معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان در چهارمین جلسه ستاد انتخابات شهرستان:
انتخابات باعث نشود که از دیگر کارهای فرمانداری، بخشداری ها و ادارات غافل شویم
زمان انتشار: 10 آذر 1398 ساعت 11:55:52
تعداد بازدید: 327
معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان بر رعايت امانتداري و بي‌طرفي در انتخابات به عنوان دو اصل محوري و وظيفه اساسي توسط اعضا ستاد انتخابات شهرستان و بخشداران به عنوان مجريان برگزاري انتخابات تاكيد كرد.
به گزارش روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری ویژه لارستان؛ جلیل حسنی در چهارمین جلسه ستاد انتخابات شهرستان با تاکید بر اینکه در ایام انتخابات وظایفی به ما محول شده است که نبایستی از آن غافل شویم؛ گفت: ما مجری انتخابات هستیم لذا بایستی با انگیزه بیشتر در بحث انتخابات تلاش کنیم، چرا که اگر ما انتخابات را خوب برگزار کنیم و اعتماد مردم را با صداقت، شفافیت و سلامت به دولت جلب نماییم و برای مردم امانت دار خوبی باشیم، مطمئنا مردم به نظام و انقلاب امیدوارتر شوند.
 
وی با بیان اینکه یکی از پایه‌های اصلی دموکراسی در کشور انتخابات است؛ تصریح کرد: در زمان انتخابات باید با جان و دل کار کنیم چون جابجایی قدرت در کشور برای مردم مهم است بنابراین اگر ما مجریان انتخابات، امانتدار خوبی باشیم این شیوه بهترین شیوه جابجایی قدرت است و ایده و فکر مردم در قدرت نفوذ می‌کند و تاثیر گذار است و اگر این طور وارد شدیم یقینا موفق خواهیم بود و کشور نیز پیشرفت خواهد کرد و نسل های آینده هم از این پیامد اصیل انقلاب بهره خواهند برد که یکی از برکات این نظام و انقلاب می باشد.
 
فرماندار ویژه لارستان ادامه داد: اعضا ستاد انتخابات شهرستان و بخشداران باید به موارد قانونی برگزاری انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و اولین میاندوره ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری مسلط باشند و آنچه عمل می‌کنند در چارچوب قانون باشد.
 
حسنی اضافه کرد: ما بایستی جهت گیری های خود را منطبق بر قانون کنیم، چرا که اگر اطلاعات خود را در خصوص قانون و آیین نامه‌های انتخابات بالا ببریم و در کل به قانون مسلط شدیم و به فلسفه و کار انتخابات آگاهی کامل داشته باشیم در کارها موفق خواهیم شد و این مهم بهترین موضوع برای اقتدار ماست. وی در بخش دیگری از سخنان خود به بحث امنیت انتخابات هم اشاره کرد و گفت: اگر امنیت نباشد هیچ کاری به جلو نمی رود و بهترین امنیت هم امنیت نرم است این بستر بایستی با تفکر و تدبیر صورت پذیرد تا امنیت درون زا شود چرا که اگر مردم ناراضی باشند و نسبت به ما بی اعتماد شدند امنیت دچار اختلال می شود، پس باید کاری کنیم که زمینه امنیت درون زا را فراهم نماییم و وقتی امنیت داوطلبانه و درون زا شد هیچ کس نمی‌تواند به این امنیت صدمه بزند.
 
حسنی با بیان اینکه تشویق و ترغیب مردم به انتخابات باعث مشارکت حداکثری مردم در انتخابات و برطرف شدن تعارضات میشود؛ گفت: باید زمینه حضور مردم و تشویق و ترغیب آنان برای حضور در پای صندوق های رای بیش از پیش فراهم شود.
 
معاون استاندار فارس در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه انگیزه در کار باعث افزایش اثربخشی و کارایی در سازمان می شود افزود: هنر یک مدیر در سازمان این است که از کمترین اعتبارات بیشترین بهره برداری را بکند.
 
وی تصریح کرد: با توجه به نزدیکی انتخابات این موضوع باعث نشود که از دیگر کارهای فرمانداری، بخشداری ها و ادارات غافل شویم بلکه بایستی در راستای کار مردم به خصوص در بحث معیشت مردم و رسیدگی به مشکلات مردم قدم برداریم. این مسئول در ادامه تاکید کرد: همه مسئولین و بخشداران جلسات ستاد تنظیم بازار را به صورت مستمر برگزار کنند و دستگاه های متولی، نظارت بر بازار را هم در دستور کار خود قرار دهند.
 
فرماندار ویژه لارستان با توجه به فرا رسیدن فصل زمستان و آغاز بارندگی های زمستانی از همگان خواست که با هماهنگی ستاد مدیریت بحران شهرستان این مهم را جدی بگیرند و در راستای لایروبی رودخانه‌ها و مسیل‌ها و مکان‌هایی که آب گیر و سیل گیر است، اقدام نمایند.
 
حسنی در پایان تاکید کرد: بررسی و نظارت بر طرح ها و پروژه های عمرانی نیمه تمام در شهرستان می‌بایست در دستور کار ویژه مسئولین و بخشداران باشد و در راستای اتمام پروژه ها و تامین اعتبار برای تکمیل پروژه ها از ادارات کل استانی تلاش کنند و مهمتر از همه اینکه پروژه ها باید از نظر فنی و مهندسی از کیفیت بالایی برخوردار باشد و این مهم را مورد توجه ویژه قرار دهند.
 
در این جلسه همچنین محمد اسماعیل رئیس دفتر نظارت و بازرسی بر انتخابات شورای نگهبان شهرستان، معاونین فرمانداری، بخشداران و هر یک از اعضای ستاد انتخابات شهرستان نیز مطالبی را مطرح کردند.


روابط عمومي    فرمانداري وِيژه لارستان

 

کد امنیتی:   
 [0 نظر]

لوگوی دیجیتال