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری ویژه لارستان؛ جلیل حسنی در جلسه بررسی مسائل و مشکلات آب شهرستان لارستان که با حضور شاهین پاکروح معاون مهندسی و توسعه شرکت آب و فاضلاب کشور، علی بوستانی مدیر عامل شرکت آبفا روستایی استان، قلندری مدیر عامل آبفا شهری فارس، جلالی معاون سازمان آب منطقه ای فارس، فرمانداران شهرستان های خنج و گراش، دفتر نماینده مردم و احمد دلاور معاون عمرانی فرمانداری، در محل سالن اجتماعات شهید امامی فرمانداری ویژه لارستان برگزار شد؛ در سخنانی با بیان اینکه بخشی از زیرساخت‌های شهرستان مدیون خیرین عزیز لارستانی هستیم؛ گفت: وقتی خیرین وارد عرصه فعالیت و احداث بناهای عام المنفعه می‌شوند، انتظار دارند که مسئولان نیز تلاش بیشتر داشته باشند و به همین دلیل احساس مسئولیت ما باید بیشتر و فعالیت مان مضاعف تر شود.
 
وی تصریح کرد: منطقه جنوب فارس حدود ۹ ماه از سال را در گرمای سوزان و خشک به سر می‌برد که می‌طلبد وزارت نیرو در حوزه آبرسانی و برق رسانی قوی تر از گذشته عمل کند و توجه ویژه ای به این شهرستان در تمامی حوزه ها بخصوص کمبود آب شرب داشته باشد.
 
فرماندار ویژه لارستان در ادامه سخنانش خواستار اجرای خط دوم آبرسانی از سد سلمان فارسی برای بهره‌مندی بخش های جویم، بنارویه، بیرم، صحرای باغ و بخشی از دهستان ها و روستاهای بخش اوز و مرکزی شد.
 
معاون استاندار فارس همچنین خواستار ارتقا و افزایش ظرفیت تصفیه‌خانه فاز یک سد سلمان فارسی، تامین آب پایدار جهت روستاهای تابعه، بازسازی و اصلاح شبکه های توزیع آب روستاها، به طول ۳۰۰ کیلومتر، احداث ۴ هزار متر مکعب مخزن آب جهت 9 روستا، تامین اعتبار برای خدمات آبرسانی به 16 روستا، ساخت مخزن ۱۵ هزار متر مکعبی آب جهت شهرلار، ساخت مخزن ۲۰۰۰ متر مکعبی آب برای شهر لطیفی، تعویض خط انتقال آب شهر اوز از ایستگاه پمپاژ به طول ۲۵ کیلومتر، تعویض لوله های فرسوده، حفر و تجهیز ۵ حلقه چاه آب برای شهرهای لار، بنارویه، اوز و عمادشهر، بازسازی و اصلاح شبکه داخلی آب جهت شهر لار و شهرهای تابعه به طول ۴۰ کیلومتر و آبرسانی به روستاهای بخش مرکزی به خصوص دهستان درزو سایبان و غیره شد.
 
حسنی در پایان سخنانش با بیان اینکه لارستان وسیع ترین شهرستان استان فارس با جمعیت بالا و با وجود ۹ شهر، 6 بخش و ۲۰۰ روستا می باشد، خواستار اجرایی شدن این درخواست‌ها شد و تاکید کرد: در طرح جدید آبرسانی، همه روستاها لحاظ شود، بخصوص روستاهای تابعه بخش های شهرستان که در انتهای خط انتقال قرار دارند و طرح مذکور با هماهنگی مسئولان منطقه ای بخصوص فرمانداران نهایی شود.
 
پیش از این نیز اصغر فرودی و مختار عباسی فرمانداران شهرستان های خنج و گراش، مظفری و اسدی از دفتر نماینده مردم شریف شهرستان های لارستان، خنج و گراش، بخشداران، روسای شوراهای اسلامی شهر و بخش و جمعی از مسئولین این 3 شهرستان نیز نیاز ها و درخواست های منطقه را در حوزه آب بیان کردند.
 
در ادامه پاکروح معاون مهندسی و توسعه شرکت آب و فاضلاب کشور، بوستانی مدیر عامل شرکت آبفا روستایی استان، قلندری مدیر عامل آبفا شهری فارس و جلالی معاون سازمان آب منطقه ای فارس نیز به ایراد سخن پرداختند.
 
همچنین در یک نشست تخصصی تر در اتاق فرماندار ویژه لارستان، مسائل و مشکلات آب این 3 شهرستان به صورت ویژه تری بررسی شد که تصمیماتی نیز اتخاذ گردید.
 
به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه لارستان؛ در این نشست 4 ساعته همچنین هاشم خبر، کامران اسماعیلی و خانم صادقی از کارشناسان حوزه های مختلف شرکت آب و فاضلاب کشور، زارعی رئیس اداره مطالعات آبفار فارس، ملکوتی معاون بهره برداری آبفا شهری استان و نوروزی نماینده مجری آبرسانی به لارستان هم حضور داشتند.


روابط عمومي    فرمانداري وِيژه لارستان

 

کد امنیتی:   
 [2 نظر]

م
Iran, Islamic Republic of
28 مرداد 1398   ساعت: 04:44:40

اصغر فرودی که فرماندار گراش هست نه خنج

 
s.gh
Iran, Islamic Republic of
26 مرداد 1398   ساعت: 04:10:06

...پیش از این نیز اصغر فرودی و مختار عباسی فرمانداران شهرستان های خنج و گراش، ... (فرمانداران شهرستان های گراش و خنج ) صحیح است لطفا اصلاح فرمایید موفق باشید

 
لوگوی دیجیتال