بازدید مسئولین «بستک» از «موزه مردم شناسی» اوز
زمان انتشار: 28 مهر 1398 ساعت 20:53:56
تعداد بازدید: 294
جمعه ۲۶ مهرماه ۹۸ ماشاالله خنجی رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و شیخ عبدالله انصاری رئیس بنیاد شهید بستک از موزه مردم شناسی اوز بازدید نمودند.
به گزارش روابط عمومی موزه مردم شناسی اوز، در این بازدید که از خانه تاریخی سوداگر و اشیای موزه مردم شناسی اوز صورت گرفت آنان با عملکرد موزه از نزدیک آشنا شدند. وجود لباس های زیبای مردم اوز، ابزار اشتغال مردم در یک قرن اخیر، قرآن هایی با قدمت ۲۴۰ سال نوشته شده در اوز، تفنگ ها و باروت ساخت اوز، لوله توپ نادری، خمره سفالی با قدمت بیش از ۱۲۰۰ سال و بسیاری از اشیای دیگر از اقلامی بود که مورد توجه بازدید کنندگان قرار گرفت.
 
در این دیدار طی تماسی به صورت ویدئو کنفرانس که بین مهمانان و شریف بازرگانی رئیس موزه اوز انجام گرفت، بازرگانی ضمن خیرمقدم به مهمانان برای آنان آرزوی سلامتی نمود. ماشاالله خنجی ضمن تبریک شهرستان شدن اوز و ابراز خوشحالی از وجود چنین موزه موفقی در سطح کشور، آرزو نمود در اسرع وقت نمایندگی میراث فرهنگی در اوز دایر گردد.
 
شیخ عبدالله انصاری رئیس بنیاد شهید بستک نیز در این مکالمه تصویری از مسئولین و یاران موزه مردم شناسی اوز جهت حضور و بازدید از اماکن تاریخی بستک دعوت نمود.
 
در پایان این دیدار مسئولین بستک در یک جلسه مشترک با فوزیه براهیمی مدیر داخلی موزه و محمد رفیع راوند رئیس کمیته صنایع دستی موزه به همراه چند تن دیگر از اعضای هیئت امنای از جمله موزه فاطمه رضایی، فاطمه نجم دینی، آنا حسینی، قدریه بخشی زاده، محمود شمسی و عنایت الله خضری به تبادل نظر در مورد نحوه فعالیت مشترک موزه اوز و اداره میراث فرهنگی بستک پرداختند.
 
با توجه به قرابت فرهنگی دو شهرستان اوز و بستک امید است که این مراودات باعث ارتباط بیشتر این دو شهرستان و رشد صنعت گردشگری و تولید و فروش صنایع دستی گردد.
 
شایان ذکر است که این مسئولین شهرستان بستک، بامداد جمعه در برنامه منظم پیاده روی همگام با سایر شهروندان اوز حضور داشته اند.

 

کد امنیتی:   
 [0 نظر]

لوگوی دیجیتال