معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان در جمع نیروهای فرماندهی انتظامی شهرستان:
اخلاق محوری، مردم داری و تقویت بعد اجتماعی از موضوعاتی است که رضایتمندی مردم را در پی دارد
زمان انتشار: 13 مهر 1398 ساعت 11:33:39
تعداد بازدید: 198
معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان تاکید کرد: اخلاق محوری و مردم داری عامل موفقیت نیروی انتظامی است.
 به گزارش روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری ویژه لارستان؛ جلیل حسنی در جمع نیروهای انتظامی این شهرستان در محل ستاد فرماندهی انتظامی لارستان ضمن تبریک هفته ناجا و گرامیداشت یاد و خاطره13 هزار شهید نیروی انتظامی کشور، در سخنانی ارزش کار پليس را در خدمت گزاری صادقانه به مردم و جامعه دانست و بيان داشت: امنيت بدون همکاري و همياري مردم با پليس امکان پذير نيست.
 
وی گفت: هفته نیروی انتظامی در حقیقت فرصتی را ایجاد می کند تا بازاندیشی شود در راستای اینکه نیروی انتظامی که بستر ساز امنیت و ایجاد کننده آرامش و آسایش مردم در مملکت است از چه جایگاهی برخوردارند و چه مسیری را طی کرده اند و در گذشته در چه وضعیتی بوده اند و در این 40 سال به چه جایگاهی رسیده اند و در ادامه نقاط قوت و ضعف نیروهای انتظامی چه بوده است و در راستای برطرف کردن نقاط ضعف و آسیب ها چه اقداماتی انجام شده است و برای رسیدن به جایگاه مطلوب و درخشان نیروی انتظامی چه گام‌هایی برداشته شود؟
 
حسنی ادامه داد: همه این موضوعات در طی این سال‌های گذشته ما را به یک نقطه هدایت کرده است و آن این است که در کنار همه اقدامات لجستیکی، انسانی، پشتیبانی و تجهیز به علم و معرفت و سلاح روز نیروی انتظامی، توانمندی در عرصه های نرم افزاری و سخت افزاری، اما مردم داری، جامعه محوری و اخلاق مداری یکی از برنامه ها و اهداف اصلی است که در راستای پایداری آرامش و امنیت نقش اساسی دارد و از پشتوانه عقلی، علمی وشرعی برخوردار است و تجربه در طی این سالهای گذشته اینها را به ما اثبات کرده است.
 
فرماندار ویژه لارستان تصریح کرد: جامعه محوری و اخلاق مداری و اینکه باید در همه موضوعات و حرکات و رفتارهای مان بدانیم که جامعه ما مردم، خانواده های معظم شهدا، ایثارگران، فرهنگیان کارمندان، دانشگاهیان، کارگران و قشرهای مختلف از زن و مرد و پیر و جوان و کودک و نوجوان،جوان و کسانی هستند که با ما همبستگی و پیوند دینی ملی و ارتباطات و تعامل اجتماعی دارند، و اگر این نکته همچنان سرلوحه فعالیت تک تک ما ها باشد یقیناً ایجاد امنیت و آرامش و رفاه برای ما تسهیل خواهد شد.
 
وی با بیان اینکه رضایتمندی مردم مشارکت مردم را در پی خواهد داشت؛ افزود: اگر با اخلاق محوری و توجه ویژه به مردم فعالیت های خود را تبیین کنیم و آن را اجرایی و عملیاتی نماییم، یقینا رضایتمندی ایجاد خواهد شد و این رضایتمندی مشارکت داوطلبانه مردم را برای این که کمتر دچار تخلف شوند در پی خواهد داشت و در راستای تقویت فعالیت‌های خودمان به میدان خواهند آمد کما اینکه در اکثر این عرصه ها و در اکثر موضوعات به صورت بخشی، منطقه‌ای و موضوعی هر جا که مردم رضایت داشته اند و همراه بوده اند، هزینه‌ها و آسیب ها برای نیروی انتظامی و جامعه کمتر بوده است.
 
رئیس شورای تامین شهرستان لارستان با اشاره به اینکه موفقیت پلیس در تأمین امنیت با مشارکت مردم است که محقق شده و اثر بخشی خود را در جامعه نشان می دهد؛ گفت: اعتماد مردم به پلیس، پشتوانه عظیم این نیروی جان برکف محسوب می‌شود، هرچه ارتباط میان پلیس و مردم بیشتر و موثرتر باشد، دستاوردهای پلیس در تأمین امنیت نیز افزایش می یابد. حسنی با تاکید بر اینکه نیروی انتظامی از جان و مال و زندگی خود می گذرند تا ما آرامش و امنیت و رفاه و آسایش داشته باشیم؛ گفت: ارتقای امنیت مردم از مهمترین اهداف نیروی انتظامی است.
 
به واسطه تلاش های شبانه روزی كاركنان این نیرو امنیت مردم ارتقا یافته و از آسیب های اجتماعی جلوگیری شده است. اما با این وجود نباید انتظار داشته باشیم که نیروی انتظامی به تنهایی این وظیفه خطیر را بر عهده بگیرد، بلکه باید خانواده ها، آموزش و پرورش،دانشگاه ها، نهادهای رسمی و غیر رسمی، رسانه ها، شوراها و همه و همه در راستای ایجاد نظم و امنیت و آرامش به کمک نیروی انتظامی بیایند و با آنها همکاری کنند.تا نیروی انتظامی در همه موضوعات بخصوص ایجاد آرامش و امنیت بهتر و روان تر تلاش کنند.
 
فرماندار ویژه لارستان در پایان از تلاش و زحمات فرماندهی انتظامي لارستان و کلیه افسران و سربازان غیور در تأمین نظم و امنيت شهرستان تشكر كرد و افزود: به حمدالله مبارزه مجاهدانه و شبانه روزي پليس با فساد، قاچاق مواد مخدر و برهم زنندگان نظم و امنيت يكي از شاخص هاي برتر اين نيرو است.


روابط عمومي    فرمانداري وِيژه لارستان

 

کد امنیتی:   
 [0 نظر]

لوگوی دیجیتال