رئیس دانشگاه آزاد اسلامی لارستان عنوان كرد؛
گسترش فرهنگ عاشورایی در فضای مجازی برای خنثی‌كردن توطئه‌های دشمن
زمان انتشار: 9 شهريور 1399 ساعت 20:05:28
تعداد بازدید: 85
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد لارستان گفت: انتظار می‌رود در محرم، دانشگاهیان و استادان با حضور هرچه بیشتر در فضای مجازی به گسترش فرهنگ عاشورایی پرداخته و توطئه‌های مسموم دشمنان را خنثی کنند.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی لارستان، مهدی زارع در جلسه شورای فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد لارستان با قدردانی از اعضای پرتلاش شورای فرهنگی و ستاد امر به معروف و نهی از منکر این دانشگاه اظهار کرد: با توجه به پررنگ‌شدن نقش فضای مجازی در سپهر عمومی کشور، بهتر است ترتیبی اتخاذ شود که برنامه‌های آتی به‌ویژه ویژه برنامه‌های دهه اول محرم به سمت معنوی‌ترشدن فضای مجازی سوق داده شود.
 
وی ادامه داد: با توجه به حیله‌های استکباری نظام سلطه در استفاده از تمام ابزارها و امکانات به‌منظور شایعه‌پردازی در فضای مجازی و تولید محتوای کذب و یا شبهه‌انگیز، انتظار می‌رود در این ایام، دانشگاهیان و استادان با حضور هرچه بیشتر در فضای مجازی به گسترش فرهنگ عاشورایی پرداخته و توطئه‌های مسموم دشمنان را خنثی کنند.
 
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد لارستان درباره عزاداری امام حسین(ع) عنوان کرد: عزاداری بر سید و سالار شهیدان و یاران باوفایش یکی از ارکان اعتقادی پیروان مکتب اهل بیت(ع) بوده و در هیچ شرایطی نباید تعطیل شود؛ بنابراین لازم است در کنار معطرشدن فضای مجازی به یاد اباعبدالله الحسین(ع)، شرایط برگزاری این مراسم معنوی به‌صورت حضوری و با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی نیز فراهم شود.
 
این مقام مسئول بیان کرد: مهم‌ترین فلسفه قیام عاشورای حسینی، تشکیل حکومت اسلامی و احیای امر به معروف و نهی از منکر در جامعه است که  براساس این دو اصل مهم، ضروری است که در تقویت نظام اسلامی کوشا باشیم و با تأکید بر این فریضه واجب، ناهنجارهای اجتماعی را از دامن جامعه و اجتماع پاک کنیم.
 
زارع متذکر شد: با توجه به برگزاری برنامه‌های متعدد فرهنگی و در راستای احیای این فریضه فراموش‌شده، دانشگاه آزاد اسلامی لارستان یکی از دانشگاه‌های پیشرو و شاخص در شهرستان و استان است و لازم است این حرکت با قوت بیشتری ادامه پیدا کند.
 
در حاشیه این جلسه عمران جمالی رئیس دفتر فرهنگ اسلامی واحد لارستان گفت: در این جلسه برنامه‌هایی مانند برگزاری مراسم دهه اول محرم با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی، سخنرانی در فضای مجاری درباره شکل‌گیری وقایع عاشورا، اجرای برنامه زنده در فضای مجازی با محور حجاب و عفاف و مسابقه مجازی کتابخوانی با موضوع حماسه حسینی به تصویب رسید.
 
جلسه شورای فرهنگی با رعایت كامل پروتكل‌های بهداشتی و با محور امر به معروف و نهی از منكر در سالن كنفرانس شهید بزرگ‌نیا دفتر ریاست دانشگاه آزاد اسلامی واحد لارستان برگزار شد.

 

کد امنیتی:   
 [0 نظر]

لوگوی دیجیتال