عارف رفیعی
کامنت های خلق الساعه در حمایت از یک کاندیدا!
زمان انتشار: 18 آذر 1390 ساعت 12:31:45
تعداد بازدید: 4405

در آستانه ی انتخابات مجلس شورای اسلامی، همانطور که انتظار می رفت شاهد ظهور چند پایگاه اینترنتی جدید هستیم که بیشتر به نظر می رسد کارکرد انتخاباتی داشته باشند. هر کدام از این سایت ها تحلیل های خاص خود را ارائه می نمایند و بعضاً جهت گیری خاصی نسبت به کاندیداهای احتمالی را از خود بروز می دهند.

مسلماً این امر نه غیرطبیعی است و نه ناپسند. همچنان که افراد مختلف نیز این حق را دارند که به عنوان کاندیدا وارد عرصه شوند. اما انتظاری که از کاندیداها و نیز سایت های هوادران آنها می رود این است که هم انتقاد پذیر باشند و هم این که به درک و شعور مردم احترام بگذارند. با این مقدمه کوتاه میرسیم به بحث اصلی این نوشته:

چند روز پیش سایت لارستان بزرگ، در مطلبی به دعوت عده ای از شهروندان لاری از دکتر بهزاد مریدی برای حضور در عرصه انتخابات، اشاره کرده بود؛ و نیز به این نکته که دکتر مریدی از دعوت کنندگان تقاضای فرصتی برای اندیشیدن کرده است. جدا از این موضوع که گفته های برخی از حاضران در جلسه، حکایت دیگری را روایت می کند و نیز این مسأله که نگارنده مدتی است در جریان فعالیت های دکتر مریدی برای حضور در انتخابات قرار دارد، آن چه که در اولین نگاه به مطلب مورد نظر و نظرات پایین مطلب توجهم را به خود جلب نمود، این بود که در فاصله زمانی 29 دقیقه ای 21 کامنت ثبت شده بود که همه آن ها در حمایت از دکتر مریدی بود! فکر نمی کنم نیازی باشد که بگویم این پدیده جالب چه ذهنیتی در نزد اکثریت مخاطبان ایجاد می کند. بعد از دیدن مطلب نظری برای مطلب نگاشتم اما متأسفانه مسولین سایت نظر بنده را تأیید نکردند. بدون هیچگونه توضیح اضافه کامنت ارسالی بنده در ادامه ی مطلب می آید. قطعاً قضاوت مثل همیشه بر عهده مخاطبان گرامی خواهد بود. متن نظر:

" قبل از بیان نظراتم باید بگویم که رابطه گرم بنده با دکتر مریدی را خودشان بهتر از همه می دانند این را نوشتم که طبق سنت دیرین کسی دچار توهم نشود که قضیه شخصی در کار است. در ضمن در مباحثات دوجانبه ای که با ایشان داشته ام متوجه اصرار خاص ایشان بر صراحت در بیان افکار شده ام بنابراین قاعدتاً از صراحت بیان بنده نمی رنجند امیدوارم دست اندکاران محترم سایت لارستان بزرگ نیز از این بابت دلخور نشوند. اما چند نکته :

۱- این نکته که در فاصله زمانی ۲۹ دقیقه ۲۱ کامنت به نفع دکتر مریدی ثبت می شود نشان می دهد که ایشان اگر واقعاً قصد ورود به عرصه را دارند باید در انتخاب تیم همراه خود تجدید نظر کنند. البته مسلماً نمی توان تولید انبوه کامنت به نفع دکتر مریدی را اثبات کرد اما یک مقایسه آماری ساده بین بازدید کنندگان و نظر دهندگان در چند روز اخیر این را به ذهن متبادر می نماید. اگر چنین نیست، لطفاً مرا به خاطر بیان بی واسطه برداشت ذهنی ام عفو نمایید.

 ۲- این نکته که دکتر مریدی قصد ورود به عرصه انتخابات را دارند از قبل هم حداقل برای بنده یک احتمال قریب به یقین بود. آنجا که دیدم بعد از گذشت حدود ۳۰ ماه از برگزاری همایش زبان شناسی و مردم شناسی لارستان، تازه در نیمه دوم مرداد امسال نامه هایی در جهت پیگیری مفاد قطعنامه همایش به امضای ایشان منتشر شد. البته به نظر من، این که هر فردی از جمله دکتر مریدی بخواهد از عملکرد مثبت خود در چنین شرایطی برای کسب محبوبیت استفاده کند به هیچ وجه نادرست نیست، اما به شرطی که دکتر مریدی خود این حق را برای دیگران نیز قائل باشند که اگر در این چند سال اخیر برای پیگیری امور شهرستان اقداماتی انجام داده اند بدان ببالند. اما حین مباحثاتم با ایشان متوجه شدم که نظرشان اینگونه نیست و خود بهتر می دانند که منظورم چیست.

