نودانشجویان دانشکده بهداشت «اوز» به تماشای «موزه مردم شناسی» رفتند
زمان انتشار: 9 مهر 1398 ساعت 05:26:43
تعداد بازدید: 252
با شروع سال تحصیلی جدید و جهت آشنایی دانشجویان جدید دانشکده بهداشت با آداب و رسوم و فرهنگ مردم اوز، به ابتکار دانشکده بهداشت ۶و ۷ مهر ماه ۹۰ نفر از این دانشجویان از موزه مردم شناسی اوز بازدید نمودند.
به گزارش روابط عمومی موزه مردم شناسی اوز، در این بازدید که دانشجویانی از اقصی نقاط ایران حضور داشتند، توسط راهنمایان موزه در مورد ابزار و اشیای مورد استفاده در زندگی روزمره مردم اوز در یک قرن اخیر، ابزار و لوازم اشتغال مردم و لباس های زیبای زنان و مردان اوز توضیحاتی ارائه گردید.
 
در بازدید از کتابخانه تخصصی موزه ، این دانشجویان با نویسندگان اوزی و کتب آنان آشنا گشتند.
 
یکی از مواردی که برای دانشجویان جالب بود معماری زیبای خانه تاریخی سوداگر بود که براساس معماری مناطق گرم و خشک ساخته شده است.
 
ارتباط نزدیک بین موزه مردم شناسی اوز با دانشگاه های اوز همانند دانشگاه پیام نور، دانشگاه آزاد ، دانشکده بهداشت اوز و نیز دانشجویان علوم دینی، باعث رونق موزه گردیده است.
 
شایان ذکر است که طی چندسال اخیر دانشجویان اوز، لارستان، گراش و خنج در تحقیق و ارائه پروژه های خود از معماری خانه تاریخی سوداگر ( موزه مردم شناسی اوز) و اشیای موجود در این موزه بهرمند شده اند.
 
امید است که این ارتباط تنگاتنگ بیش از پیش تداوم داشته و در جهت رشد و توسعه مبانی علمی و فرهنگی طرفین مورد استفاده قرار گیرد.

 

کد امنیتی:   
 [0 نظر]

لوگوی دیجیتال