پایان حفاری لاین دوم تونل وحدت و ذکر چند نکته
زمان انتشار: 29 ارديبهشت 1399 ساعت 10:49:27
تعداد بازدید: 170
در اخبار روز 28 اردیبهشت 1399 خبر اتمام حفاري لاین دوم تونل وحدت به طول ۷۷۰ متر  و با هزینه 160 میلیارد ریال آمده بود. مراحل كف برداري و لاينينگ (طاق بتوني) این تونل نیز آغاز شده و در مجموع  قرار است در اجرای این طرح بالغ بر ۳۵۰ میلیارد ریال توسط دولت هزینه شود.
 
این خبر در نوع خود خبری مسرت بخش و امیدوار کننده بود که هم از طرف اداره کل راه و شهرسازی منتشر شد هم از طرف فرمانداری لارستان و هم از طرف دفتر نماینده لارستان در مجلس. به همه مسئولان عزیز خسته تباشید می گوییم و امیدواریم مرحله دوم کار تونل هم تکمیل شود و با هزینه 19 میلیارد تومان باقی مانده از 35 میلیارد، این تونل هرچه زودتر به بهره برداری برسد.
 
چند نکته برای یادآوری به مردم:
 
الف- 12 خرداد سال 97 بود که جمشید جعفرپور در مصاحبه ای از اتمام حفاری لاین دوم تونل وحدت تا پایان تابستان این سال خبر داد. این حفاری امروز در آستانه تابستان 99 به پایان رسید. امیدواریم با تاخیر دوساله در اتمام حفاری این پروژه، شاهد تاخیر در ادامه کار تونل نباشیم
 
ب- مدتهاست که باند دوم جاده لار جهرم حدفاصل سه راهی زرین داشت تا تونل وحدت در حال احداث است و کار با کندی محسوسی پیش می رود. پاییز سال پیش وعده اتمام باند دوم این مسیر داده شد اما بررسی های میدانی نشان می دهد که بهره برداری از این مسیر هنوز نیاز به کار و هزینه زیادی دارد.

 

کد امنیتی:   
 [0 نظر]

لوگوی دیجیتال