خدمات رایگان به دامداران بخش مرکزی و بیرم لارستان
زمان انتشار: 6 مرداد 1399 ساعت 19:15:22
تعداد بازدید: 75
رئیس اداره دامپزشکی لارستان از معاینه و ویزیت رایگان دام های روستاهای بخش مرکزی و بیرم لارستان خبر داد.
سروش اسدی اظهار کرد: دام‌های روستا‌های بالاده و بلوچی از بخش بیرم و بیخویه، درز، سایبان، دولت آباد، مهرآباد و بلوچی از بخش مرکزی به همت نیرو‌های دامپزشکی شهرستان لارستان به صورت رایگان معاینه و ویزیت شدند.
 
او ادامه داد: این خدمات که در قالب طرح دِه گردشی ارائه شده است، فرصتی است تا مردم شهرستان و روستائیان مسائل و مشکلات خود را در بخش دامپروری با مسئولان اداره‌های وابسته مطرح کنند.
 
رئیس اداره دامپزشکی لارستان با اشاره به اینکه این طرح در تعداد ۲۳ واحد دامداری اجرا شده است، افزود: با توجه به اینکه در سال‌های اخیر خشکسالی، کاهش سطح آب‌های زیرزمینی و حوادث غیرمترقبه خسارت‌هایی به دامپروران وارد کرده است، این اقدام با هدف تسهیل گری هر چه بیشتر امور برای حفظ و پایداری روستاها، توانمند سازی دامداران و عشایر و جلوگیری از مهاجرت روستائیان انجام شده است.
 
اسدی با اشاره به اتمام و اجرای طرح واکسیناسیون رایگان دام‌ها بر علیه بیماری آبله، گفت: در حال حاضر دام‌ها بر علیه بیماری طاعون نشخوارکنندگان کوچک به طور رایگان واکسینه می‌شوند.
 
رئیس دامپزشکی لارستان تصریح کرد: در تلاش هستیم با برنامه ریزی‌های انجام شده طرح دِه گردشی را در تمام روستا‌های شهرستان با همکاری شورا‌ها و دهیاران روستا‌ها عملی کنیم.
 
باشگاه خبرنگاران جوان 

 

کد امنیتی:   
 [0 نظر]

لوگوی دیجیتال