معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان در مراسم جشن هفته وحدت در شهر خور:
در کنار قدرت سخت و نیمه سخت، بزرگترین پشتوانه نظام، قدرت نرم مردمی است
زمان انتشار: 22 آبان 1398 ساعت 13:11:12
تعداد بازدید: 242
معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان گفت: در کنار قدرت سخت و نیمه سخت، بزرگترین پشتوانه نظام، قدرت نرم مردمی است.
 به گزارش روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری ویژه لارستان؛ جلیل حسنی در مراسم جشن هفته وحدت در شهر خور ضمن تبریک این ایام در سخنانی با بیان اینکه ما در سطح ملی و بین المللی به وحدت نیاز داریم؛ خاطرنشان کرد: ما اگر می خواهیم به عنوان یک بازیگر اصلی در معادلات جهانی نقش ایفا کنیم و اگر می خواهیم یک بازیگر فعال در عرصه جهانی باشیم و یا اگر می خواهیم کشوری با اقتدار ومتناسب با شأن ملت و شأن نظام اسلامی داشته باشیم، باید قدرت های سخت، نیمه سخت و نرم را در کنار هم داشته باشیم.
 
وی ادامه داد: اقتدار، تابعی از این سه قدرت است که خدا را شکر با وجود نیروهای مسلح و امنیتی قدرتمند، این قدرت سخت را از گذشته تا به حال داشته و از آن برخورداریم که این خود یکی از عوامل بازدارنده، برای مقابله با نقشه های شوم استکبار جهانی است.
 
فرماندار ویژه لارستان اذعان داشت: قدرت نیمه سخت نیز همان رونق اقتصادی و خودکفایی است که ما در عرصه اقتصادی با اتکا به درون زا بودن منابع خودمان داریم راه عزت و پیشرفت را طی می‌کنیم و انشاءالله این قدرت نیمه سخت عملیاتی تر هم خواهد شد.
 
حسنی تصریح کرد: آنچه مهم است قدرت نرم مردمی است که ریشه در اتحاد و همبستگی مردم دارد که اگر این هماهنگی، همدلی، انسجام و وحدت در عرصه ملی و جهانی نمود و بروز جدی داشته باشد، یقیناً یک اهرم بسیار قوی در مقابله با نفوذ نظام استکبار جهانی است.
 
معاون استاندار فارس اضافه کرد: در طول تاریخ مشاهده کرده ایم که نظام استکبار جهانی در جاهایی وارد شده است که آن کشورها از خود ضعف نشان داده اند و به جاهایی ورود پیدا کرده اند که در آنجا تفرقه قومی، مذهبی، دودستگی و یا موضوعات مختلف وجود داشته است، تا بتوانند در کنار استفاده از منابع ملی آن کشور ها، فرهنگ و آداب و رسوم آن کشورها را هم در راستای منافع خویش بازتعریف کنند که نمونه آن حضور در کشورهای تازه استقلال یافته آسیای میانه از شوروی سابق و یا حضور در خاورمیانه، آفریقا و آمریکای جنوبی است.
 
حسنی یادآور شد: همه می بینید که در کشورهای اطراف ما جنگ های نیابتی به راه افتاده است که نتیجه همه اینها ضعف اتحاد و وحدت، همدلی، هماهنگی و همگرایی بین حاکمیت و مردم است و اگر در این کشورها وحدت و هماهنگی دستخوش تحولات و تاثیرپذیری منفی و آسیب پذیری نمی شد، یقیناً نفوذ استکبار در کشورهای پیرامونی ما هم به نتیجه نمی رسید و این جور نمی شد که کشورهای اطراف ما حیاط خلوت استکبار جهانی شوند، اگرچه خدا را شکر با حضور جمهوری اسلامی ایران و با مشارکت مردم، آن حیاط خلوتی را که می خواستند برای خودشان تعریف کنند و پایگاه‌های نظامیشان را مستحکم کنند، همه آن نقشه های شوم دشمنان نقش بر آب شد.
 
وی اظهار کرد: امیدواریم وحدتی که در اینجا وجود دارد تأثیر خودش را نه تنها در عرصه منطقه‌ای، شهرستانی، استانی و کشوری، بلکه در عرصه جهانی به رخ جهانیان بکشاند تا هیچ وقت و هیچ گاه دشمنان زمینه ی نفوذ و یا حتی فکر کردن و یا ضربه زدن به وحدت مسلمانان به ذهنشان خطور نکند.
 
فرماندار ویژه لارستان تاکید کرد: از این وحدت مثال زدنی بایستی در راستای پیشرفت و پیشبرد اهداف نظام، پیشرفت و توسعه شهرستان، در راستای رونق اقتصادی، انسجام اجتماعی، زدودن زنگارهای فقر و محرومیت و تقویت بنیان‌های فرهنگی و تقویت زیربناهای امنیتی خود استفاده کنیم که تا الان نیز از چنین ظرفیتی برخوردار بوده ایم و این ظرفیتی که وجود داشته است ریشه در همین وحدت داشته است.
 
وی در پایان از تمامی علما و روحانیون شیعه و سنی، ائمه جمعه و جماعات، معتمدین، خیرین، نیروهای بسیج، مسئولین، شوراها و دهیاران و آحاد مردم که نقش خوبی در تقویت وحدت بیش از پیش منطقه لارستان داشته‌اند، تشکر کرد و افزود: با وجود این وحدت خدمت رسانی به مردم را آسان تر و روان تر کرده است و تا تاریخ زنده است، این وحدت و همگرایی پابرجا خواهد ماند.
 
پیش از این نیز حجت الاسلام و المسلمین موسوی امام جمعه لار، شیخ دانش امام جمعه شهر خور، حلیمی شهردار خور و سید احمد هاشمی از اساتید مدرسه علوم دینی خور، مطالبی را در خصوص وحدت مطرح کردند.
 
پخش کلیپ، مولود خوانی و اجرای سرود و شعر خوانی و پخش نقل و شیرینی از دیگر برنامه‌های این مراسم معنوی بود.


روابط عمومي    فرمانداري وِيژه لارستان

 

کد امنیتی:   
 [0 نظر]

لوگوی دیجیتال