۳- این نکته که سایت لارستان بزرگ قصد حمایت از دکتر مریدی را دارد هم قابل پیش بینی بود که می توان با مرور سرمقاله های انتخاباتی سایت از همان ابتدا آن را متوجه شد. مسلماً هیچ ایرادی بر این مسأله نیز نمی توان گرفت. اما توقع می رود حال که بر علمی بودن برنامه ها و رویکردهای دکتر تأکید می کنید، حداقل بیان علمی را در مراحل تبلیغ را نیز از یاد نبریدو به عنوان مثال مفهوم علمی ” افراد مؤثر” که گفته اید در جلسه حضور داشته اند چیست؟

 ۴- در پایان باید مجدداً تأکید کنم این نوشته ها به هیچ وجه در جهت تخطئه اقدامات و فعالیت های مفید دکتر مریدی و نیز سایت لارستان بزرگ نیست. با آرزوی لارستان و البته ایرانی سراسر آباد با تشکر از مدیریت محترم سایت و مخاطبان گرامی آن.


 

کد امنیتی:   
 [34 نظر]

عارف رفیعی
Iran, Islamic Republic of
28 آذر 1390   ساعت: 12:11:53

دوست عزیز موفقیت امثال دکتر مریدی آرزوی همه ماست و نیز تلاش ایشان و امثال ایشان برای رسیدن به جایگاههای بالاتر ستودنی است. انشالله در نوشته ای که در آینده نزدیک خواهم نوشت به سو تفاهم شما خواهم پرداخت فقط خلاصه باید بگویم یک فرد تحصیلکرده مثل ایشان وقتی وارد میدان سیاست می شود در مقایسه با طیف قدیمی سیاسیون منطق باید بر اصولی مانند صداقت و روراستی با مردم تأکید بیشتری داشته باشد

 
سعید
Iran, Islamic Republic of
27 آذر 1390   ساعت: 21:15:58

این همه شایعه وهیاهوی بیجهت برای چه؟منظورتون از برای سیاست سافت هستن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 
رضا
Iran, Islamic Republic of
25 آذر 1390   ساعت: 20:48:22

دوستان عزیز جوان و همشهری این همه سر و صدا و هیاهو برای چیست؟ طبق شرایط مجلس محترم شورای اسلامی هر کس این حق را دارد تا خود را کاندیدا کند. اجازه دهید تا نام فرد یا افراد از صندوق شورای نگهبان بیرون بیاید آن وقت موضع گیری، نه غرض ورزانه، کنید. چه انتظاری از دکتر مریدی می توانید داشته باشید؟ کدام مسئولیت شهر به عهده گرفته اند که از عهده آن بر نیامدند؟ اصلا به افراد لایق و تحصیل کرده چون او و یا شما اجازه ابراز وجود داده اند؟ همایشی که سه سال قبل در لار برگزار شد و آن همه بزرگان علم و ادب از سراسر ایران و جهان دعوت شدند به همت چه کسی بود؟ واقعا که بی انصافی است!! باید به اطلاع همه عزیزان رسانده شود که تعدادی از بند های قطع نامه پایانی این همایش همچون تأسیس رادیو لارستان و استقرار دفتر یونسکو جنوب ایران در لارستان و... مصوب شده است که باید برای اجرای آن نماینده محترم و فرمانداری ویژه لارستان پیگیری نماید. موفق باشید

 
صالح
Iran, Islamic Republic of
23 آذر 1390   ساعت: 17:22:39

ای کاش صحیت نو این این انتقاد را محترمانه با خودشان در میان میگذاشت و باعث تخریب کسی نمی شد . ولی متاسفانه نه اینکه بی طرف نیستید بلکه کسیانی را خراب میکنید .... کمی منصفانه تر برخورد نمائید بهتر است .

