تشریح عملکرد ۹ ماهه کمیته امداد امام خمینی(ره) بخش جویم
زمان انتشار: 28 دي 1398 ساعت 19:23:10
تعداد بازدید: 286
رئيس كميته امداد امام خمينی (ره) بخش جویم عملكرد ۹ ماهه سال ۹۸ این نهاد  را بيان كرد.
عبداله تقی زاده ریاست اداره کمیته امداد امام خمینی(ره) بخش جویم، عملکرد ۹ ماهه این نهاد را در حوزه فعالیت‌هایی از جمله اشتغال و خودکفایی، زکات،صدقات، جهیزیه، امورات معیشتی، درمانی، عمران و ساختمان بیان نمود.
 
وی افزود: از مهم‌ترين فعاليت‌های كميته امداد جویم  در ۹ ماهه نخست سال جاری  برگزاری جشن عاطفه‌ها(رتبه دوم استان) با ۲۲۰ درصد رشد، صدقات( رتبه سوم استان) با ۱۴۸درصد رشد، طرح اكرام(رتبه سوم) با ۱۹۵ درصد رشد،نذر و قربانی( رتبه دوم استان) با ۲۰۴ درصد رشد،اطعام و افطاری(رتبه سوم استان) با ۲۱۳ درصد رشد،زکات فطریه(رتبه سوم استان) با ۱۷۰ درصد رشد،کمک حامیان به فرزندان معنوی خود(رتبه سوم استان) با ۲۱۶ درصد رشد که لازم به ذکر است  ۶۷۸ خیّر و نیک اندیش ماهانه به ۳۲۵ نفر فرزندان ‌‌تحت حمایت کمک می کنند، درآمد زکات(رتبه هشتم استان) با ۱۵۸ درصد رشد،مراکز نیکوکاری(رتبه ۱۵ استان) با ۱۷۸ درصد رشد،پرداخت وام اشتغال از صندوق امداد و ولایت(رتبه چهارم استان) با ۲۲۰درصد رشد،اعزام کاروان زیارتی مشهد(رتبه اول استان) با ۱۹۴ درصد رشد و اجرای مراسم مذهبی و عزاداری در منازل مددجویان(طرح فلاح) رتبه دوم استان با ۱۷۲درصد رشد می باشد.
 
تقی زاده در ادامه خاطر نشان ساخت: در حوزه اشتغال نیز بیش از ۳۰ میلیارد ریال کمک در اجرای طرح های اشتغال و خودکفایی در خانواده ها صورت گرفته که به تعداد ۹۰ طرح انجام شده  و در این ۹ ماه،۲۲ واحد مسکونی نیز احداث گردیده است.
 
ایشان همچنین اظهار داشت: پرداخت وام های قرض الحسنه از صندوق امداد ولایت به نیازمندان بیش از ۱۰ میلیارد ریال(درمان،اشتغال،جهیزیه،مسکن) می باشد و در بحث جهیزیه نیز،به ۲۷ نفر از مددجویان جمعا به ارزش ‌۳۱۲ میلیون تومان جهیزیه پرداخت گردیده که ۳۰ نفر دیگر نیز در نوبت می باشند و در صورت مشارکت خیرین(پرداخت مبلغ ۵ میلیون تومان) کمیته امداد نیز ۱۵ قلم کالا به ارزش ۱۶ میلیون تومان از جمله: ‌یخچال،جاروبرقی،پنکه،فرش،ظروف چینی و... در اختیار مزدوجین قرار خواهد داد.
 
ریاست کمیته امداد جویم در پایان از مردم خوب،فهیم و نیک اندیش دو بخش جویم و بنارویه در راستای توجه ویژه به رفع مشکلات نیارمندان تقدیر و تشکر نمود.
 
خبرنگار: آرزو جهان پیما
 

 

کد امنیتی:   
 [0 نظر]

لوگوی دیجیتال