توضیحات یک متخصص علوم آزمایشگاهی در مورد دستگاه تشخیص کرونا
زمان انتشار: 20 فروردين 1399 ساعت 14:48:05
تعداد بازدید: 135
راه اندازی دستگاه rt.pcr مثل راه اندازی یک کامپیوتر معمولی است شاید نیم ساعت زمان بخواد. فقط اپراتور کار بلد می خواد که آموزش ببینه و بتونه نتایج را تفسیر کنه. دکتر کریمی اگه بخواد خودش شخصا وارده راش بندازه و آموزش بده.
عکس دستگاش می فرستم که فکر نکنید چیز خاصی است. آخه در حدی نیست که نماینده مجلس بخواد پیگیری کنه. شرکتی که ازش دستگاه می خرن می آد نصب می کنه و به پرسنل آموزش میده، دستگاه به این سادگی. فقط پرایمرهای اختصاصی می خواد تهیه بشه که الان چیز جدیدی نیست به راحتی تهیه میشه در حدود صد هزار تومان هم قیمتش است و چند ماده دیگه که حدود سیصد هزار تومان برای حدود صد تست است. به زبان ساده مکانیسمش اینه که این توالی نوکلئوتید که پرایمر نامیده می شود مکمل ژن ویروس است. یعنی اگه در نمونه فرد مشکوک ویروس باشد این پرایمرها ژن ویروس راشناسایی کرده و از خود نور ساطع می کنند، هرچه شدت نور ساطع شده بیشتر باشد یعنی میزان آلودگی با ویروس هم بیشتر است.اگر هم نور نداد یعنی ویروس در نمونه فرد نیست.
 
 روحانی هم مدام داره میگه خودمون کیتهاش رو تولید کردیم.هر کیتش که شامل همه مواد لازم برای شناسایی ویروس است،  تازه نوع وارداتیش که مطمئنا ایرانیش ارزون تره.دستگاه ری ال تایم پی سی آر  که به یک کامپیوتر وصل میشه. دکتر کریمی ایمونولوژیست است من مطمئنم که وارده با هاش کار کنه
 

 

کد امنیتی:   
 [0 نظر]

لوگوی دیجیتال