 
صمد کامجو
Iran, Islamic Republic of
20 آذر 1390   ساعت: 15:09:06

با سلام به دوست عزیزم آقای دکتر بهزاد مریدی : با احترام به این دکتر عزیز که در شناساندن فرهنگ وادب وزبان لارستان تلاش بی شائبه ای از خود نشان داده اند وهنوز به نتیجه نهایی نرسیده است . بهتر نیست که فرهنگ گذشت ویاری رساندن وتاکید برروی یک نفر که احتمال رای آوردن آن بین جامعه بیشتر است صورت گیرد؟ تا دومرتبه منطقه لارستان بزرگ وکهن دچار بلای 4 سال پیش نگردد ؟ خدا قوت

 
لارستانی حق طلب
Iran, Islamic Republic of
20 آذر 1390   ساعت: 12:58:42

من چند بار کامنت تو سایت لارستان بزرگ گذاشتمولی هیچ کدومش تایید نشدهنمیدونم این آقایمریدیمی خواد چه بلایی سر لار در بیارهالبته کامنت من بر خلاف بقیه ی کامنت هایی بود که ثبت شده

 
تناقض نیست
Iran, Islamic Republic of
20 آذر 1390   ساعت: 01:33:57

کامنت بنده که در سایت لارستان بزرگ تایید نشد .دعوت به کاندید شدن از دکتر بهزاد مریدی . دعوت شام از طرف همان دکتر از تعدادی از افراد در خانه پدری این تناقض نیست ؟

 
پارسی
Iran, Islamic Republic of
20 آذر 1390   ساعت: 01:15:03

آقای رفیعی ! برادر من، فکر کنم آخر آقای مهربانی این موضوع رو به سران فتنه مربوط کنن و بگن ما قصد داریم با کودتای مخملین دست آقای مریدی رو از رسیدن به نمایندگی بازداریم. والله! به جای اینکه سوال منطقی رو با جواب منطقی رفع و رجوع کنن، به ما تهمت تخریب میزنن. آقای مهربانی و آقای مریدی عزیز! شما تاج سر ما. من که فحاشی نکردم و تهمت نزدم، کامنت های آقای رفیعی هم کاملا محترمانه بود. بحث سر توانایی یک شخص در اجرای مسئولیت های نمایندگی ملت است، نه بحث بر سر خوب، بد، یا زشت بودن افراد. هر یک از کاندیداها یک نوع توانایی و مهارت دارند. مردم نظرشون رو به بحث میذارن تا به این نتیجه برسن کی اصلحه؟ کسی حق ندارد به شما یا هر نماینده دیگری توهین کند. فقط "مباحثه" اصولی و اخلاقی. در ضمن آقای مهربانی حالا که مرحمت میکنید همه کامنت های آقای رفیعی رو تایید میکنید، لطف کنید همه کامنت های من رو هم تایید کنید. حالا هر اسمی هم که خواستین روش بذارین: مامور ویژه، کودتاگر، نفوذی، تخریب چی و ... :-)

 
یک نفر
Iran, Islamic Republic of
20 آذر 1390   ساعت: 01:12:36

اجبارا جهت اطلاع سایت لارستان بزرگ با تعدادی کامنت درست کردن خودتان خوشحال نکنید . آقای دکتر م گول دوستان واقوامتان نخورید .خراب می شوید . احاد جامعه لارستان شمارا نمی شناسند . شما به غیر از حضور در همایش زبان شناسی که چقدرها خرج کردند و.... . لطفا تعدادی از کارهایی که برای لارستان انجام داده اید برای ما معلوم کنید تا شما را بهتر بشناسیم . در جریان برگشت اوز وبیرم اقدامات شما چه بوده است .؟

 
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
19 آذر 1390   ساعت: 22:35:08

مگه ايام انقلاب نميخونديد اتحاد اتحاد رمز پيروزي البته حق دارين شما زمان انقلاب نبودين و اونايي كه براي انقلاب زحمت كشيدن حالا...و شما كه نسلx انقلابيد خيلي از انقلاب بو نبرديد بگذريم فقط يك توصيه چرا مثل بچه هاي خوب و حتي مثل دو رقيب يا هر چيز ديگر با هم در جايي جمع نميشويد و سنگ دل ها را باهم وا كنيد واقعا كمي فكر كنيد كه الان از اين دعوا هاي سايبري چه كساني نفع مي برند آيا به نظر شما بس نيست اين همه دعوا و تخريب و...

 
لوگوی دیجیتال