نامه ی مدیر تشکل لارستان بیدار به وزیر راه و شهرسازی در خصوص راه آهن شیراز - جهرم- لارستان- بندرعباس
زمان انتشار: 22 مهر 1399 ساعت 12:24:46
تعداد بازدید: 253
جناب آقای محمد اسلامی
وزیر محترم راه و شهرسازی
 
همانگونه که مستحضرید در سال ۱۳۸۸ پروژه راه آهن شیراز- جهرم- لار- بندرعباس مصوب و پس از چند ماه  فعالیت اولیه به طور کامل تعطیل شد. مجری این پروژه اداره کل راه و شهرسازی لارستان بود و کارگاه و تاسیسات این پروژه نیز در حومه شهر لار احداث شده بود.
 
در ۱۱ سال اخیر چندین بار مقرر شده است این پروژه با عناوین مختلف شروع به کار کند ولی متاسفانه تاکنون به نتیجه عملی نرسیده است. اخیراً رییس کمیسیون عمران و نماینده جهرم و خفر در مجلس شورای اسلامی خبر از اتمام راه آهن محور شیراز جهرم- فسا- نیریز- داراب- بندرعباس در سال آینده داده و در واقع با عنوان کردن راه جایگزین، لارستان را از مسیر ریلی کنار گذاشته است. این اظهارات موجی از نارضایی در میان مردم لارستان خنج گراش و اوز به وجود آورده و بیم آن می رود که موجب برهم خوردن آرامش جامعه شود.
 
یادآور می شود که جاده محور شیراز - جهرم - لار- بندرعباس، با تردد روزانه بیش از ۱۰ هزار خودرو که ۴۳% آنها را خودروهای سنگین تشکیل می دهد و روزانه بیش از ۵۰۰ نفتکش از بندرعباس به مقصد مرکز کشور، یکی از پرخطرترین مسیرهای کشور محسوب می شود و امید آن بود که با احداث خط ریلی ترافیک این مسیر سبک تر شود؛ اما علی رغم وجود توجیهات کارشناسی متعدد برای احداث این مسیر، شاهد تلاش رییس کمیسیون عمران مجلس در خصوص توجیه مسیر دیگری برای راه آهن جنوب فارس هستیم.
 
ضمن قدردانی از اهتمام جناب عالی به پیشرفت احداث جاده لار- جهرم و لار- بندرعباس، که در سفر بهمن ماه ۱۳۹۸ شاهد آن بودیم، امید است که با اختصاص بودجه بیشتر به این مسیر پرتردد و پیگیری راه اندازی مجدد راه آهن شیراز - جهرم- لارستان- بندرعباس زمینه بازگشت آرامش به این منطقه فراهم شود.
 
رونوشت:
 
- جناب آقای حسین حسین زاده، نماینده محترم مردم لارستان، خنج، گراش و اوز در مجلس شورای اسلامی
- جناب آقای محمد رضا باقری فرد، مدیرکل محترم راه و شهرسازی لارستان
- جناب آقای جلیل حسنی، فرماندار محترم فرمانداری ویژه لارستان
 
کاظم رحیمی نژاد
مدیر تشکل لارستان بیدار
 

 

کد امنیتی:   
 [0 نظر]

لوگوی دیجیتال