رئیس دانشگاه آزاد لارستان:
توجه به دانشجویان بسیاری از آسیب‌های اجتماعی را كنترل می‌کند
زمان انتشار: 26 شهريور 1398 ساعت 18:51:16
تعداد بازدید: 111
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد لارستان گفت: دانشجویان به‌عنوان طبقه پیشرو در جامعه محسوب می‌شوند كه توجه به آنها می‌تواند بسیاری از آسیب‌های اجتماعی را كنترل کند.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی لارستان، كمیته دانشجویی دانشگاه‌های شهرستان لارستان در سالن كنفرانس دفتر فرمانداری ویژه این شهر با حضور رؤسای دانشگاه‌ها و معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری لارستان برگزار شد.
 
در این نشست كه به منظور تبادل نظر درباره مسائل و مشكلات دانشگاه‌ها و بررسی راهكارهای حل آن برگزار شد، مهدی زارع رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد لارستان اظهار کرد: دانشجویان به‌عنوان طبقه پیشرو در جامعه محسوب می‌شوند كه توجه به آنها می‌تواند بسیاری از آسیب‌های اجتماعی را كنترل كرده و مانع از بروز بسیاری از مشكلات اجتماعی دیگر شود.
 
وی ادامه داد: یكی از مسائلی كه می‌تواند به‌عنوان فرصت یا تهدید به آن نگریسته شود؛ شناخت تفاوت‌های فرهنگی و اجتماعی دانشجویانی است كه از اقصی نقاط كشور به مراكز علمی این شهرستان می‌آیند.
 
زارع خاطرنشان كرد: بررسی این تفاوت‌ها و آگاهی از هنجارهای مختلف دانشجویان می‌تواند موجب شناخت ظرفیت‌ها و در كنار آن شناخت راهكارها برای استفاده از این ظرفیت‌ها شود.
 
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد لارستان به تحریم‌های خصمانه دشمن اشاره کرد و متذكر شد: این تحریم‌ها سبب بروز مشكلات اقتصادی در جامعه از جمله جامعه دانشجویی شده است، اما ضروری است تا مراكز علمی و دانشگاه‌های شهرستان با كم‌كردن هزینه‌های غیرضروری مجموعه خود، مانع از تأثیرات منفی این فشارها روی دانشجویان و خانواده‌ آنان شود.
 
وی درباره دانشگاه آزاد اسلامی واحد لارستان گفت: این مجموعه علمی به‌عنوان بزرگ‌ترین دانشگاه در منطقه جنوب كشور تمام تلاش خود را برای ارتقای وضعیت آموزشی و فرهنگی دانشجویان به كار گرفته است و آمادگی دارد كه تجربیات خود را در اختیار دیگر نهادهای آموزشی قرار دهد.
 
زارع بیان كرد: در همین راستا آمادگی داریم با تمام نهادها و ارگان‌های مختلف شهرستان در راستای ارتقای امنیت اخلاقی، اجتماعی و روحی دانشجویان شهرستان همكاری كرده و شرایط مناسبی را برای پرورش آنان فراهم كنیم.
 
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد لارستان از برخی ادارات و سازمان‌های برون‌دانشگاهی مرتبط با دانشگاه‌ها خواست با تعامل بیشتر با این مراكز و مجموعه‌های علمی شهرستان، مانع از بروز مشكلات اجتناب‌ناپذیر برای جوانان و آینده‌سازان میهن اسلامی شوند.
 
در این جلسه علی‌اصغر علی‌پور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری ویژه لارستان با تشكر از اعضای حاضر در جلسه عنوان کرد: دانشگاه‌ها باید پویایی خود را حفظ كرده و بر اساس رهنمودهای مقام معظم رهبری، شور و نشاط را بر فعالیت‌های دانشجویان متمركز كنند.
 
وی به بازگشایی دانشگاه‌ها اشاره کرد و از رؤسای این مراكز علمی خواست تا مشكلات و محدودیت‌های خود را در اسرع‌ وقت به فرمانداری ویژه لارستان منعكس کنند تا در جلسات آتی با حضور ادارات مربوط به این مشكلات رسیدگی شود.
 
 در این جلسه رؤسای برخی ادارات و مراكز آموزشی شهرستان لارستان نیز با ارائه نظر خود، راهكارهای پیشنهادی برای برون‌رفت از برخی مشكلات ارائه کردند.

 

کد امنیتی:   
 [0 نظر]

لوگوی دیجیتال