درخواست های اعضای شورای شهر لار از مدیران بهداشت و درمان لارستان:
از اختصاص متخصص عفونی تا لزوم به روزرسانی روش های درمان کرونا
زمان انتشار: 6 مرداد 1399 ساعت 19:03:57
تعداد بازدید: 84
اعضای شورای شهر لار در جلسه ۲۴۸ خود میزبان دکتر کریمی رئیس دانشکده علوم پزشکی لارستان و دکتر اقتداری مدیر فنی این دانشکده بودند.
به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر لار؛ در ابتدای این نشست که به دعوت رئیس شورا و در صحن شورا برگزار شد؛ مهندس سیدعبدالمهدی میرپور با خوش آمدگویی به مهمانان جلسه ضمن تشکر از کادر درمانی در ارائه خدمات به بیماران و شهروندان علی الخصوص در ایام شیوع ویروس کرونا، باتوجه به افزایش مبتلایان و آمار بالای فوت شدگان که باعث نگرانی شدید شهروندان شده است بر لزوم کنترل بیشتر اماکن عمومی و مجتمع های تجاری و ادارات دولتی و نظارت بیشتر در اجرای پروتکل های وزارت بهداشت در درمان بیماران کرونایی وکاهش و کنترل این ویروس تاکید کرد.
 
میرپور همچنین بروز رسانی روش درمان و داروها، پیگیری لازم جهت جذب بودجه بیشتر از وزارتخانه، تلاش و پیگیری مستمر درخصوص اعزام پزشک متخصص بیماری عفونی به بیمارستان امام رضا(ع) لار را خواستار شد.
 
در ادامه دکتر کریمی نیز با تشکر از همراهی و حمایت شورای اسلامی شهر لار با ارائه گزارش از وضعیت آمار مبتلایان به کرونا و اقدامات صورت پذیرفته، دلیل افزایش آمار مبتلایان و فوتی ها بر اثر کرونا در یک ماهه گذشته را، عدم رعایت پروتکل های بهداشتی توسط برخی از شهروندان و برگزاری مراسم عروسی و عزاداری، گرم شدن هوا و استفاده بیشتر از کولر و عدم وجود تهویه و عدم استفاده از ماسک توسط برخی از مردم نام برد.
 
دیگر اعضای شورای شهر لار نیز سپس در خصوص عدم وجود متخصص بیماری عفونی در بیمارستان امام رضا(ع)، لزوم توجه به آمار فوت شدگان در یک ماهه اخیر و همچنین نگرانی شهروندان در این خصوص، توجه بیشتر به ارائه خدمات به بیماران خاص به منظور جلوگیری از مراجعه به شهرهای همجوار که باتوجه به وضعیت قرمز استان فارس می تواند خطر آفرین و اقدامات فرهنگی در پیشگیری از شیوع بیماری آن مطالبی مطرح نمودند.
 
رئیس دانشکده علوم پزشکی در پاسخ به سوالات اعضای شورا با تاکید بر در معرض خطربودن سالمندان از جابجایی بخش کرونا برای تسهیل در مراجعه مردم به بیمارستان؛ از پیگیری ها و اقدامات درخصوص نیاز مبرم به متخصصین امر علی الخصوص در رشته بیماریهای عفونی در شهرستان توضیح داد.
 
در ادامه دکتر رامین اقتداری دیگر مهمان جلسه نیز توضیحاتی در خصوص شرایط حضور متخصص بیماری های عفونی و گزارشی از اقدامات ارزشمند خیرین ارائه داد و همچنین بر لزوم رعایت پروتکل های وزارت بهداشت بصورت همگانی و همچنین استفاده از ماسک که در حال حاضر می تواند عامل موثری در جلوگیری از شیوع کرونا باشد تاکید کرد.
 
در پایان عبدالرحیم مقیمی رئیس شورای شهرستان نیز با تشکر از خدمات جامعه پزشکی و درمان و کلیه کادر پرتلاش بیمارستان و مراکز درمانی در کل منطقه آمادگی در رفع نیازهای بهداشتی و درمانی با توجه به وضعیت موجود و شیوع ویروس کرونا از وزارت بهداشت و دولت اعلام کرد.
 
شایان ذکر است میرپور و مقیمی روسای شورای شهر لار و شورای شهرستان لارستان طی نامه ای از دکتر لطفی رئیس دانشگاه علوم پزشکی فارس خواستار اعزام پزشک متخصص عفونی برای بیمارستان لار شدند.

 

کد امنیتی:   
 [0 نظر]

لوگوی دیجیتال