اجتماع
برگزاری یادواره شهدای بخش مرکزی لارستان
زمان انتشار: 5 مهر 1391 ساعت 10:16:06
تعداد بازدید: 1093
برگزاری یادواره شهدای بخش مرکزی لارستان بمناسبت هفته ی دفاع مقدس و با حضور عبدالرحیم مقیمی والیاس زارع معاونین سیاسی و برنامه ریزی فرمانداری ویژه لارستان،امیر جاهدی بخشدار مرکزی،فرماندهان سپاه ،انتظامی و قرار گاه پلیس راه جنوب،مسئولین شهرستان،خانواده های معظم شهداء،ایثارگران ،بسیجیان و اقشار مختلف مردم روستاهای کورده،بریز،دهکویه یادواره ی شهدای بخش مرکزی لارستان با شکوه هرچه تمامتر در حسینیه اعظم روستای کورده برگزار شد. 
در این برنامه معنوی ابتدا مقیمی معاون سیاسی فرمانداری ویژه لارستان طی سخنانی اظهار داشت : شهید آیه ای از آیه های قرآن کریم است و نور شهید از قلب قرآن سرچشمه میگیرد و همواره تلألو دارد و این نورانیت باقی خواهد ماند و مانیز بایستی در استمرار راه شهداء حرکت کنیم.وی افزود: هشت سال دفاع مقدس تابلوهای زیبایی از عظمت ها،رشادت ها،ایثارگریها،و فداکاریهای رزمندگان وایثارگران عزیز را در میدانهای جنگ ترسیم کرد. وکسانی که درآن میدانها بودند قطعاً بر ایشان ملموس تر است چون میدان های جنگ با وجود آتش و درگیری های شدیداما مکان آسایش و امنی برای رزمندگان وایثار گران عزیز بود. 

در ادامه حجت الاسلام محسن هراتی سخنران ویژه مراسم از قم در شروع سخنانش یاد وخاطره همه ی شهیدان هشت سال دفاع مقدس بخصوص شهدای بخش مرکزی و حضرت آیت ا... آیت اللهی امام جمعه فقید لارستان را گرامی داشت. وی در ادامه در خصوص دشمنی های یهود درقبال اسلام را از دیدگاه قرآن کریم را تشریح کرد. ایشان همچنین برنامه ریزی های نظریه پرداز صهیونیستی ،آمریکایی فوکویاما در خصوص براندازی شیعه و ایران اسلامی را بیان نمود. حجت الاسلام هراتی ادامه داد: در زمان هشت سال دفاع مقدس 86 کشور جهان،عراق را حمایت کردند که از این تعداد 36 کشور بهترین و مدرن ترین و به روز ترین سلاح ها ، موشک ها ، هواپیماها ، راکت اندازها و ضد هوایی ها و انواع بمب ها را در اختیار عراق قرار دارند و حدود 17 کشور نیز که سلاح نداشتند کمک مالی کردند. وی افزود: در آن زمان حدود 18 هزار اسیر غیر عراقی و از کشورهای مختلف جهان اسیر شدند. 

حجت الاسلام هراتی گفت: عزیزان من در همه حال مواظب باشید و فریب این آمریکا و اسرائیل و استکبار و غرب نخورید و همراه پشتیبان ولایت فقیه باشید و راه انبیاء،امام و شهداء را دنبال کنید. سپس احمد شهیدی از راویان جبهه و جنگ از تهران هم به بیان خاطراتی از ایثارگران و شهداء عزیز هشت سال دفاع مقدس پرداخت.اجرای مراسم سرود توسط گروه سرود مصباح الهدی از لار و روستای کورده،قرائت مقاله،و شعر دروصف شهید و شهادت و بخش کلیپ جبهه و جنگ از دیگر برنامه های این مراسم معنوی بود. در پایان نیز از خانواده های معظم شهیدان بخش مرکزی از روستاهای کورده،دهکویه،و بریز،شهیدان درویش معزی،غلامحسین نوشادی،داریوش جوکاری،محمد حسین نژادپور،حسن طاهری،مظفرطاهری،رمضان حیدری،ماشالله صفری وابوالحسن طاهری با لوح سپاس و تندیس این یادواره تقدیر و تجلیل شد. گفتنی است این یادواره از طرف بخشداری مرکزی لارستان و کانون فرهنگی هنری ولایت کورده برگزار شد.


روابط عمومي    فرمانداري وِيژه لارستان

 

کد امنیتی:   
 [0 نظر]

لوگوی دیجیتال
کانال تلگرام