معاون استاندار فارس و فرماندار ویژه شهرستان خبر داد:
بسیج نیروها و امکانات برای خاموش کردن آتش در ارتفاعات کوه های روستای هرم بخش جویم لارستان
زمان انتشار: 10 تير 1399 ساعت 10:55:09
تعداد بازدید: 151
معاون استاندار فارس و فرماندار ویژه شهرستان گفت: نیروها و امکانات برای خاموش کردن آتش در ارتفاعات کوه های روستای هرم بخش جویم لارستان بسیج شده است. 
به گزارش روابط عمومی معاونت استانداری فارس؛ معاون استاندار فارس و فرماندار ویژه لارستان در گفتگو با خبرنگار ایرنا در لارستان گفت: برای اطفای آتش‌سوزی که از شامگاه پنجشنبه (پنجم تیرماه ۹۹) در ارتفاعات کوه های روستای هرم بخش جویم لارستان آغاز شده و تا کنون ادامه دارد، ضمن تلاش برای فرونشاندن این آتش، بسیج امکانات و نیروها برای مهار این حریق همچنان در حال انجام است. جلیل حسنی اظهار داشت: به دلیل سخت‌گذر بودن منطقه یاد شده با هماهنگی‌های انجام شده، یک فروند بالگرد هوانیروز ارتش جمهوری اسلامی از شیراز به منطقه نامبرده اعزام شده و مشغول حمل و نقل تجهیزات و نیروهای امدادی و مردمی (هلی‌برد) به محل آتش‌سوزی است.
 
وی، با اشاره به اینکه بسیج امکانات و نیروها برای اطفای حریق از همان ساعات اولیه آتش‌سوزی آغاز شد، افزود: هم اینک بیش از ۱۸۰ نیرو اعم از نیروهای مردمی، بسیج، سپاه و یگان‌های حفاظت منابع طبیعی به همراه جمعی از مدیران عضو ستاد بحران شهرستان لارستان در منطقه و ارتفاعات هرم حضور دارند. معاون استاندار فارس اضافه کرد: همچنین با رایزنی استاندار فارس، هماهنگی برای استفاده از ۲ فروند بالگرد آب پاش ارتش در حال انجام است که چنانچه آتش سوزی ادامه داشته باشد، برای مهار آتش از آنها استفاده شود. فرماندار ویژه شهرستان لارستان ادامه داد: منطقه ای که آتش‌سوزی در آن حادث شده، سخت‌گذر و با شیب‌های تند است اما دارای پوشش جنگلی انبوه نیست لیکن به دلیل شرایط مناسب آب و هوایی و بارش‌های سال زراعی جاری، دارای پوشش انبوه مرتعی است. حسنی با بیان اینکه علت این آتش سوزی در حال بررسی است، بیان داشت: هنوز وسعت آتش‌سوزی، میزان خسارت و گونه‌های گیاهی که طعمه حریق شده، مشخص نیست.


روابط عمومي    فرمانداري وِيژه لارستان

 

کد امنیتی:   
 [0 نظر]

لوگوی دیجیتال