پلمپ ۴ مغازه در لارستان به دلیل عدم رعایت پروتکل بهداشتی
زمان انتشار: 30 تير 1399 ساعت 08:36:35
تعداد بازدید: 194
تيم بازرسي ستاد مقابله با كرونا شهرستان لارستان به ریاست احمد دلاور معاون هماهنگی امور عمراني فرمانداری ویژه لارستان و با حضور روسای ادارات صنعت، معدن و تجارت و اماكن و کارشناسان بهداشت و شهرداري لار، از بازار روز قدمگاه و خضر نبي (بين دو شهر) بازدید به عمل آوردند. 
به گزارش روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری ویزه لارستان؛ تیم بازرسي و گشت و كنترل ستاد مقابله با كرونا شهرستان لارستان از دو بازار عرضه ميوه و تربار در شهرقديم و بين دوشهر بازديد نموده كه ضمن بررسي رعايت موارد بهداشتي و به استفاده از ماسك توسط فروشندگان و خريداران تاكيد جدی کردند.
 
در حاشیه این بازرسی، احمد دلاور معاون هماهنگی امور عمراني فرمانداری ویژه لارستان با اشاره به شیوع ویروس کرونا و به منظور قطع زنجیره انتقال ویروس در سخنانی اظهار کرد: طرح فاصله گذاری اجتماعی هوشمند به همه اصناف و کسبه و بازاریان ابلاغ شده و نظارت بر اجرای این طرح نیز در اولویت کار دستگاه هایی نظیر صنعت، معدن و تجارت، تعزیرات، بهداشت، اماکن و شهرداری قرار گرفته‌ است.
 
وی افزود: تیم های بازرسی بصورت مستمر فعالیت خود را به منظور کنترل بازار و دستگاه های اجرایی شهرستان آغاز کرده اند و تاکنون چندین واحد صنفی متخلف به دلیل رعایت نکردن پروتکل های بهداشتی پلمب شده اند و به برخی از ادارات نیز تذکرات جدی داده شده است. 
 
دلاور ادامه داد: متاسفانه برخی از اصناف که به نسبت سایر اصناف محل اجتماع بیشتری هستند، نکات بهداشتی را رعایت نمی کنند و همین امر موجب شیوع ویروس می شود.
 
وی تصریح کرد: برخی از اصناف نیز به خوبی پروتکل های اعلام شده از سوی بهداشت و درمان را اجرا کرده‌اند که از نزدیک از این فروشگاه ها بازدید شد و برای پایبند بودن آن ها به قانون از صاحبان این مشاغل قدردانی صورت گرفت.
 
معاون عمرانی فرمانداری ویژه لارستان گفت: تذکر لازم به برخی از اصنافی که پروتکل های بهداشتی رعایت نمی کنند، داده شده و در صورتی که در روزهای آینده، نکات بهداشتی را رعایت نکنند، بر اساس مصوبات ستاد مقابله با کرونا با آن‌ها برخورد جدی خواهد شد.
 
وی بیان کرد: داشتن محلول ضد عفونی ،دستکش و ماسک برای تمامی اصناف از ضرورت ها است و در صورت مشاهده غیر از آن، صنف مورد نظر پلمب می شود . جانشین ستاد مبارزه با کرونا لارستان اضافه کرد: همچنین از ظرفیت بازرسان اتاق اصناف و اتحادیه ها نیز در روزهای آینده برای کنترل بازار استفاده می شود تا بتوانیم از شیوع ویروس به دلیل عدم رعایت مسایل بهداشتی پیشگیری کنیم.
 
گفتنی است در اين بازديد 4 مغازه بدلیل عدم رعايت مسايل بهداشتي و تعارض به پياده رو به دستور دادستانی محترم شهرستان پلمپ گرديد.
 
ستاد مبارزه با كرونا لارستان از همه اصناف، موسسات، مجتمع ها، شركتها ،ادارات و بانك ها مي خواهد همه پروتكل ها بهداشتي رعايت و در صورت مشاهده عدم رعايت برابر ضوابط، برخورد قانونی خواهد کرد.


روابط عمومي    فرمانداري وِيژه لارستان

 

کد امنیتی:   
 [0 نظر]

لوگوی دیجیتال