بازدید معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان از طرح بیابان زدایی کهنه بخش مرکزی
1000 هکتار جنگل کاری در کهنه بخش مرکزی لارستان انجام و بیش از40 هزار نهال در این منطقه کاشته شده است
زمان انتشار: 20 ارديبهشت 1399 ساعت 08:50:53
تعداد بازدید: 119
معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان از طرح بیابان زدایی کهنه بخش مرکزی بازدید کرد. 
به گزارش روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری ویژه لارستان؛ جلیل حسنی معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان به همراه احمد دلاور معاون عمرانی فرمانداری و منصور رضایی رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان لارستان از طرح بیابان زدایی منطقه کهنه بخش مرکزی لارستان بازدید کرد و در جریان جزئیات این طرح قرار گرفت.
 
فرماندار ویژه لارستان در حاشیه این بازدید ضمن مثبت ارزیابی کردن اقدامات انجام شده در حوزه بیابان زدایی و جنگل کاری منابع طبیعی، این اقدامات را زیر بنایی و تاثیرگذار در جلوگیری از بیابانی شدن منطقه دانست و اظهار داشت: با حفظ و توسعه منابع طبیعی بستر مناسب برای رسیدن به توسعه پایدار مورد نیاز است، که از این رو ضرورت دارد، حفاظت و گسترش فعالیت های منابع طبیعی به عنوان یک اولویت مهم در دستور کار قرار گیرد.
 
حسنی اظهار کرد: بهترین و مهمترین راه حفاظت از اراضی ملی با توجه به وسعت عرصه های ملی در سطح شهرستان، مشارکت مردم در حفاظت و هم در احیاء و بهره برداری، مورد نیاز جدی است که باید به آن توجه ویژه شود.
 
وی تصریح کرد: اجرای طرح ها و پروژه های منابع طبیعی در جلوگیری از بیابان زدایی و کنترل ریزگردها، تخریب زمین، فرسایش آبی و بادی و همچنین بازگشت زندگی به روستاها نقش بسیار مهمی ایفا می کند.
 
رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان لارستان نیز در این بازدید به ارائه گزارشی از اقدامات صورت گرفته پرداخت و گفت: طرح بياباني زدایی از سال1384 تاکنون در منطقه لارستان در حال اجراست که در کهنه بخش مرکزی 26 هزار هكتار اراضي منابع طبیعی مورد مطالعه و بررسی دقیق کارشناسی قرار گرفته است و برای هریک از نقاط این محدوده مطالعاتی، پروژه های مختلفی تعریف شده است که شاخص ترین پروزه اجرا شده عملیات نهال کاری کهنه بخش مرکزی می باشد که با مشقت و سختی فراوان به میزان 1000 هکتار جنگل کاری انجام، که بیش از 40 هزار نهال در این منطقه کاشته شده است.
 
رضایی ادامه داد: برای جلوگیری از بیان زدایی، فرسایش خاک ، مدیریت هرز آب ها ، احیا و ایجاد پوشش های گیاهی، جلوگیری از مهاجرت روستائیان، منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان، عملیات احداث هلالی و کاشت نهال را در سطح 1000 هکتار از اراضی بیابانی با اعتبار 40 میلیارد ریال در منطقه کهنه بخش مرکزی لارستان شروع کرده است.
 
وی گفت: در این طرح نهال هایی مختلف همچون کرت، استبرق، کهور ، کنار ، سمر، درمان عقرب، آکاسیا، ویکتوریا، و گز شاهی غرس شده است.


روابط عمومي    فرمانداري وِيژه لارستان

 

کد امنیتی:   
 [0 نظر]

لوگوی دیجیتال