معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان در مراسم جشن هفته وحدت در اوز:
همراهی مردم لارستان با بخش اوز برای ارتقاء به شهرستان، جلوه عینی وحدت عملی مسلمانان منطقه است
زمان انتشار: 20 آبان 1398 ساعت 08:43:47
تعداد بازدید: 230
معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان گفت: تقارن هفته وحدت با ارتقاء بخش اوز به شهرستان، نوید بخش پیوستگی، وحدت و توسعه همگام منطقه است. 
به گزارش روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری ویژه لارستان؛ جلیل حسنی در مراسم جشن هفته وحدت در مصلی شهر اوز در سخنانی ضمن تبریک هفته وحدت، ارتقای بخش اوز به شهرستان را به آحاد مردم با فرهنگ و روحانیون و ائمه جمعه و جماعات تبریک گفت و تصریح کرد: امیدواریم تقارن هفته وحدت با جشن‌های مربوط به ارتقاء شهرستان اوز موجبات پیوستگی، انسجام، هماهنگی و وحدت بیشتر شود، چرا که فرهنگ این خطه ریشه در اعتقادات دینی ما دارد.
 
وی ادامه داد: وحدت در منطقه جنوب، ریشه در فرهنگ غنی مردم دارد، فرهنگی که نشأت گرفته از احکام اسلامی، ریشه در زبان، آداب، رسوم و تاریخ مشترک دارد که ان شاالله این وحدت نه تنها برای نسل فعلی، بلکه برای نسل‌های آینده نیز در جامعه به خصوص در منطقه جنوب نهادینه شود.
 
فرماندار ویژه لارستان تاکید کرد: ارتقای بخش اوز به شهرستان و همراهی و حمایت مردم لارستان نشان داد که وحدت در لارستان وحدتی صرفاً کلامی، صوری و تاکتیکی نیست، بلکه وحدتی اعتقادی است که در عمل و در همه سطوح مختلف اجتماعی و در همه موضوعات نمود و جلوه ویژه‌ای دارد.
 
حسنی اضافه کرد: وحدت و همراهی نیز صرفاً ناشی از اشتراکات سرزمینی و در حوزه تقسیمات کشوری با ادارات مشترک نبوده است که با تفکیک ادارات این وحدت آسیب‌پذیر شود، بلکه وحدتی نشات گرفته از عمق وجود مردم، خواست آنان و ناشی از پیوستگی ها و انسجام تاریخی، دینی و فرهنگی است که در زوایای مختلف وجود داشته و ان شاالله بعد از این هم بهتر از گذشته تداوم خواهد داشت.
 
معاون استاندار فارس تصریح کرد: وحدت حتی در حالت صوری و شکلی هم می تواند زمینه رشد، توسعه و ترقی و ارتقای همه جانبه یک جامعه را فراهم کند، همچنان که در جهان امروزی حتی در بین جریان‌های سیاسی بصورت تاکتیکی اش مورد توجه است و تاثیرگذار و باعث رشد و پیشرفت می شود تا چه رسد به وحدت منطقه جنوب ایران یعنی لارستان که وحدتی است که از اعتقادات دینی مردم بلند می شود.
 
وی در پایان تاکید کرد: شیعه و سنی، خدا، پیامبر، قبله، قرآن و دینشان یکی است و حتی دشمن مشترک هم دارند و دلیلی ندارد که بینشان اختلاف باشد و به فضل پروردگار این وحدت بیش از پیش و بهتر از گذشته نهادینه تر خواهد شد و نسل به نسل به آیندگان منتقل می شود، که انتظار است مردم با فرهنگ اوز به همین شکلی که در راستای ارتقاء گام برداشتند، من بعد نیز همراهی و هماهنگی و همدلی خود را در کنار دیگر مناطق داشته باشند و هدف مشترک مان وحدت و اتحاد و همدلی و انسجام برای رشد، توسعه و پیشرفت شهرستان باشد.


روابط عمومي    فرمانداري وِيژه لارستان

 

کد امنیتی:   
 [0 نظر]

لوگوی دیجیتال