همزمان با هفته دولت
چند طرح به ارزش حدود ۱۴ میلیارد تومان در بخش «جویم» افتتاح یا کلنگ زنی شد
زمان انتشار: 6 شهريور 1399 ساعت 10:23:24
تعداد بازدید: 109
با حضور معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان؛ چند طرح عمرانی و زیربنایی با اعتباری بالغ بر 137 میلیارد ریال در بخش جویم لارستان افتتاح و یا ساخت آنها آغاز شد.
 به گزارش روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری ویژه لارستان؛ در پنجمین روز از هفته پرشکوه دولت، با حضور جلیل حسنی معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان، احمد دلاور معاون هماهنگی و امور عمرانی فرمانداری، ملکوتی معاون آبفا فارس، عزیزیان معاون شرکت برق منطقه ای استان فارس، داود شفیعی بخشدار، حجت‌الاسلام احمدی امام جمعه، شهردار و اعضا شورای اسلامی شهر جویم و جمعی از مسئولین ادارات شهرستان و بخش، چندین طرح عمرانی و زیربنایی با اعتباری افزون بر 137 میلیارد ریال افتتاح و یا ساخت آنها آغاز شد.
 
فرماندار ویژه لارستان در بدو ورودش به بخش جویم به گلزار مطهر شهدا رفت و مزار شهیدان والامقام را گلباران و عطرافشانی نمود. اولین طرحی که امروز به بهره برداری رسید، آبرسانی به شهر جویم و روستاهای آن بود که شامل حفر، تجهیز و برق رسانی چاه شماره 9، اجرای 1010 متر خط انتقال و اجرای 1000 متر ایجاد شبکه برق، عمق چاه ۲۵۰ متر و میزان آبدهی ۲۵ لیتر در ثانیه وجمعیت بهره مند از این آب نیز ۱۴ هزار نفر می باشند. برای اجرای این طرح بالغ بر ۲۶ میلیارد ریال توسط شرکت آبفا به صورت کاملا دولتی هزینه شده است. در ادامه فرماندار ویژه لارستان پروژه‌های شهرداری جویم را هم افتتاح کرد.
 
بلوار میدان بهار نارنج شهر جویم اولین طرح شهرداری بود، که به بهره برداری رسید. این میدان با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و سیصد میلیون ریال هزینه شده است. دومین طرح شهرداری بلوار سردار شهید حاج قاسم سلیمانی شهر جویم بود. این بلوار به طول ۷۰۰ متر با عرض ۲۴ متر و حجم آسفالت‌ریزی آن ۱۳ هزار متر مربع است که با اعتبار ۱۰ میلیارد احداث گردیده است.
 
حسنی همچنین امروز کلنگ آغاز ساخت بلوار حافظ شهر جویم نیز به زمین زد. این بلوار قرار است با اعتباری افزون بر پنج میلیارد ریال توسط شهرداری جویم احداث گردد. طرح بعدی که فرماندار آن را افتتاح کرد، افزایش ظرفیت پست برق 63.20 کیلوولت روستای بلغان بخش جویم لارستان بود که ظرفیت این پست به ۴۰ مگاولت آمپر افزایش یافته است.
 
برای اجرای این طرح ۹۵ میلیارد ریال توسط برق منطقه فارس به صورت کاملاً دولتی هزینه شده است. فرماندار ویژه لارستان در ادامه سفرش به بخش جویم از چند طرح در حال احداث نیز بازدید کرد. اولین طرحی که مورد بازدید قرار گرفت، سالن ورزشی شهید فهمیده شهر جویم بود. این سالن ورزشی در زمینی به مساحت دو هکتار با زیربنای 1300 متر مربع با اعتباری بالغ بر ۱۲ میلیارد ریال توسط اداره کل نوسازی مدارس احداث و پیشرفت فیزیکی آن تاکنون ۸۰ درصد می باشد.
 
جلیل حسنی در ادامه از طرح کنترل سیلاب و آبخوانداریروستای کاریان که چندی پیش کلنگ زنی شده بود نیز بازدید کرد. مساحت حوزه مطالعه شده این پروژه 9500 هکتار می باشد که تا پایان اجرای این طرح ۷۵ میلیارد ریال توسط دولت هزینه می شود.
 
لازم به ذکر است که سرریز این کنترل سیلاب نیز بیش از ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد که تاکنون ۱۳ میلیارد ریال توسط خیر محلی برای آن هزینه شده است.
 
فرماندار ویژه لارستان در ادامه از سالن ورزشی حاج عسکر هرمی روستای کاریان بخش جویم لارستان نیز بازدید کرد. این سالن ورزشی نیز با زیربنای 1100 متر مربع با اعتباری بالغ بر ۱۵ میلیارد ریال ساخته شده است که امسال در هفته وحدت به بهره برداری می رسد.
 
معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان همچنین از ساختمان در حال احداث پاسگاه انتظامی روستای کاریان نیز بازدید و از روند اجرای عملیات این طرح اطلاع یافت.


روابط عمومي    فرمانداري وِيژه لارستان

 

کد امنیتی:   
 [0 نظر]

لوگوی دیجیتال