حریق گسترده در نخلستان و مزارع روستای بلغان مهار شد
زمان انتشار: 27 خرداد 1399 ساعت 06:02:06
تعداد بازدید: 83
آتش سوزی مزارع ونخلستان روستای بلغان از توابع بخش جویم با تلاش واحد آتش نشانی شهرداری جویم و نیروهای محلی مهار و خاموش شد.
به گزارش صحبت نیوز، عصر روز دوشنبه(۹۹/۳/۲۶)، آتش سوزی گسترده در ‌نخلستان و مزارع کُناردان روستای بلغان از توابع بخش جویم  رخ داد که طی هماهنگی با بخشدار و شهردار جویم،حضور واحد آتش نشانی  و نیروهای مردمی، پس از چندین ساعت مهار و خاموش شد.
 
به گفته شعیب رجایی دهیار بلغان در این حادثه بیش از ۱۰۰ اصله درخت نخل،۵۰۰ بوته گز و ۳۰ هکتار کاه و علوفه خشک  به علت نامعلومی طعمه حریق گردید.
 
وی با اعلام اینکه استقرار ایستگاه آتش نشانی در روستا لازم و ضروری است افزود: با توجه به پیگیریهای صورت گرفته ومکاتبات متعدد سال گذشته درخصوص استقرار ایستگاه آتش نشانی درمرکز دهستان وموافقت ضمنی دفتر امور روستایی استانداری فارس جهت تأمین امکانات لازم،با توجه به آتش سوزی های اخیر در چندین نقطه از روستاه های دهستان هرم و اینکه هرساله در فصل گرما اینگونه حوادث رخ می دهد می طلبد که مسئولین امر جهت این موضوع مهم پیگیری و همکاری لازم بعمل آورند  تا بیش از این حاصل دسترنج کشاورزان زحمتکش به هدر نرود.
 
وی در پایان از زحمات وپیگیری های بخشدار،شهردار و واحد آتش نشانی جویم، اداره برق،مامور اتفاقات و تلاش و کوشش نیروهای محلی روستا،جوانان وکشاورزان سخت کوش تقدیر و تشکر بعمل آورد.
 
خبرنگار: آرزو جهان پیما

 

کد امنیتی:   
 [0 نظر]

لوگوی دیجیتال