نقدی بر مدیریت منابع در دانشکده علوم پزشکی لارستان:
مردم از ساختمان ناراضی نیستند از کمبود متخصص ناراضی اند
زمان انتشار: 17 شهريور 1399 ساعت 15:58:24
تعداد بازدید: 350
صحبت نیوز: مطلب انتقادی زیر را یکی از کاربران صحبت نیوز برای این پایگاه خبری تحلیلی ارسال کرده است. صحبت نیوز در راستای ایجاد زمینه گفت و گوی انتقادی این مطلب را منتشر می کند و امیدوار است پاسخگویی و تغییر رویه مسئولان موجب بهبود وضعیت علوم پزشکی لارستان شود.
ساختمان های فراوانی کلنگ زنی یا افتتاح می شود و یا به بهره برداری می رسد اما آنچه کم است متخصص است نه ساختمان. تجهیزات پیشرفته با کمک خیرین خریداری می شود اما بلا استفاده می ماند.
برای چندمین بار از زمان افتتاح و بهره برداری دستگاه سی تی اسکن 128 اسلایس در منطقه  شهروندان از عدم استفاده بهینه از آن خبر می دهند. کلینیک تخصصی درمان سرطان امام حسن مجتبی (ع)صالح پور پس از زحمات فراوان خیر محترم به بهره برداری می رسد اما تا چه اندازه از ظرفیت تخصصی آن استفاده می شود؟
 
تعداد زیادی پروژه ساختمانی در بیمارستان امام رضا(ع) لار در حال اجراست؛ اما کدامیک از آنها واقعا نیاز منطقه است؟ از مراجعه کنندگان و یا شهروندانی که گذارشان به بیمارستان می افتد بپرسید هیچکدام از کمبود فضای فیزیکی گله مند نیستند اما از نبود نیروی متخصص ناراضی هستند.
 
به راستی چرا مدیران ارشد علوم پزشکی در طول این چند سال سرمایه خیرین منطقه را به سمت ساخت و ساز سوق داده اند؟ شاید یکی از جواب ها دادن بیلان کاری و آمار جذب سرمایه خیرین به مدیران بالا دستی باشد.
 
نظارت فرمانداری لارستان بر دستگاه های اجرایی و لزوم جلوگیری از هدر رفت سرمایه خیرین محترم در چه حد و کیفیتی است؟ بارها روابط عمومی فرمانداری از جلسات مشترک بین مسئولان دانشکده  علوم پزشکی و خیرین و یا جلسات مجمع خیرین سلامت با فرماندار خبر داده است؛ اما تغییر و تحولی در عملکردها دیده نمی شود و خبری از پیشرفت نیست.
 
به موضوع دستگاه سی تی اسکن 128 اسلایس برگردیم. دستگاه سی تی اسکن به لارستان می رسد و خبر خوشحالی تمام منطقه را در بر میگیرد. خانواده ها مسرور که دیگر نیازی نیست جهت انجام سی تی آنژیو به دلهره فراوان جاده ی مرگ را تا شیراز طی نمایند.
 
بودجه دولتی صرف شده نزدیک به 10 میلیارد تومان (با ارز دولتی) و آورده ی خیر 1 میلیارد و دویست میلیون تومان بیان میشود. کم کم شائبه هایی به گوش میرسد که این دستگاه همان دستگاه منعقد شده در قرارداد نیست.رسانه ی منطقه ایی در یادداشتی تلویحا به این موضوع اشاره میکند و از بنیاد نیک اندیشان هاشمی و دانشکده علوم پزشکی لارستان سوالاتی را مطرح میکند اما تا کنون به آن پاسخی داده نشده است.از اردیبهشت سال99(زمان افتتاح دستگاه به صورت ویدئو کنفرانسی در پایان دوران نمایندگی آقای جعفرپور)تاکنون چندین بار از عدم خدمات دهی این دستگاه سخن می گویند.
 
یکی از دلایل اصلی عدم استفاده از این دستگاه قطعا عدم حضور نیروی متخصص است.تجهیزات تخصصی نیاز به نیروی متخصص دوره دیده دارد.موضوعی که لارستان سال هاست از آن رنج می برد. نکته دیگرمدیریت مناسب است که کم و کیف آن را می توان به سادگی در یک نظر سنجی از کارکنان به دست آورد. نقش نظارتی فرمانداری ویژه لارستان نیز هرچه هست موجب تغییری در این روند نشده است.
 
بخش ICU بیمارستان که کمتر از 5 سال از افتتاح آن گذشته به مکان جدید منتقل می شود که توسط خیر ساخته شده است و آن بخش تقریبا تازه تاسیس تعطیل می شود. بخش NICU2  با سرمایه خیر ساخته و تجهیز می شود؛ اما اکنون چه استفاده ای از آن می شود؟
 
حال نیز بخش کلنیک ویژه قلب در حال احداث است و شمارش معکوس برای افتتاح آن آغاز شده است اما در میان مسئولی وجود دارد که بپرسد کجاست جراح قلب؟ به واقع چه کسی و یا چه کسانی از ایجاد این ساختمان های بلا استفاده منفعت می برند؟
 
سه سال پیش که جناب اقای دکتر محمد حسین کریمی پس از آن کش و قوس های فراوان دربدنه ی علوم پزشکی لارستان و متهم کردن های متقابل افراد درگیر در موضوعات وقت برای سمت ریاست از سوی دفتر نماینده سابق مجلس پیشنهاد شد، دکتر کریمی؛ نیروی حراست، رییس دفتر؛ مدیر امور مالی؛ و مدیر خدمات پشتیبانی را از شیراز  به لار آورد. اینکه چرا با وجود نیروهای بومی مدیران دانشکده علوم پزشکی باید از شیراز به لار بیایند و برخی در طول هفته تنها زمان محدودی را در لار حضور داشته باشند سوالی است که بی پاسخ مانده است. آیا زمان آن نرسیده است که فرمانداری ویژه لارستان نقش نظارتی خود را در مورد دانشکده علوم پزشکی لارستان به کار بندد؟
 
 

 

کد امنیتی:   
 [0 نظر]

لوگوی دیجیتال